chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

Dirbantys 50+ suaugusieji Lietuvoje nori mokytis

Langue: LT

Posté par Jurgita MELAIKIENE

Praeityje lieka laikas, kai penkiasdešimtmečiai tik pasyviai laukdavo pensijos, nes daug tokio amžiaus asmenų keičia darbo vietą ir pobūdį, ima plėtoti visiškai naują  karjerą. Jeigu anksčiau penkiasdešimties sulaukę asmenys buvo linkę laukti greito išėjimo į pensiją bei stokojo motyvacijos mokytis, tai šiuo metu stebimas persiorientavimas į atidėtą išėjimą į pensiją, suvokiant, kad darbo rinkoje reikia išlaikyti aktyvią ir konkurencingą poziciją dar 15-20 m., bei nusiteikimas tobulėti ir mokytis.

Apklausos, kurioje dalyvavo 105 tyrime dalyvavę dirbantys 50+ amžiaus suaugusieji rezultatai rodo, jog didesnė dalis tyrime dalyvavusių respondentų yra motyvuoti mokytis ir mokymosi visą gyvenimą procesą vertina teigiamai. Per pastaruosius 12 mėn. mokėsi daugiau nei pusė tyrime dalyvavusių 50+ amžiaus asmenų, dauguma asmenų mokėsi darbo vietoje. Respondentai linkę pritarti, kad mokymasis šiame amžiuje suteikia privalumų, kad tai yra prasminga veikla ir svarbu tobulinti savo žinias.

Auteur(s) de la ressource: 
Elena Trepulė, Greta Rimaitytė
Date de publication:
Dimanche, 12 Juillet, 2015
Langue du document
Type de ressource: 
Ressources éducatives libres
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email