chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Calendrier

Ornamenty v srdci Európy – Deň otvorených dverí v ÚĽUV-e v Banskej Bystrici

Posté par Peter Maľa Il y a 2 mois 6 jours

Jeudi 19 Septembre 2019
Banská Bystrica
,

Deň otvorených dverí (DOD) je výnimočné podujatie s celoslovenským záberom – v jeden deň naraz  otvoria  svoje brány všetky tri regionálne centrá remesiel (RCR) ÚĽUV-u  v Bratislave, Banskej Bystrici aj v Košiciach. Ústredným mottom podujatia v roku 2019 je tradičný ornament, ktorý v súčasnosti fascinuje priaznivcov ľudovej kultúry po celom svete. Tematicky nadväzuje na novú výstavu v Galérií ÚĽUV Bratislava Srdcom zdobené, taktiež zameranou na tradičný ornament, ktorá je prirodzeným prepojením dlho očakávanej knižnej novinky Vydavateľstva ÚĽUV z pera renomovanej etnologičky Oľgy Danglovej - Ornament a predmet s podtitulom Dekoratívna tradícia na Slovensku.

DOD v Banskej Bystrici vypukne o 14.00 h, odohrávať sa bude v predajni a dvore regionálneho centra remesiel, kde sú pre návštevníkov pripravené predvádzania remesiel a tradičných výrob, ako napríklad rezba foriem na syr, vyšívanie košieľ či zdobenie fujár a píšťal, prezentácia klubov a hudobný program. O 15.30 h sa o hudobný program postará Folklórna skupina Priechoďan. Tradície obce Priechod budú zastúpené nielen piesňami, ale aj výstavou textílií v predajni ÚĽUV. Súčasťou podujatia budú aj komentované prehliadky priestorov dielní so začiatkom o 15.00 a 16.00 h a nebude chýbať ani tvorivá dielnička, vstup voľný.

/fr/file/uluv-dod2019jpguluv-dod_2019.jpg

Langue principale:
Frais de participation: 
Non
Évènement en ligne: 
Non
Organisé par: 
Ústredie ľudovej umeleckej výroby
Type d'organisateur: 
Autre événement
Coordonnées : 
livia.mackova(zavináč)uluv.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn