chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Calendrier

Konferencja Nierówna edukacja. Forum wymiany myśli i doświadczeń

Posté par Nina Woderska Il y a 3 mois 2 semaines

Mercredi 20 Novembre 2019
Cieszyn
,

IDEA KONFERENCJI:

"Nasze forum jest otwarte dla osób zajmujących się teorią, badaniami i praktyką. Zapraszamy przedstawicieli nauk pedagogicznych, jak również innych dyscyplin: socjologii, psychologii, filozofii, kulturoznawstwa, historii, nauk prawnych. Zależy nam na obecności przedstawicielek i przedstawicieli szkół wszystkich szczebli i rodzajów, także instytucji kształcenia specjalnego, przedstawicieli przedszkoli i uniwersytetów trzeciego wieku.

Ciekawi jesteśmy głosu kadry zarządzającej oświatą, przedstawicieli instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych oraz związków zawodowych. Zapraszamy studentki i studentów, uczennice i uczniów, przedstawicieli środowisk rodzicielskich, aby podzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami o nierównościach związanych z edukacją.
Naszym zamiarem jest, aby było to spotkanie ludzi, którym leży na sercu edukacja szeroko rozumiana, niezamykająca się w przestrzeni szkoły, ale uwzględniająca również instytucje kultury i sztuki, media publiczne. Interesują nas głosy na temat polityki edukacyjnej, tej aktualnej i tej pożądanej.

Chcielibyśmy, aby konferencja służyła nie tylko prezentacji krytycznych obserwacji i przemyśleń. Zależy nam, aby wspólnie stworzyć środowisko ludzi zaangażowanych, odważnie i pozytywnie myślących, spragnionych zmian i gotowych do działania. Chcielibyśmy znaleźć się bliżej tego punktu w czasie i tych miejsc, w których można odrzucić owe „nie” z tytułu konferencji — aby naszym udziałem (i przy naszym udziale) stała się edukacja równa, włączająca, sprawiedliwa, otwarta na inność i dla innych, w której nie będzie gnębionych i poniżanych uczennic i uczniów, ich rodziców i opiekunów, ani nauczycielek i nauczycieli, nie będzie bezradnej i pełnej obaw kadry zarządzającej."

TEMATYKA SESJI PANELOWYCH:

Zapraszamy do udziału w sesjach panelowych. Liczba paneli i szczegółowa problematyka będzie zależała od liczby zgłoszeń i tematów wystąpień. Proponujemy, aby wziąć pod uwagę następujące zagadnienia:
1. Nierówność płci w odniesieniu do edukacji.
2. Osoby z niepełnosprawnością w praktyce edukacyjnej.
3. Szanse i bariery w edukacji osób starszych.
4. Pochodzenie etniczne a szanse i osiągnięcia edukacyjne uczniów.
5. Ostracyzm czy akceptacja? Osoby o odmiennej orientacji seksualnej w instytucjach edukacyjnych.
6. Lekcje religii czy nauka o religiach? Wierzący i niewierzący w szkole.
7. Kapitał społeczno-kulturowy a przebieg i rezultaty kształcenia.
8. Nauczyciele – w pracy z Innymi. Przygotowanie, kwalifikacje, potrzeby.
9. Poprawa szans edukacyjnych na wsiach i w małych miastach — możliwości, podmioty działań. Przykłady dobrych praktyk.
10. Rola i możliwości samorządów we wdrażaniu równej i sprawiedliwej edukacji.
11. Organizacje pozarządowe i stowarzyszenia edukacyjne na rzecz edukacji równościowej.

ZGŁOSZENIA:

Rejestracji można dokonać  przez zgłoszenie w formie elektronicznej klikając w link:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkPSGaiVN51DH0_g5BVVV5sCksT2jd...;

OPŁATY:

Opłata za udział w konferencji wynosi 150 zł i obejmuje wyżywienie (obiad i poczęstunek w prze-rwach kawowych) oraz materiały konferencyjne. Koszty podróży i zakwaterowania Uczestniczki i Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

TERMINARZ:

Potwierdzeniem chęci udziału w konferencji będzie dostarczenie organizatorom zgłoszenia uczestnictwa — w terminie do 20 października 2019 r.
Po otrzymaniu informacji o przyjęciu zgłoszenia należy dokonać opłaty (150 zł) na konto — naj-później do 30 października 2019 r.
Teksty wystąpień prosimy dostarczyć do 30 listopada 2019 r.

KONTAKT:

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z sekretarzami konferencji:

Iwoną Donocik (Olszówka) - tel. +48 502 397 375

Sebastianem Mrózek - tel. +48 600 238 935

Langue principale:
Type d'évènement: 
Conférence
Frais de participation: 
Oui
Date limite d'inscription: 
20/10/2019
Évènement en ligne: 
Non
Organisé par: 
Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytet Śląski w Katowicach 43-400 Cieszyn, ul. Bielska 62 Tel. +48 (33) 85 46 112, 85 46 113 Konferencja odbędzie się 20 listopada 2019 r. w budynku Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w siedzibie wydziału — w Cieszynie, przy ul. Bielskiej 62.
Type d'organisateur: 
Autre événement
Coordonnées : 
W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z sekretarzami konferencji: Iwoną Donocik (Olszówka) - tel. +48 502 397 375 Sebastianem Mrózek - tel. +48 600 238 935
Nombre de délégués: 
< 100
Groupe cible: 
Professeurs, étudiants, chercheurs dans le domaine de l’andragogie
Thème couvert:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn