chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Calendrier

Posté par LJUPKA KJURKCHIEVA Il y a 1 mois 3 jours

Vendredi 1 Novembre 2019 - Samedi 2 Novembre 2019
Mavrovo
,

 Македонската асоцијација за човечки ресурси ве поканува на:
HR Weekend 2.0!
1- 2 ноември, 2019 година | Хотел „Бистра“, Маврово
HR Weekend е едукативен семинар, наменет за учење и развој на вашата компанија и вработени, надвор од работното секојдневие! Искористете ја оваа можност искуствено да се запознаете со програмите за меки вештини на тренинг центрите во нашата држава, во поинаква, неформална околина.

Искористете го Early bird попустот за уплата до 18 октомври (петок)!

Зошто да присуствувате?
o Пронајдете одговори за вашите прашања поврзани со предизвиците во развојот на вашата компанија и вашите вработени
o Споделување на искуства и знаења на HR менаџерите
o Едукација и препораки во спроведување на soft-skills обуки за вас и вашите вработени
o Дружење и networking со HR заедницата
o Team- building активности
o Мини саем за soft skills програми, од страна на тренинг центрите во Македонија

Повеќе информации погледнете на брошурата на настанот: https://bit.ly/2VhvfJ5

Регистрација и котизација за учество:
За учество на настанот Ве молиме пријавете се на електронскиот формулар за пријава: https://bit.ly/2LKZYuX
По пополнувањето на пријавата ќе бидете исконтактирани во најбрз можен рок од страна на организaторот.

Искористете го Early bird попустот за уплата до 18 октомври (петок)!

Langue principale:
Type d'évènement: 
Conférence
Frais de participation: 
Oui
Date limite d'inscription: 
28/10/2019
Évènement en ligne: 
Non
Organisé par: 
 Македонска асоцијација за човечки ресурси MHRA.MK
Type d'organisateur: 
Autre événement
Coordonnées : 
contact@mhra.mk 078/389-277
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn