chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Calendrier

EFFECT "Zupa Disco"

Posté par Maria Kowalewska Il y a 2 années 4 mois

Dimanche 10 Septembre 2017
Warszawa
,

Zupa Disco – wydarzenie o charakterze edukacyjnym – odbędzie się  podczas Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego 10 września w godz. 17-19 w Ogrodach Botanicznych Uniwersytetu Warszawskiego. „Effect – Zupa Disco” polega na wspólnym gotowaniu prostego dania z produktów, które udało się uchronić przed zmarnowaniem. W naszym przypadku będą to warzywa o nieidealnych kształtach tzw. „idealne nieidealne” przekazane przez sieć Tesco. Chcemy udowodnić, że nieidealne warzywa smakują dokładnie tak samo, jak te o pięknych kształtach.

 

Zupa Disco jest realizowana w ramach międzynarodowego projektu EFFECT Europe Fights Food waste through Effective Consumer Training dofinansowanego z programu Erasmus+ Edukacja dorosłych. Celem projektu jest edukacja osób dorosłych na temat skutecznych sposobów ograniczania marnotrawstwa żywności. W Unii Europejskiej marnuje się 88 mln ton żywności rocznie, z tego 53% w naszych gospodarstwach domach. Banki Żywności w Polsce realizują szereg inicjatyw na rzecz edukacji osób dorosłych, co przyczynia się do zmniejszania skali tego zjawiska. Poprzez nowoczesne metody nauki takie jak edu-teitment, planszowa gra rodzinna, kanał kulinarny staramy się przekonywać do idei niemarnowania jedzenia.

 

Wszystkie informacje na temat projektu można znaleźć na platformie internetowej EFFECT  http://foodwasteeffect.eu/en/home

 

Chefowie przewodzący wydarzeniu to Jakub Emanuel Malec, Szef Kuchni hotelu Novotel oraz Magdalena Łapanowska. Uczestnicy festiwalu samodzielnie kroją produkty, a kucharze przygotowują z nich wyszukane dania: barszcz ukraiński i minestrone. Wszystko odbywać się będzie przy dźwiękach energetycznej muzyki disco. Organizatorem jest Federacja Polskich Banków Żywności (lider projektu EFFECT).

 

Informacje o wydarzeniu znajdują się na fun page „Banki Żywności” https://www.facebook.com/bankizywnosci/.

 

Langue principale:
Frais de participation: 
Non
Date limite d'inscription: 
10/09/2017
Évènement en ligne: 
Non
Organisé par: 
Federacja Polskich Banków Żywności
Type d'organisateur: 
Autre événement
Coordonnées : 
Al. Jerozolimskie 30, Warszawa, www.bankizywnosci.pl
Projet de l'UE n°: 
2015-1-PL01-KA204-016599
Nombre de délégués: 
< 100
Groupe cible: 
Réseaux et organisations de formation des adultes
Thème couvert:
Objectifs visés: 
Projekt ma na celu przede wszystkim zaoferowanie wysokiej jakości możliwości edukacyjnych dostosowanych do osób dorosłych, zorientowanych na innowacyjne sposoby dotarcia. Głównym rezultatem projektu jest wielofunkcyjna i interaktywna platforma internetowa http://foodwasteeffect.eu/en/home służąca edukacji obywateli, aby ograniczać ilość marnowanego jedzenia (dostępna w 6 wersjach językowych). Cel ten jest osiągany poprzez podejście oparte na nieformalnym uczeniu się, edukacji połączonej z rozrywką i zastosowaniem krótkich form edukacyjnych, np. filmiki. A także wykorzystanie innowacyjnych metod edukacji, takich jak: quizu postępowania z żywnością, kanału kulinarnego (Food Channel) oraz gry planszowej. Platforma oferuje ogólnodostępne materiały edukacyjne w różnych formach: tekst, porady, filmy wideo, gra edukacyjna on-line i do użytku off-line. Opracowanie platformy edukacyjnej poprzedziło badanie realizowanie w 5 krajach, które zakończyło się opracowaniem raportu i rekomendacji. Ważnym elementem projektu są również upowszechniające działania eventowe w postaci „EFFECT Zupa Disco”.
Acquis d'apprentissage escomptés: 
Podnoszenie świadomości na temat problemu marnotrawstwa żywności wśród osób dorosłych prowadzących własne gospodarstwa domowe. Zdobywanie praktycznych umiejętności służących ograniczaniu strat żywności również wśród grupy osób z niższymi dochodami. Budowanie społeczeństwa zaangażowanego wokół ważnej społecznie sprawy reedukacji skali marnowanej żywności.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn