chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Calendrier

Edukacja więzienna – twarda strefa?

Posté par Justyna Bednarz Il y a 1 mois 2 semaines

Mardi 19 Janvier 2021

19 stycznia 2021 roku o godzinie 14.00 odbędzie się bezpłatne spotkanie online na temat edukacji w zakładach karnych. 

Wydarzenie będzie prowadzone przez dr Victorię Knight, dyrektor Ośrodka Badań nad Więźniami i Probacjami (Prison and Probation Research Hub) na Uniwersytecie De Montfort, która omówi z Jamesem Kingiem, dyrektorem ds. edukacji w Szkockiej Służbie Więziennej i autorem strategii, jego wyniki i sposób, w jaki podstawowe zasady wpłynęły na jego niedawny raport Europris Expert Group dotyczący edukacji więźniów.

 

  

W 2016 r. Szkocka Służba Więzienna (SPS) uruchomiła Strategię Nauczania i Umiejętności (Learning & Skills Strategy), w której stwierdzono, że "każdy, kto jest pod naszą opieką, ma możliwość zaangażowania się w kreatywne i elastyczne uczenie się, które uwalnia potencjał, inspiruje do zmian i buduje indywidualne mocne strony". Na strategię i towarzyszącą jej wizję silny wpływ miał poprzedni projekt rządu szkockiego "Pathfinder", w którym badano innowacyjne sposoby rozwiązywania problemów związanych z umiejętnościami czytania, pisania i liczenia oraz ponownie skupiono się na roli kreatywnej sztuki w zakładach karnych.

 

Langue principale:
Frais de participation: 
Non
Évènement en ligne: 
Oui
Type d'organisateur: 
Autre événement
Thème couvert:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email