chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

 
 

Resurssi

Tėvų bei specialistų švietimas apie vaikų apsaugą nuo seksualinės prievartos realiame ir virtualiame pasauliuose

Kieli: LT

Julkaisija Veronika Lakis

Projektas „Saugome vaikus nuo seksualinės prievartos“ skirtas kurti ir plėtoti aukštos kokybės švietimo išteklius, skirtus tėvams, ugdytojams ir specialistams, dirbantiems su vaikais ir jų šeimomis. Kol kas nei formaliojo, nei neformaliojo švietimo srityje nepakanka tokių švietimo apie vaikų apsaugą nuo seksualinės prievartos išteklių. Nors Europos Taryba ir paviešino neraminančią statistiką, kad 1 iš 5 vaikų Europoje tampa seksualinės prievartos auka, o Lansarotės konvencijoje buvo numatyti įsipareigojimai, vis dėlto Lenkijoje, Lietuvoje ir Latvijoje trūksta sisteminių sprendimų ir strategijų, sprendžiant šią problemą formaliojo ir neformaliojo ugdymo lygyje.

E. mokymai suteikia informacijos apie tai, kokios priemonės galėtų būti įgyvendintos įstaigose, siekiant užtikrinti vaikų saugumą. Be to, suteikia žinių, kaip specialistams kalbėtis su vaikais apie jų kūną, saugumą, pavojingas situacijas, kad sustiprintų jų apsaugą nuo seksualinės prievartos, ir kaip reaguoti (įskaitant teisinę intervenciją), kai vaikas atsiduria pavojingoje situacijoje internete arba realiame pasaulyje.

E. mokymų metodas užtikrina platų poveikį, o ypač galimybes geografiškai nepalankioje padėtyje esantiems asmenims, t.y. tėvams ir specialistams mažuose miesteliuose ir kaimuose. Projektas vertingas dar ir tuo, kad rodo pavyzdį ir moko, kaip naudotis informacijos ir komunikacijos technologijomis švietime.

Šie e. mokymai yra projekto „Saugome vaikus nuo seksualinės prievartos: naujausi būdai stiprinti žinias ir ugdyti tėvų bei profesionalų kompetencijas, siekiant apsaugoti vaikus nuo seksualinės prievartos“ dalis, kurią finansuoja Europos Komisijos „Erasmus+“ programos 2 pagrindinis veiksmas. Suaugusiųjų švietimo strateginės partnerystės.

Resurssin tekijä(t): 
Paramos Vaikams Centras (Children Support Centre), Center Dardedze, The Empowering Children Foundation
Julkaisupäivämäärä:
Tiistai, 23 lokakuu, 2018
Asiakirjan kieli
Resurssin tyyppi: 
Muu
Maa:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn