chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

 
 

Blogi

Fiți inspirați de povestile de succes ale educației profesionale!

04/12/2017
, NARCISA SAVA
Kieli: RO
Document available also in: EN LV

Săptămâna europeană a competențelor profesionale pentru anul 2017 a trecut, însă campania de promovare a educației și formării profesionale (VET) continuă! Expoziția on-line a povestilor de succes poate fi explorată pentru a inspira elevii din întreaga Europă să înțeleagă importanța VET, care poate lua diferite forme și căi. Acesta acoperă o gamă largă de abilități de la proiectarea de haine la dezvoltarea de aplicații. VET oferă șansa ca elevii să transforme o aptitudine creativă sau un hobby într-o carieră înfloritoare. De exemplu, programele Erasmus + și Fondul Social European (FSE) ajută mii de oameni să-și transforme viața prinVET.

Din aceste experiențe fantastice, expoziția online vă permite să căutați povestiri din viața reală dintr-o selecție de proiecte europene inspirate. Puteți vedea impactul EFP asupra cursanților din diferite medii diferite. Aflați cum pregătirea profesională, susținută de finanțarea din partea FSE, l-a ajutat pe George să-și actualizeze abilitatile în domeniul instalațiilor sanitare, tâmplăriei, sudurii și instalatiilor electrice. Descoperiți cum un stagiu de formare profesională Erasmus + a ajutat-o pe Katja din Luxemburg să îmbrățișeze o nouă limbă, cultură si țară,. Citiți despre Jane, din Danemarca, care a decis să se recalifice și să îmbrățișeze o nouă carieră la mijlocul anilor cincizeci.

Faceți clic aici pentru a explora expoziția online acum./ Click here to explore the online exhibition now(link is external)

Totuși, asta nu este totul. Campania europeană a competențelor profesionale europene vă permite să vă împărtășiți propriile povesti de succes! Spuneți-vă povestea despre VET și puteți ajuta să îi inspirați pe ceilalți. Povestea dvs. de succes va oferi celorlalți cursanți potențialul de a înțelege oportunitățile oferite acestora prin VET. De exemplu, poti scrie despre o ucenicie care te-a ajutat să câștigi prima experiență profesională în muncă sau un curs de formare care ți-a oferit șansa de a dobândi noi abilități de viata. Povestirile nu trebuie să depășească 200 de cuvinte și puteți include chiar și imagini, videoclipuri și detalii sociale pentru a vă promova succesul.

Sunteți gata să inspirați pe alții? Faceți clic aici pentru a partaja povestea dvs. de success / Ready to inspire others? Click here to share your success story(link is external)

În cele din urmă, dacă sunteți în căutarea de distractie, intrați în testul european al Școlii de competențe profesionale. Citiți despre povestirile din expoziția online   și apoi tot ce trebuie să faceți este să răspundeți la doar 15 întrebări cu răspunsuri multiple. Dacă obțineți peste 50% din întrebări corecte, veți avea șansa de a obține premii exclusive! Competiția se încheie la 12.12.2017 (23.59 CEST).

Ce mai asteptati? Faceți click aici pentru a obține quizzing!

Pentru a afla mai multe despre VET, vizitați site-ul săptămânii europene a competențelor profesionale.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Näytetään 1 - 7 7:sta
 • Käyttäjän Karīna Gajevska kuva
  Ļoti interesanta un lietderīga informācija cilvēkiem, kuri vēl nav atraduši sevi, tieši to jomu, kurā varētu un spētu gūt gan gandarījumu, gan piepildījumu... Arī tie cilvēki, kuri dažādu apstākļu dēļ ir izdeguši savā profesijā un kādā noteiktā dzīves posmā sāk svārstīties un nonāk sevis meklējumos, ir svarīgi savlaicīgi saņemt "klikšķi", piemēram, šāda veida piedāvājumus un mēģināt pārveidot savu dzīvi. Bieži vien līdzcilvēki mājās un darbā nespēj sniegt šāda veida palīdzību - atbalstīt un iedrošināt, piedāvāt un parādīt, kā to spējusi darīt APA kampaņa. Arī citu cilvēku veiksmes stāsti, ko piedāvājusi kampaņa, neapšaubāmi spēj iedvesmot un rīkoties tiem, kuri vēl vakardien neprata skatīties būtībā un savā izvēlē no cita dzīves fokusa vai rakursa... Lielākā cilvēku daļa ir spējīgi un talantīgi kādās noteiktās prasmēs, kuras bieži vien tā arī paliek neatklātas sabiedrībai. Tieši APA ir veiksmīgi mēģinājusi mainīt šo lietu ritumu. APA palīdz atklāt vēl tikai atklājams lietas un cilvēku laimīgus stāstus. Ir no kā iedvesmoties!
 • Käyttäjän Jolanta_ Zastavnaja_ kuva
  Veiksmes stāstu popularizēšana ir lielisks veids kā iedrošināt un motivēt jauniešus iesaistīties. Jaunieši ir talantīgi, uzņēmīgi, radoši, ar jaunām idejām. Veiksmes stāsti ir tie, kas viņiem var palīdzēt realizēt savus sapņus. Manuprāt, mūsdienās lielu lomu ienem prasme -iedvesmot. Kā arī visā pasaulē, ir populāri dažādu pazīstamu cilvēku runas, kas nes sevī iedvesmojošu domu graudu, kas var tālāk klausītājus motivēt. 
 • Käyttäjän Andželika Nellija Buņkovska kuva
  Strādājot skolā ir jauki redzēt jauniešus no citām valstīm, kas vēlas iepazīt citas valstis un palīdzēt ar savu darbu. Mūsu skolā ir trīs brīvprātīgie, kas aktīvi iesaistās skolas dzīvē un lēnām mācās latviešu valodu, tas ir ieguvums gan viņiem, gan mums, jo ne tikai jaunieši mācas mūsu kultūru, bet arī stāsta par savu kultūru un savām ikdienas gaitām. Es uzskatu, ka ir nepieciešams, lai šādi projekti turpinatos, un lai jaunieši un ne tikai jaunieši spētu apgūt jaunas kultūras un valodas. Šīs ir zināšanas, kas palīdz tālakā dzīvē, kas bagātina jauniešus kā cilvēkus, un bagātina cilvēkus tiem blakus. Es pati neesmu varējusi piedalīties šādā projektā, bet pēc labās pieredzes pasveru domu noteikti ko šādu īstenot arī savā dzīvē, kaut vai uz neilgu laika posmu.
 • Käyttäjän Anda Kalveniece kuva
  Manuprāt veiksmīgie un motivējošie stāsti ir tieši tas, kas jauniešiem ir nepieciešams. Jo jauniešiem ir daudz oriģinālas idejas par jauniem uzņēmumiem, nākotnes plāniem utt., tikai liela daļa tā arī zaudē iedvesmu vai nezina, kur meklēt palīdzību. Tas nozīmē, ka šo vajadzētu popularizēt jauniešu vidū (un ne tikai jauniešu vidū) vairāk, jo es, piemēram, par šo dzirdu pirmo reizi. Protams, reālā dzīvē dzirdēt veiksmes stāstus būtu labāk un efektīvāk, jo tad spēj izjust cilvēka stāstījumam līdzi.  
 • Käyttäjän Zane Boka kuva

  Manuprāt, šis ir ļoti lielisks veids kā cilvēki var uzzināt pozitīvu pieredzi un veiksmīgus stāstus no visas Eiropas. Bieži vien cilvēki atmet ar roku dažādām idejām, jo šķiet, ka tās ir neiespējami un grūti realizēt. Taču šāda tiešsaistes veiksmes stāstu izstāde dod iedvesmu ikvienam, kas vēlas uzsākt savu karjeru jaunā līmenī. Mūsdienās arvien populārāka kļūst vietējo uzņēmumu,ražotāju produkcija un pakalpojumi, kas paver plašākas durvis tieši jaunajiem uzņēmējiem, kuri savas prasmes ir ieguvuši profesionālajā izglītībā. Nenoliedzami, ka profesionālās izglītības kvalitāte un līmenis pēdējos gados ir strauji pieaudzis. Modernās tehnoloģijas  palīdz veiksmīgāk un interesantāk apgūt attiecīgās profesijas, kas palielina iespēju tam, ka izglītojamais pēc mācību beigšanas, turpinās darboties izvēlētajā nozarē, nevis meklēs darbu kaut kur ārzemēs. Tieši tāpēc uzskatu, ka nepārtraukti vajadzētu veidot un rādīt šādus veiksmes stāstus, lai ikviens cilvēks neatkarīgi no izglītības līmeņa, vecuma vai dzimuma, noticētu savām spējām un pilnveidotu sevi un savu profesionālo karjeru.  

 • Käyttäjän Santa Baumane kuva
  Uzskatu, ka šādu veiksmes stāstu publicēšana un informācijas sniegšana arvien plašākam cilvēku lokam ir ļoti nepieciešama. Tāpēc, ka dzīvē var notikt visādi, var arī rasties idejas uzsākt kaut ko pilnīgi citu, vai arī vienkārši ir vēlme sevi pilnveidot iegūstot jaunu profesiju. Līdz ar to ir ļoti būtiski, lai cilvēki būtu informēti par dažādām profesionālās izglītības iespējām, veidiem un veiksmes stāstiem, kas mudinātu iesaistīties un attīstīties.
  Pirms pāris gadiem profesionālās izglītības iegūšana nebija tik pieprasīta. Tomēr tagad varu teikt, ka tā kļuvusi atzītāka, prestižāka un pacēlusies jaunā līmenī, ko pierāda šo izglītības iestāžu modernizēšana un saistīto profesiju nepieciešamība. Manuprāt, profesionālā izglītība arī turpmāk kļūs arvien pieprasītāka, kas papildinās veiksmes stāstu virkni!
 • Käyttäjän Inese Irmeja kuva
  Manuprāt, lai sākut mācīties pēc ilgāka pārtraukuma, ir vajadzīga milzīga apņemšanās, drosme un iedvesma! Tik lieliski, ka izveidota virtuālā izstāde, lai stāstītu par gadījumiem, kad pieaugušie nonākuši šādā situācijā un šīs pūles vainagojušās panākumiem! Turlāt, nebija dzirdēts jēdziens "tiešsaistes izstāde"! Interesanti!