chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

Blogi

Liina Kikas: Tuleb osata kasutada juba olemasolevaid kogemusi ja rikastada oma pagasit uutega

21/02/2017
, Anete Rätsep
Kieli: ET

/fi/file/liinakikasjpgliina_kikas.jpg

Raplamaa aasta õppija Liina Kikas (41) on inimene, kelle õpinguid ning tegemisi vaadates tekib küsimus, kuidas ta seda kõike jaksab. Diplomeeritud algklasside õpetaja, koreograaf ja tantsupedagoog õpib praegu Tallinna Ülikoolis eripedagoog-nõustaja erialal ja töötab selles ametis ning õpetajana Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis, toetades kõikvõimalikel viisidel ka kolleegide õppimist. Õppimine on au sees ka Liina peres – tema abikaasa lõpetas möödunud aastal Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži ning lapsed on koolis igati tublid. Liina jagab oma ja kuulab teiste kogemusi, sest on veendunud, et õppimine ei toimu ainult koolipingis vaid ka avatud meelega maailma vaadates. Ta osaleb kooli vastuvõtukomisjoni töös, arengukava koostamisel, õpilaste juhendamisel projektides ja paljudes muudes ettevõtmistes. Liina on valla kultuuri- ja hariduskomisjoni liige, aitab korraldada suviseid pärimuslaagreid valla lastele. Tema südamesooviks on, et elukestva õppe võimalused oleksid kättesaadavad ka erivajadusega inimestele.

Miks Te õpite?
Õpin selleks, et ajaga kaasas käia ja saadud teadmisi omakorda teistega jagada. Üheks tõukeks on ka uudishimu, soov panna ennast proovile ja tõsta kvalifikatsiooni. Maailm muutub kiirelt meie ümber. Õppimine nii koolis, kursustel, õpitubades kui ka inimeselt inimesele võimaldab saada ennastki paremini tundma, loob uusi tutvusi ja innustab. Loodan olla eeskujuks oma lastele, kellel seisab elukutsevalik alles ees. Arvan, et ka väikesest õpitud kogemusest võib tunda rõõmu ja naudingut, et said hakkama ja oskad midagi uut jälle.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Tuleb osata kasutada juba olemasolevaid kogemusi ja rikastada oma pagasit uutega. Kui õppimine ja mistahes tegevus on eesmärgistatud, küllap tuleb ka soovitud tulemus. Tähtsal kohal on ka meeskond sinu ümber. Minul on vedanud kolleegidega, kes toetavad tööalaselt ning suurepärase perekonnaga, kes mõistab minu vajadust ennast täiendada. Aktiivne täiskasvanud õppija, kes soovib muuta maailma paremaks on kindlasti noortele eeskujuks. Eks minagi loodan panustada oma pere, töö ja kogukonna heaks ise õppides ja õpetades.

Esmalt avaldatud ETKA Andras veebilehel

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email