chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

Resurssi

Pieaugušo izglītotāja ieteicamā kompetence

Kieli: LV

Julkaisija Jānis Kutraitis

Kādam ir jābūt pasniedzējam un vai iespējams nodefinēt stingras pieaugušo izglītotājam nepieciešamās prasmes, kompetences, kvalitātes kritērijus? Šis jautājums ilgu laiku nodarbina ne tikai pieaugušo izglītības iestādes Latvijā, bet arī kolēģus Eiropā un citur pasaulē. Latvijas Pieaugušo izglītības asociācija (turpmāk tekstā - LPIA) jau kopš asociācijas dibināšanas 1993. gadā ir veltījusi nepārtrauktu uzmanību tā risināšanai.  Īpaši pieaugušo izglītotāja loma tika aktualizēta 2000. gadā, kad LPIA, kopā ar Igaunijas un Lietuvas Pieaugušo izglītības asociācijām, piedalījās Ziemeļu Ministru padomes finansētā projektā “Neatpaliec zināšanās – apsteidz iespējas” (Learning 4 Sharing). Projekta mērķis bija izstrādāt pieaugušo izglītības izglītotājiem – praktiķiem kvalifikācijas pilnveides programmu, lai uzlabotu viņu prasmes un iemaņas darbā ar klausītājiem.

Publicējam projekta gaitā tapušu sociālo zinātņu maģistres Ingrīda Mikiško prezentāciju, kurā tiek aplūkotas pieaugušo izglītotājam ieteicamās pedagoģiskās un andragoģiskās kompetences.

Resurssin tekijä(t): 
Ingrīda Mikiško
Julkaisupäivämäärä:
Keskiviikko, 28 joulukuu, 2016
Asiakirjan kieli
Resurssin tyyppi: 
Tapaustutkimus
Maa:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Näytetään 1 - 2 2:sta
  • Käyttäjän Rebeka Raupa kuva
    Prezentācijā lieliski likts akcents uz svarīgākajām pieaugušo pedagoga īpašībām un kompetencēm. Manuprāt, pieaugušo izglītošanas procesā svarīgi ir, lai mācīšanās būtu mērķtiecīga un motivēta. Lielākā daļa no pieaugušajiem jau ir izplānojuši savu karjeru, tādēļ viņiem vajag garantiju, ka iegūtās zināšanas un prasmes būs noderīgas viņu tālākajā karjeras izaugsmē. Svarīgi, lai mācību process būtu sistemātisks.
  • Käyttäjän Meldra Mailīte kuva
    Paldies, ļoti jauka un noderīga prezentācija. 
    Ļoti patika, ka tika akcentēts tas, ka pasniedzējs ir kā gids, pasniedzējs ir tas, kas veicina pieaugušā mācību procesu. Piekrītu, ka pieaugušo izglītības pedagogiem ir jābūt ļoti zinošiem, gan par pieaugušo izglītību kopumā, gan arī par dažādiem pieaugušo izglītības aspektiem. Gan prezentācijā tika minēts, gan arī pēc manām domām, ļoti svarīga ir pieaugušo motivēšana mācīties. Svarīgi, lai pieaugušais pats vēlas kaut ko apgūt. Jo tikai tad process var virzīties uz priekšu. Manuprāt, tikai pats pieaugušais var sevi "piespiest" mācīties, jo tā nav obligāta prasība, atšķirībā no bērniem, kuriem pamata izglītība ir obiligāta.