European Commission logo
Luo käyttäjätili
Resource Details
TIETOLÄHDE

Skill development in the platform economy

Nová štúdia Cedefop CrowdLearn sa zaoberá porovnávacou analýzou rozvoja zručností a postupov vzdelávania na pracovisku v rámci dvoch hlavných typov práce v online priestore: online freelancingu a mikropráce.

Štúdia využíva informácie o mikropracovníkoch získané z platformy Amazon Mechanical Turk s pôvodnou vzorkou online freelancerov CrowdLearn, ktorí boli podrobení skúmaniu na troch hlavných online pracovných platformách (Fiverr, Upwork, PeoplePerHour). Vo výskume sa porovnávajú typy a frekvencia využívania vzdelávacích aktivít na pracovisku a samoregulačné stratégie učenia sa, ktoré si osvojili tieto dva hlavné typy crowdworkerov.

Táto porovnávacia štúdia, ktorá je prvá svojho druhu na medzinárodnej úrovni, prináša ďalšie poznatky a politické odporúčania k tomu, ako podporiť vzdelávanie na pracovisku a rozvíjať zručnosti v ekonomike platforiem. Zdôrazňuje potenciál mikropráce ako životaschopnej cesty pre integráciu na trhu práce, doplnenie príjmu a možnosti rozvoja zručností pre pracovníkov. Podpora rozvoja zručností v rámci "dobrovoľnej" mikropráce by mohla byť pre EÚ vhodným politickým opatrením pri riešení hospodárskych následkov a obnovy po pandémii COVID-19.

Resource Details
skill development in the platform economy.
Resurssin laatija
Cedefop
Resurssin tyyppi
Tutkimukset ja raportit
Maa
Európa
Asiakirjan kieli
Angličtina
Resource media
skill development in the platform economy.
Login (0)

Kirjaudu sisään tai Rekisteröidy julkaistaksesi kommentteja.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!