chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

Uutishuone

Maris Lauri: elukestev õppimine pakub rõõmu ja annab energiat

21/10/2016
, Georgi SKOROBOGATOV
Kieli: ET

Haridus- ja teadusminister Maris Lauri sõnas täna täiskasvanuhariduse foorumi avamisel, et elukestev õpe ei ole sõnakõlks – need inimesed, kes on selle idee omaks võtnud ja kes end pidevalt täiendavad, on rõõmsamad ja energilisemad.

„Väga kiiresti muutuvas maailmas hakkamasaamiseks on oluline ennast pidevalt täiendada. Kõigil meil on ju kohustused, mis takistavad õppimiseks aega ja energiat leida. Selleks on vaja toetust ja motivatsiooni perekonnalt, sõpradelt, tööandjalt kui ka riigilt,“ ütles minister.

Maris Lauri sõnul on esmajärjekorras vaja julgustada neid, kellel on haridustee katkenud ning kool pooleli jäänud: „Teeme koostöös täiskasvanute gümnaasiumide ning kutsekoolidega pingutusi, et tuua inimesi tagasi õpinguid lõpetama ja eriala õppima.“

Täiskasvanud õppija nädala finaaliks oleval foorumil „Paremad oskused = kindel investeering“ võetaksegi vaatluse alla täiskasvanute oskused ja arutletakse oskuste tähenduse üle.

Täiskasvanud õppija nädal on üle-eestiline täiskasvanuharidust populariseeriv ja õppimisvõimalusi tutvustav ettevõtmine, kus on fookuses õppimine ja enesetäiendamine kogu elu jooksul.

Foorumi korraldajad on Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon ning Haridus- ja Teadusministeerium. Foorumi otseülekannet on võimalik jälgida Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkonnas EPALE.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email