chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

Uutishuone

Žurnālisti un informācijas speciālisti piedalīsies seminārā „Pieaugušo izglītība – kā pārdot ideju par mācīšanos”

23/09/2016
, Jānis Kutraitis
Kieli: LV

Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE – nacionālā atbalsta sistēma” ietvaros 28. septembrī notiks seminārs „Pieaugušo izglītība – kā pārdot ideju par mācīšanos”. 
Seminārā piedalīties ir aicināti reģionālo un nacionālo plašsaziņas līdzekļu žurnālisti, kuri raksta par izglītības jautājumiem, kā arī pašvaldību komunikācijas un informācijas speciālisti.

Pieaugušo izglītība Eiropas Savienībā šobrīd ir svarīga sfēra, kura ļauj strādājošo cilvēku prasmēm un zināšanām sekot izmaiņām tehnoloģijās, darba tirgus pieprasījumā un demogrāfiskajā situācijā. Mācības mūža garumā ne tikai ceļ profesionālo pašpārliecinātību, bet arī ļauj justies daudz drošāk, reaģējot uz tik mainīgajām sociālajām un politiskajām norisēm. Diemžēl, Latvijā iedzīvotāji daudzos gadījumos neredz tiešu saistību starp iegūto izglītību un iespēju paaugstināt dzīves kvalitāti, tostarp, nodrošināt sev vietu darba tirgū.  

Semināra dalībniekiem būs iespēja uzzināt par prasmēm, kas šobrīd tiek uzskatītas par izšķirošām, lai pieaugušais orientētos mūsdienu pārblīvētājā informācijas plūsmā un saglabātu iegūto zināšanu aktualitāti ne tikai dažus gadus pēc augstskolas beigšanas, bet visas dzīves garumā. 
Būs iespēja novērtēt iespējas un priekšrocības, ko sniedz Eiropas Savienības pieaugušo izglītības interneta platforma EPALE, kas pieejama 24 ES valstu valodās un kurā atrodama plaša spektra informācija gan par jaunākajām tendencēm un metodiku pieaugušo izglītībā vispār, gan konkrēti pieredzes stāsti un iespēja diskutēt ar dažādu valstu nozares profesionāļiem, kā arī situāciju analīze dažādās pieaugušo izglītības jomās. EPALE atrodami plaši publikāciju apkopojumi par tādām pieaugušo izglītības tēmām kā  finanšu pratība, senioru izglītība, izglītība darba vietās, svešvalodu mācīšana pieaugušajiem, izglītība ieslodzījuma vietās u.c. 

Pielikumā – informācija par semināra „Pieaugušo izglītība – kā pārdot ideju par mācīšanos” programmu

Norises vieta: Rīgas Domes sēžu zāle (Rātslaukumā 1, Rīga, 1. stāvā).
Norises laiks: 2016. gada 28. septembris, no pulksten 11:00 līdz 15:00.
Auditorija: reģionālo mediju pārstāvji, pašvaldību komunikācijas un informācijas speciālisti, pašvaldību izdevumu redaktori, reģionālo pašvaldību sabiedrisko attiecību speciālisti.
Reģistrācija: 28. septembrī no pulksten 10:30.

Papildus informācija:
-    ņemot vērā to, ka vietu skaits Rīgas Domes sēžu zālē ir ierobežots, lūdzam iepriekš pieteikties konferencei elektroniski, sūtot ziņu uz e-pastu tels@tels.lv, pieteikumā norādot vārdu, uzvārdu, jūsu pārstāvētās iestādes / uzņēmuma / medija nosaukumu un kontakttālruni vai e-pastu informācijai.

Konference tiek organizēta projekta „EPALE - nacionālā atbalsta sistēma” ietvaros (granta līguma Nr. 2015-3235/001-001).

Sīkāka informācija:
Aģentūra „Tēls PR”,
Ainars Vladimirovs,
Tālr.: 29234250
E-pasts: ainars@tels.lv
un
projekta „EPALE - nacionālā atbalsta sistēma” komunikāciju koordinatore
Daina Jāņkalne,
E-pasts: daina.jankalne@izm.gov.lv 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Näytetään 1 - 6 6:sta
 • Käyttäjän Anda Koka kuva
  Realitātē, šī projekta mērķis pavisam tieši palīdz cilvēkam justies drošāk ikdienā un reaģējot uz tik daudz un dāžadām izmaiņām! Es nezinu kā justies par vārdiem "kā pārdot mācīšanos", jo ja ideja par pārdot ir kā - iebarot, turpināt u.c., tad protams, viss skaidrs un turpinasim iet dziļāk! bet ja šeit ir vēlme tā ka tiešām pārdot, tad es nezinu vai varu izrādīt simpātijas pret šo projektu.
  Un līdz ko izglītība būtu pieejama visiem, tad automātiski mūsu sabiedrība augtu un kļūtu daudz izglītotāka.
 • Käyttäjän Sandra Rācene kuva
  Manuprāt, semināra galveno ideju var izteikt pavisam vienkārši - ar veco labo latviešu sakāmvārdu - Mūžu dzīvo, mūžu mācies. Uzskatu, ka pieaugušo izglītība šajā nepārtrauktu pārmaiņu laikā ir liels atbalsts Latvijas cilvēkiem.
 • Käyttäjän Inga Junolainena - Cālmane kuva
  Mūsdienu straujajā dzīves ritmā, kur notiek būtiskas pārmaiņas darba tirgū ir nepieciešamas jaunas zināšanas un prasmes. Šādi semināri ir atbalstāmi un ļoti nozīmīgi aktualizējot mūžizglītības nozīmi un sniedzot informāciju par šī brīža tirgus izšķirošajām prasmēm. Darba tirgus ir mainījies, tehnoloģijas attīstījušās un cilvēku resursus ar vien vairāk nomaina tehnoloģijas. Manis gūtās zināšanas pirms desmit gadiem vairs nav tik saistošas šī brīža tirgum, bet mūsu vecākiem ir vēl grūtāk nodrošināt sev darba vietu un nerunājot jau par pieņemamu dzīves kvalitātes nodrošināšanu. Tādēļ atbalstu mācības un pašattīstību visa mūža garumā, kas palīdz justies drošāk un elastīgāk reaģēt uz pārmaiņām darba tirgū. Semināra nosaukums, manuprāt nav veiksmīgi izvēlēts, jo nav jāpārdod ideja par mācīšanos, bet ir jāmāca, kā pārdot sevi, savas prasmes mūsdienu tirgus vajadzībām un piedāvāt attīstības iespējas aktuālajām tirgus prasībām. Labāk skanētu un cilvēkus uzrunātu - Mūžizglītības nozīme straujajā dzīves ritmā! 
 • Käyttäjän Linda Cintina kuva
  Pozitīvi ir tas, ka tiek domāts par mācīšanās  idejas pārdošanu. 
  Uzskatu, ka tieši šādā veidā arī jādarbojas, iesaistot ar izglītības jomu saistītas organizācijas, iesaistot  skolas un augstskolas, kā arī iespējamos darba devējus, lai "reklamētu" izglītības nepieciešamību. 
  Mans redzējums veiksmīgai reklāmai-izveidot īsus, kodolīgus reklāmas video rullīšus, kuros cilvēki tiek aicināti macīties, ar reāliem piemēriem, konkrētās jomās, kur šis darbaspēks ir nepieciešams, vai arī vispārīgus video, ar uzmundrinošiem, motivējošiem stāstiem par reāliem cilvēkiem, kuri mācoties ir mainījuši savu skatu uz dzīvi. Šos video raidīt TV, vai sociālajos tīklos. 
  Lielisks piemērs ir  CSDD ar kodolīgiem un pamācošiem video reklāmas rullīšem.
 • Käyttäjän Kristaps F kuva
  Piekrītu, ka izglītībā un informācijas pieejamība ļauj justies daudz drošāk, reaģējot uz tik mainīgajām sociālajām un politiskajām norisēm, kas ir mums visapkārt. Tomēr, izglītībai nebūtu jābūt pārdodamai un tai būtu jābūt pieejamai jebkurai personai.
 • Käyttäjän Līna Bužoka kuva
  Prieks, ka tiek veidoti kursi, kuri parāda, ka mācīšanās nebeidzas tikai ar augstskolas pabeigšanu. Ka ir svarīgi turpināt izglītoties un galvenais parādīt, kur un kā tas ir iespējams. Sasaistīt ar jau iegūto profesiju un turpināt iesākto mācību ceļu. Kā jau rakstā minēts, ka visu laiku notiek izmaiņas un ir daudz jauninājumu, kurus ir svarīgi apgūt, lai spētu tikt līdzi informācijas apritei. Vienīgi, kas man personīgi nepatīk ir vardi par izglītības ideju pārdošanu. Uzskatu, ka zināšanas nav nepieciešams tirgot, bet gan prasmīgi pasniegt un ļaut tās apgūt, ieinteresēt par aktualitātēm.