chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

Uutishuone

Elektronická pedagogická knihovna

26/08/2016
, Michaela Tužilová
Kieli: CS

 

Služby, které e-PK nabízí, jsou určeny především učitelům, dalším pedagogickým pracovníkům a studentům pedagogiky. Současně jsou však k dispozici pro každého, koho zajímá cokoli z tematické oblasti pedagogiky, školství, výchovy, vzdělávání a dalších souvisejících vědních disciplín.

 

 

 

Co je e-PK

  • e-PK je elektronická knihovna umožňující využívání některých knihovních služeb na internetu. To znamená, že až na výjimky probíhá veškerá komunikace uživatele s e-PK, resp. využívání služeb e-PK prostřednictvím technologií internetu. Komunikace i služby e-PK jsou realizovány na tzv. uživatelských kontech.
  • Základními službami jsou služby typu document delivery, tzn. dodávání kopií dokumentů, a rešeršní služby.
  • Do e-PK se uživatel registruje prostřednictvím Smlouvy mezi jím a NPMK.

 Co není e-PK

  • e-PK není určena pro objednávání výpůjček publikací z fondu Pedagogické knihovny, pro tyto potřeby využijte, prosím, funkce nabízené online katalogem.
  • e-PK rovněž není určena pro elektronickou komunikaci ohledně výpůjček, prolongací či rezervací publikací z fondu Pedagogické knihovny
  • do Pedagogické knihovny se uživatel registruje vyplněním přihlášky, resp. www předregistrací v online katalogu PK. 

Kopii článku uživatel může dostat poštou nebo bude – při dodržení závazků vyplývajících z autorského zákona – zpřístupněna na jeho uživatelském kontě v elektronické podobě. Ceny za služby jsou stejné jako v klasické knihovně, s výjimkou autorského poplatku za elektronické kopie.

Provozovatelem a správcem e-PK je NPMK - Pedagogická knihovna J. A. Komenského. Na poskytování služeb se kromě PK mimo jiné podílejí i další knihovny, jako např. knihovny pedagogických fakult vysokých škol.

 

https://epk.cz/app/uvod

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn