chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

Blogi

„Ort Gallery“ – kas sieja meną, bendruomenę ir suaugusiųjų švietimą?

11/05/2016
, Jurgita MELAIKIENE
Kieli: LT
Document available also in: EN IT ES

/en/file/elonaphotographer-ort-gallery-workshopjpgElonaphotographer Ort Gallery workshop.jpg

Elonaphotographer Ort Gallery workshop

 

Antraštės ir aplink esančios nuotraukos iš „Elonaphotographer“ (išorinė nuoroda)

Galerijų aplinka puikiai tinka skatinti socialinei sanglaudai, kultūriniam suvokimui ir mokymuisi visą gyvenimą. Toks poveikis geriausiai juntamas vietos bendruomenėse, kurios nariai priklauso skirtingoms religinėms ir etninėms grupėms.

Ort Gallery“ (išorinė nuoroda)“ – tai Birmingamo Balsall Heath rajone įkurta parodų erdvė, kuriai vadovauja menininkai. Jos tikslas – socialinė misija skatinant bendruomenės dialogą. Bendruomenė į projektą įtraukiama pačiais įvairiausiais būdais – rengiant kūrybines dirbtuves, poezijos vakarus ir diskusijas, užtikrinant, kad meno kūriniai būtų ne tik demonstruojami, bet ir patys taptų gyvenimo dalimi.

„Ort Gallery“ bendradarbiauja su socialiai atsakingais tarptautinę šlovę pelniusiais menininkais, pavyzdžiui, Paulu O‛Kane (išorinė nuoroda), Leah Gordon (išorinė nuoroda) bei Pilu ir Galia Kollectivais (išorinė nuoroda), todėl, įgyvendindama savo programą, galerija kviečia pasaulinio lygio menininkus ten, kur trūksta kultūrinės veiklos, ir prasmingai į šį procesą įtraukia auditoriją. Menininkai reprezentuoja žmonių įvairovę tam tikroje erdvėje ir taip skatina bendruomenę susitelkti bei gerina skurdžiu rajonu laikomo Balsall Heath įvaizdį.

Kiekvieną savaitę čia organizuojamos Birmingamo miesto tarybos finansuojamos kūrybinės dirbtuvės moterims ir šeimoms suburia skirtingų religinių ir etninių grupių atstovus. Penktadieninėse moterims skirtose kūrybinėse dirbtuvėse daugiausia renkasi darbo neturinčios moterys, namų šeimininkės ir pensininkės. Į dirbtuves užsuka įvairaus amžiaus ir kilmės žmonių, ypač daug musulmonių ir afroamerikiečių ar azijiečių kilmės moterų. Kūrybinėms dirbtuvėms vadovauja profesionalūs įvairios kilmės menininkai, todėl dalyviai lengviau su jais randa bendrą kalbą ir bendrauja.

„<...> šiose dirbtuvėse mokome moteris įvairių dalykų – nuo mezgimo iki spausdinimo, <...> taip labai saugioje aplinkoje be jokios konkrečios darbotvarkės padedame suartėti įvairių religinių, etninių ir socialinių grupių žmonėms bei sudarome galimybę pasidalyti savo patirtimi ir susidraugauti.“

„Ort Gallery“ direktorė Josephine Reichert

 

Moterų menų dirbtuvės skatina mokytis visą gyvenimą, ugdo socialinius ir praktinius įgūdžius neutralioje aplinkoje bei suteikia galimybę geriau suprasti kitus žmones.

Darni bendruomenė yra svarbus veiksnys sprendžiant socialinės nelygybės klausimą, „Ort Gallery“ mokymosi aplinka padeda pašalinti stereotipus ir įveikti dėl nežinojimo kylančias problemas. Kūrybinėse dirbtuvėse moterys ne tik įgyja naujų įgūdžių, pavyzdžiui, išmoksta nerti vašeliu ar kūno tapybos chna dažais, bet ir susitinka, bendrauja su kitais mokymų dalyviais. Tai saugi ir atvira aplinka, kurioje moterys jaučiasi saugios ir gali tyrinėti viena kitos kultūrą. Apklausos duomenimis, daugelis tokiuose mokymuose dalyvavusių moterų dabar drąsiau eina į kitus renginius, jaučiasi labiau susijusios su savo rajonu ir įgyja naujų įgūdžių.

Bendruomenės ir menininkų sąveika sudaro galimybę užmegzti dialogą, kaupti suaugusiųjų mokymo patirtį, ugdyti įgūdžius ir skatinti mokytis visą gyvenimą. Tokios kūrybinės dirbtuvės dalyviams leidžia prisijungti prie naujų bendruomenės grupių, kurios paprastai yra sunkiau pasiekiamos, o pirmą kartą meno galerijoje apsilankę bendruomenės nariai gali naudotis jiems teikiamomis paslaugomis.

„Ort Gallery“ siekia toliau dirbti su šiomis grupėmis, įtraukdama jas ir į kitus renginius bei skatindama socialinę sanglaudą.

Daugiau apie „Ort Gallery“ darbą su bendruomenėmis ir kūrybines dirbtuves sužinosite apsilankę interneto svetainėje (išorinė nuoroda). Taip pat kviečiame stebėti platformą, kurioje pateiksime mūsų interviu su „Ort Gallery“ direktore Josephine Reichert ir profesionale menininke Famina Bi.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn