chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

Resurssi

Jauniešu labbūtība Baltijas valstīs

Kieli: LV

Julkaisija Ginta Salmina

Pētījumu par Baltijas jauniešu dzīves kvalitāti dažādos tās aspektos starptautiskā salīdzinājumā veikusi biedrība “Latvijas Bērnu labklājības tīkls” sadarbībā ar projekta partneriem Lietuvā un Igaunijā. Pētījuma ietvaros tika pilotēta jauniešu labbūtības indikatoru sistēma, kas ļauj veikt regulāru, starptautiski salīdzināmu jauniešu labbūtības izvērtējumu Baltijas valstīs, kā arī vērtēt Baltijas valstu rādītājus starptautiskā kontekstā. 

Izstrādātā materiāla ievadvārdā Daiga Zaķe (Dr.paed., Latvijas Bērnu labklājības tīkla valdes priekšsēdētāja) raksta:  "Mūsdienu globalizētā pasaule rada ne tikai jaunas vajadzības un izaicinājumus, bet arī dažādas iespējas. Jaunatnes politikas mērķis – uzlabot jauniešu dzīves kvalitāti – mūsdienās skan ļoti vispārināti un plaši. Manuprāt, svarīgi ir panākt to, ka jaunieši izprot savu ‘vietu’ un nozīmi plašās pasaules iespēju un izaicinājumu kontekstā. Jauni cilvēki, aktīvi rīkojoties un līdzdarbojoties, ir spējīgi veidot sev patīkamu un piemērotu sociālo, ekonomisko un politisko vidi. Tomēr priekšnosacījums jauniešu potenciāla attīstīšanai un atbalstīšanai ir izprast viņu sajūtas un sociālo attiecību nozīmi. Novērtēt un izprast jauniešu sociāli emocionālo attīstību ir būtiski arī pārdomātu politisko lēmumu pieņemšanai. Lai izvirzītu atbilstošus jaunatnes politikas mērķus un plānotu atbilstošus rīcības soļus to sasniegšanā, jāveicina pašu jauniešu līdzdalība, jāatbalsta inovatīvas iniciatīvas un jāstiprina viņu pašu līdzatbildība, tādējādi nodrošinot jauniešiem vieglāku pāreju no bērna uz pieaugušā statusu."

Pētījums izstrādāts programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” stratēģiskās partnerības projekta “Jauniešu dzīves kvalitātes izpēte Baltijas valstīs” (Nr. 2017-2-LV02-KA205-001657) ietvaros.

Resurssin tekijä(t): 
Latvijas Bērnu labklājības tīkls
Julkaisupäivämäärä:
Keskiviikko, 6 maaliskuu, 2019
Asiakirjan kieli
Resurssin tyyppi: 
Tutkimukset ja raportit
Maa:
Tunnisteet:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn