chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

Resurssi

Přeshraniční seminář Euroguidance 2019: Dovednosti pro budoucnost

Kieli: CS
Document available also in: EN

Julkaisija Martin Dobeš

Kariérní rozvoj se stal důležitým faktorem v životě člověka. Zaměstnavatelé čím dále více tlačí na rozvoj týmových dovedností a schopnosti řešit problémy. Od člověka se dnes automaticky očekává, že se v těchto dovednostech bude sám iniciativně vzdělávat. A to po celý život. Kompetence spojené s nějakou konkrétní profesí či zaměření už nejsou ani zdaleka dostatečné. Budoucí adepti zaměstnání se budou muset rychle adaptovat v prostředí plném nepřetržitých změn. A nejen to. Budou muset rychle měnit svá zaměstnaní, protože podmínky a příležitostti se budou dynamicky měnit. S tím souvisí i posilování určitých technických a sociálních dovedností a jejich vhodná aplikace v pracovním světě.

Tento sborník národních výzkumů sumarizuje pohled na tuto problematiku v 11 evropských zemích, které se účastnily přeshraničního semináře Euroguidance. Tyto pohledy jsou inspirativní.

Text je v angličtině. Účastnil se i zástupce České Republiky. 

Resurssin tekijä(t): 
Brigita Vončina
Sabina Žnidaršič Žagar PhD
Dr.in Martina Aicher
Mag.a Heike Angerer
Helena Smoljo
Bc. Martina Milotová
Mgr. Pavlína Vašátová
Dr. rer. nat. Bernd Lienstädt
Tamás Jankó
Katarzyna Trawińska-Konador
Agnieszka Chrząszcz
Pedro Cordeiro, Paula Paixão, José Silva, Marília Castro, Mariana Morais
Cosmina Mironov, Anca Popovici
Svetlana Petrovic, Natasa Jankuloski
Henrieta Holúbeková
Uroš Kopavnik
Julkaisupäivämäärä:
Torstai, 28 marraskuu, 2019
Asiakirjan kieli
Resurssin tyyppi: 
Artikkelit
Maa:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Näytetään 1 - 1 1:sta
  • Käyttäjän Jieun Sur kuva
    To live future life, there are a lot of things which are needed to adapt. In schools, they have taught to their students the abilities. But people who already graduated school don't have a chance to learn the abilities to live future life. Our living environment is rapidly changing and adults should learn the abilities. The seminar will give them the chance and it will be the opportunity to improve the quality of their life. In the seminar, it will be necessary to give some practical tips. It will be one of the good example of adult education in Europe.