chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

 
 

Uutishuone

Prezentētas vadlīnijas par iecietības un savstarpējās cieņas principu iekļaušanu integrācijas atbalsta aktivitātēs

11/04/2019
Kieli: LV

2019. gada 9. aprīlī PROVIDUS rīkoja mācības par iecietības un savstarpējās cieņas principu iekļaušanu bēgļu un migrantu integrācijas atbalsta aktivitātēs, kurās ar teorētiskiem un praktiskiem piemēriem dalījās Santa Tivaņenkova no LR Tiesībsarga biroja un Ēriks Treļs no Valsts policijas koledžas. Šo mācību laikā arī tika prezentētas vadlīnijas par iecietības un savstarpējās cieņas principu iekļaušanu integrācijas atbalsta aktivitātēs.

Pēdējos gados paaugstinātas un daudzveidīgākas migrācijas plūsmas ir būtiski ietekmējušas Eiropas valstis un to politikas jomas. Aizvien pieaug atbalsts populistiskiem vēstījumiem, kas izraisījuši bailes un naidīgumu pret „citiem”, un politiskajā retorikā ieviesuši jēdzienus kā „migrantu plūdi”. Taču šajā kontekstā netiek darīts gana, lai sagatavotu bēgļus un migrantus saziņai ar iestādēm, palīdzētu viņiem izprasti valsts tiesību aktus, kā arī novērstu un cīnītos pret neiecietību, kas nākusi no uzņemošās sabiedrības vai tiek vērsta pret to.

Tieši tādēļ projekts „RACCOMBAT: Rasisma un ksenofobijas novēršana un apkarošana, attīstot ārzemnieku sociālās prasmes” pētīja dalībvalstu pieredzi rasisma, ksenofobijas un citu neiecietības veidu apkarošanā. Tika apskatīti veidi, kā jauniebraucēji tiek iepazīstināti ar tiesību aktiem, sabiedrības tradīcijām un vērtībām un kā tiek veicinātas zināšanas par attiecīgajām iestādēm un starpkopienu aktivitātēm visā migrantu iepazīšanās, pielāgošanās un integrācijas procesā.

Esošo prakšu analīze radīja konceptuālo pamatu šīm vadlīnijām, un to mērķis ir tādas uzņemšanas un integrācijas sistēmas attīstība, kurā īstenotās aktivitātes tiecas atbalstīt un izglītot jauniebraucējus, lai viņi nepieļautu naidīgu un neiecietīgu rīcību no nevienas integrācijas procesā iesaistītas puses, kā arī atpazītu un apkarotu diskrimināciju, izmantojot galvenos valsts piedāvātos tiesiskās aizsardzības līdzekļus.

Vadīnijas latviešu valodā pieejamas šeit (.pdf).

Labās prakses piemēru apkopojums pieejams šeit (.pdf).

 


Agnese Lāce, PROVIDUS vadošā pētniece

Avots: providus.lv.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Näytetään 1 - 1 1:sta
  • Käyttäjän Elīna Šilinga kuva
    Tas viss izklausās tik sapņaini. Ņemot vērā notiekošo Eiropā pēdējo gadu laikā, kad bijuši neskaitāmi uzbrukumi un gājuši bojā iedzīvotāji. Un tajā ir bijuši iesaistīti bēgļi, un cik arī nav rādīts sociālajos tīklos kā viņi uzvedas, kā uzbrūk sievietēm. Šķiet tā ir velti izšķiesta valsts nauda tāda veida projektiem.