chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

Kalenteri

Veebikonverents "Mitmes kohas, mitmes keeles"

Julkaisija Kadi Kass 2 kuukautta 2 päivää sitten

Maanantai 24 elokuu 2020 - Keskiviikko 26 elokuu 2020
Narva
,

XXI pedagoogiline konverents


Kuidas käib ja kuidas peaks käima õppimine ja õpetamine mitmes kohas, mitmes keeles ja mitmel erineval viisil?
Ootamatu viiruspandeemia sundis lapsed kodus õppima ja õpetajad distantsilt õpetama. Eesti on hiilanud oma e-valmidusega, aga siiski tõi olukord esile nii õpetajate kui õpilaste erineva ettevalmistuse ainult distantsilt ja peamiselt e-vahenditega koolitööks.

Esialgsed peegeldused on näidanud, et distantsõppe kogemus oli mitmekesine. Usinad õppurid õppisid senisest veelgi usinamalt. Need õpilased, kes vajavad rohkem tuge ja jälgimist, jäid lihtsamini õppetööst kõrvale. Mõnes aines kasvas õpilaste koormus märgatavalt, mõnes teises langes. Õpetajad, kes olid varem juba kasutanud e-õpet ning kel olid olemas e-õppe materjalid, olid paremas olukorras kui need, kes on väärtuslikumaks pidanud traditsioonilist kontaktõpet ja pühendunud sellele. Virtuaalsete õpikeskkondade rohkus andis õpetajatele valikuvabaduse, aga sundis õpilased kiiresti kohanema väga mitmes kohas õppimisega.

Taas tulid esile erinevas keeles õppijate erinevused. Ingliskeelseid õppematerjale on täis kogu veeb. Kes iganes internetis õpib, õpib paratamatult ka inglise keelt. Mitmekeelsus soodustab distantsõpet ja vastupidi. Eestikohaste ja Eesti õppekavadega sobivate e-õppematerjalide hulk eesti keeles on oluliselt suurem kui vene keeles. Võõrkeel ise on veebipõhiselt üks keerulisemaid asju, mida õppida, kui just jutuks pole mõni programmeerimiskeel.
 
Distantsõppe kogemus vajab dokumenteerimist ja läbi analüüsimist. Elu on mänginud meile kätte võimaluse ammutada praktilisest olukorrast uusi teadmisi. Seekordne pedagoogiline konverents pakub võimaluse neid kogemusi ja teadmisi jagada ning kolleegidega arutada.

Konverentsile on oodatud õpetajate, õppekorraldajate ja koolijuhtide kogemuslood ja analüüsid sellest, mida 2020. aasta kevadine distantsõpe on meile õpetanud õpetajate ja õpilaste digipädevuste kohta; milline on olnud õpilaste ja õpetajate ettevalmistus distantsõppeks, toimetulek ja mida on vaja tulevikus edasi arendada; kas ja kuidas on muutunud netikett; kuidas e- ja distantsõpe on toetatud erinevates õppekeeltes ning kuidas erinevas keeles õppijad on olukorraga toime tulnud; millised õpilased ja millised õppeained on vajanud suuremat tähelepanu; kuidas on hoitud õppijate ja õpetajate emotsiooni ning arendatud õpilaste sotsiaalseid oskusi?


Millised teadmised õppimise kohta on abiks niihästi distants- kui ka kontaktõppes, nii õpetajale kui õpilasele? 


Pedagoogilised konverentsid Narva Kolledžis on iga-aastased üritused Ida-Virumaa ja kogu Eesti haridustöötajad.

Konverentsi parimad ettekanded avaldatakse kolledži ajakirjas „Mitmekeelne Haridus“.


2020. aasta kevade eriline,  mitmekuulise distantsõppe olukord tingis seekordse konverentsi teema. Teemale kohaselt ja nakkusohu vähendaiseks toimub XXI pedagoogiline konverents interaktiivse videokonverentsi vormis. Ettekanded striimitakse, aga osalejatele tagatakse võimalus nii omavaheliseks aruteluks, kui aruteluks ettekandjatega. 

Siseneda saate kuulajana - https://bit.ly/3h6f6Ap või konverentsi kodulehe kaudu.

Konverentsi kuulajad ei saa konverentsiga liituda oma videopildi ja heliga. Küll aga julgustame vaatajaid esitama küsimusi ja kommentaare konverentsi vestluslõimes (chat). Iga sessiooni lõpus on arutelu, kus esinejad kuulajate küsimustele vastavad.

Tapahtuman tyyppi : 
Konferenssi
Osallistumismaksu: 
Ei
Verkkotapahtuma: 
Kyllä
Järjestäjä: 
Tartu Ülikooli Narva Kolledž
Järjestäjän tyyppi: 
Muu tapahtuma
Yhteystiedot: 
Aet Kiisla, aet.kiisla@ut.ee
Kohderyhmä: 
Korkeakoulujen opettajat, opiskelijat ja aikuisoppimisen alan tutkijat
Aikuiskoulutusverkostot ja -organisaatiot
Poliittiset päättäjät
Tavoitteet: 
Eesmärk on pakkuda võimalust arutleda õpetamise arendamise üle, tutvuda viimaste suundumustega hariduses ja jagada kogemusi.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email