chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

Kalenteri

Nõustamisoskuste koolitus "Kuidas toetada täiskasvanud õppijat edasise haridustee kujundamisel"?

Julkaisija Georgi SKOROBOGATOV 3 vuotta 9 kuukautta sitten

Torstai 4 toukokuu 2017 - Perjantai 16 kesäkuu 2017
Tartu
,

Koolituse eesmärgiks on anda osalejatele teadmised ja eelkõige praktilised oskused, kuidas nõustada haridusvalikute tegemisel inimesi, kel puudub pikka aega õpikogemus või on see olnud negatiivne, kuidas aidata inimestel leida motivatsiooni õppimiseks ja suunata neid edasi õppima nii koolitustele kui tasemeõppesse.

1. KOOLITUSPÄEV
Töömaailma suundumused ja trendid. Keda tööturg vajab lähitulevikus? Millised on tööandjate ootused tööjõule? Kuidas on muutunud töötamise vormid, harjumused? Mida ootavad tööandjalt ning töökeskkonnalt erinevas vanuses inimesed.
Täiskasvanud õppija eripärad, täiskasvanute õppimist mõjutavad tegurid. Ennastjuhtiv õppija ja elukestev õpe. Täiskasvanute õpiharjumused Eestis. Miks täiskasvanu ei jõua õppesse- probleemid, takistused, hoiakud.
Täiskasvanute enesearengu suunamine. Arendamise põhimõtted. Nõustaja/konsultandi roll arengu toetamisel. Nõustamise põhisuunad: enese- ja töömaailma tundmaõppimine, arengueesmärkide seadmine, konkreetse tegevusplaani koostamine, takistuste ületamine.
Õppimise võimalused ja trendid. Koostööpartnerid ja võrgustik nõustamistegevuse toetajana.Infoallikad: nõustamist toetavad infoallikad. Iseseiseva infootsingu ülesande tutvustamine.

2. KOOLITUSPÄEV
Nõustaja roll täiskasvanute arengu toetamisel koolitusasutuses. Nõuded ja ootused nõustajale. Arendava suhte karakteristikud, nõustaja kompetentsid. Eetikaküsimused.
Nõustamisprotsess, nõustaja tegevused erinevatel etappidel. Nõustamistegevust toetavad suhtlemisoskused: kontaktiloomine ja aktiivne kuulamine. Nõustamiseks sobiva õhkkonna loomine.
Nõustamisvestluse praktiseerimine : usaldusliku suhte loomine, nõustamiskokkuleppe sõlmimine. Eneseteadlikkus valikute tegemise nurgakivina. Eneseteadlikkuse tõstmise võimalused, toetavad meetodid.
Nõustamisvestluse praktiseerimine: aktiivne kuulamine vajaduste selgitamiseks ning info kogumiseks. Infootsingu ja nõustamisoskuste teemalise kodutöö tutvustamine.

3. KOOLITUSPÄEV
Th. Gordon käitumisviiside aken suhtlemisvalikute alusena nõustamisvestluse läbiviimisel. Selge eneseväljendamise oskuse kasutamine.
Nõustamisvestluse praktiseerimine: alternatiivide tutvustamine.
Motivatsiooni erinevad liigid. Motivatsiooni märgid. Täiskasvanu motivatsiooni toetamine. Liikumine muudatuse poole, takistuste ületamine.
Arengutakistused ja pühholoogilise vastupanu tähendus, nende ületamise võimalused. Isesesiva nõustamisoskuste teemalise ülesande selgitamine.

4. KOOLITUSPÄEV
Iseseisva ülesande tagasiside ja arutelu. Keerulised situatsioonid nõustamisel, nende ületamise võimalusi.
Arengu eesmärgistamine ja tegevusplaani koostamine – unistustelt konkreetsetele tegevustele liikumine. Arenguplaani koostamist toetavad mudelid (nt STAR, Grow) toetavad mudelid, nende kasutamine.
Nõustamisvestluse kõigi komponentide praktiseerimine - õpiväljundite saavutamise kontrolliks.
Koolituse kokkuvõtted. Osalejate arenguplaani koostamine. Koolituse lõpetamine, tagasiside.
Koolituse raames kasutatakse peamiselt tegevuslikke ja aktiviseerivaid meetodeid: lühiloengud, praktilised harjutused, eneseanalüüsi ülesanded, grupitööd jpm.

Juhendaja: Kadri Kõiv 

Koolitus toimub:    4.05-16.06.2017 N 4.05, R 5.05, K 31.05, R 16.06 kl 9-16Vaksali 7
Maht:    32 akadeemilist tundi
Hind:    0 eurot (käibemaksu ei lisandu)
Koolitustasu sisaldab õppematerjale ja kohvipause.

Pääkieli:
Tapahtuman tyyppi : 
Ammatillinen täydennyskoulutustapahtuma
Osallistumismaksu: 
Ei
Verkkotapahtuma: 
Ei
Järjestäjä: 
Tartu Rahvaülikool
Järjestäjän tyyppi: 
Muu tapahtuma
Yhteystiedot: 
SA Tartu Rahvaülikool Pepleri 4, Tartu 51003 Tel: +372 7361540 info@rahvaylikool.ee
Kohderyhmä: 
Aikuiskoulutusverkostot ja -organisaatiot
Käsiteltävä teema:
Odotetut oppimistulokset: 
Õpiväljundid Omab ülevaadet kaasaja tööturust, selle suundumustest ja täiskasvanute õppimisvõimalustest; Mõistab täiskasvanute arendamise põhimõtteid ning arengu toetamise eetikat; Teadvustab konsultandi/nõustaja rolli ja sellega kaasnevat vastutust; Juhib nõustamisprotsessi, teadvustab tegevuse eesmärke erinevates etappides ja oskab valida nende saavutamiseks sobivad meetodid; Loob nõustamiseks usaldusliku ning sobiva õhkkonna kasutades psühholoogilise kontakti loomise oskusi; Juhib nõustamisvestlust aktiivse kuulamise tehnikate kaudu; Tuleb toime keeruliste nõustamissituatsioonidega mõistes psühholoogilise vastupanu tähendust ja juhtides vastupanu selleks sobivate suhtlemismeetodite abil.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email