chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Aikuiskoulutuksen eurooppalainen foorumi

 
 

Blogi

EPALEn loka-joulukuun teema: aikuisoppiminen työpaikalla

01/10/2019
, Sabrina Somersaari
Kieli: FI
Document available also in: EN BG FR RO ET SV EL MT HR NL DA SL LV HU PL DE CS SK IT PT LT ES

/en/file/workplace-learning-epale-2Workplace learning EPALE

Workplace learning EPALE

 

Loka-joulukuussa EPALEn teemana on aikuisoppiminen työpaikalla

Aikuisoppimista tapahtuu usein työpaikoilla. On siis tärkeää, että kaikki työpaikat ovat oppimiseen kannustavia ympäristöjä ja että aikuiset pystyvät kartuttamaan taitoja ja osaamista, joita he tarvitsevat saadakseen haluamansa työpaikan tai edetäkseen urallaan. Nykypäivän nopeasti muuttuvilla työmarkkinoilla jokaisen maan on varmistettava, että sen työvoimalla on juuri oikeat taidot ja että työelämässä oleva aikuisväestö säilyttää kilpailukykynsä ja päivittää osaamistaan. Tämä on tarpeen, jotta työntekijät pystyvät jatkossakin varmistamaan työllistymisensä ja täysipainoisen osallistumisensa yhteiskuntaan.

Vuonna 2018 Euroopan komissio julkaisi raportin poliittisista ratkaisuista, joilla edistetään tai helpotetaan työpaikalla tapahtuvaa tai työelämään valmistavaa aikuisoppimista. Raportista voit lukea vinkkejä politiikan kehittämiseen ja kuvauksia inspiroivista esimerkkitapauksista.

Oletko ollut mukana hankkeessa, jossa on onnistuttu parantamaan työpaikalla oppimista tai tuotettu siihen liittyviä innovaatioita? Tiedätkö hankkeen, jonka tavoitteena on kouluttaa mentoreita ja työnantajia tukemaan työpaikalla oppimista? Kerro hankkeesta tällä sivulla 11–13.11. ja inspiroi koko Euroopan aikuiskoulutusyhteisöä! 

Julkaisemme kaikki täällä jaetut tarinat kuukausittaisessa uutiskirjeessämme!

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Näytetään 1 - 10 14:sta
 • Käyttäjän Aleksandrs Lange kuva
  Ja darba vieta apzināti, mērķtiecīgi organizē darbinieku profesionālo pilnveidi, tas nozīmē, ka iestādei rūp savi darbinieki. Jebkurai iestādi ir jāsaprot, ka mūsdienu automatizācijas, digitalizācijas un globalizācijas apstākļos darbinieku izglītošanai ir liela nozīme. Un, ja šīs apmācības notiek darbiniekiem izdevīgā laikā, vietā un jēgpilni, tad darbinieks spēj profesionāli augt.
 • Käyttäjän Anna Lasmane kuva
  Arī mana darba vieta organizē dažādus seminārus. Pozitīvi ir tas, ka tas tiek iekļauts darba laikā, jo bieži vien uzņēmums neizprot cik svarīga ir darbinieku iesaiste dažādās aktivitātes, manuprāt, tas ir lielisks motivators! Pie mums bija atnākuši pārstāvji no Pasaules dabas fonda un ļoti saistošā veidā mes diskutējām par to kā biroja vide mēs varam darboties videi draudzīgāk. Ieguvu daudz labus padomus un jaunas zināšanas, kas noteikti turpmāk noderēs! 
 • Käyttäjän Andrew McCoshan kuva
  It's a great to see an example of learning about environmental issues here on EPALE - it's also a great example of non-formal learning in the workplace with the help of a civil society organisation! 
 • Käyttäjän Aušrinė Česnulienė kuva
  Kalbant apie mokymąsi darbo vietoje individo lygmenyje, galiu vadinti save laimės kūdikiu. Man pasisekė, kad dirbu Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete, kur organizuojame užsiėmimus vyresnio amžiaus žmonėms, kurie nori mokytis. Universitete 14 fakultetų, kas reiškia, kad organizuojame mažiausiai 14 renginių per mėnesį. Ką tai reiškia? O gi tai, kad kas mėnesį praturtėju žiniomis iš skirtingų sričių - nuo sveikatingumo iki teisės, nuo psichologijos iki politikos, nuo dvasinio tobulėjimo iki kultūros ir meno. Kasdien sužinau kažką nauja, kasdien mokausi, kasdien įgaunu patirties. Taip pat mokau senjorus naudotis išmaniaisiais įrenginiais, o mokydama mokausi kartu su jais - klausyti, išgirsti, kantriai atsakyti, pakartoti, ieškoti kūrybingų sprendimų, kaip palengvinti mokymąsi. 
 • Käyttäjän Rēzija Cela kuva
  Viens no mūžizglītības galvenajiem mērķiem ir izglītības process visa mūža garumā, kas balstās uz vajadzībām iegūt zināšanas, prasmes un pieredzi, lai paaugstinātu vai mainītu savu kvalifikāciju atbilstoši interesēm, vajadzībām un darba tirgus prasībām, līdz ar to pieaugušo izglītība darba vietā ir izvēlēts kā precīzs fokuss. Nonākot jaunā darba vidē, notiek aktīva jaunu zināšanu apguve, līdz ar to tas ir gan darba devēja, gan darba ņēmēja interesēs nodrošināt kvalitatīvas jauno darbinieku apmācības. Nākamais posms ir radīt darbiniekam iespējas attīstīties tālāk pa karjeras kāpnēm, jo psiholoģiski ir grūti strādāt vidē, kurā nav izaugsmes iespējas vai prestiža paaugstināšanas iespējas. Protams svarīga ir pati darba vide un kādu to veido uzņēmuma vadītājs.
 • Käyttäjän Julija MELNIKOVA kuva
  Mokymasis darbo vietoje - populiari idėja. Šiuolaikinėje mokslinėje literatūroje plačiai argumentuojama, jog mokymasis darbo vietoje yra efektyvesnis negu išorinis mokymasis. Mokymasis darbo vietoje yra vienas svarbiausių besimokančios organizacijos bruožų (Handy, 2009). Besimokančioje organizacijoje organizacinis mokymasis vyksta trimis lygmenimis: 
  - Individo lygmuo – individas turi dalyvauti nepertraukiamame mokymosi procese: tvirtos asmeninės kompetencijos yra tikslas 
  - Grupės lygmuo – kiekviena grupė organizacijoje turi tapti sėkminga mokymosi grupe. Kaita – bendruomeninis procesas, kuriam reikia partnerystės ir bendradarbiavimo. 
  - Organizacijos lygmuo – organizacija turi institucionalizuoti atsinaujinimo procesus, paremti vizijų kūrimą, diagnozę, problemų sprendimo tobulinimą ir įgyvendinimą.
 • Käyttäjän Andrew McCoshan kuva
  That's a helpful reminder of a very useful concept. You might find this blog interesting, which I wrote on EPALE a few years ago:  https://epale.ec.europa.eu/en/blog/are-adult-learning-providers-learning...


 • Käyttäjän Ingrida Muraskovska kuva
  Domāju, ka vairāk būtu jārunā par dažādām iespējām jeb formām, kā mācīties darba vietā. Vieni ar šo jēdzienu saprot organizētas mācības grupai, citi - indivīda paša mērķtiecīgu mācīšanos jeb kopā ar mentoru. Zinu, ka lielajiem uzņēmumiem ir mācību plāni. Piemēram, uzņēmums ir izvēlējies kādu tēmu, kuras apguvē iesaistās visi darbinieki. Teiksim, atbildība pret vidi. Un patiešām, katra līmeņa darbiniekam ir par ko domāt un papildināt zināšanas par šo tēmu. Un veidojas vērtībās balstīta kopības apziņa. Mazajos uzņēmumos retāk nākas sastapties ar sistēmisku pieeju mācībām. Taču arī tur ir dažādas iespējas, kuras vajadzētu popularizēt, lai iedvesmotu pārējos.  
 • Käyttäjän Ērika Grigorjeva kuva
  Ieguvēji izglītošanās procesā darbavietā ir gan darbinieks,gan darba devējs,jo mācības nodrošina, veicina personības attīstību,iesaisti mūžizglītībā,gan konkurētspēju darba tirgū. Mācīšanās darba vietā pieaugušajiem dot iespēju atjaunināt zināšanas un prasmes,kas nepieciešamas darbā un dzīvē. Ir prieks dzirdēt par katru darba vietu,kur pieaugušais var izglītoties,kas arī motivē mācīties,jo nevar vairs aizbildināties ar laika trūkumu vai ģeogrāfisko novietojumu.
 • Käyttäjän Anastasija Kravcenoka kuva
  It is good idea but how serious some people will learn if they have to work? Some people are so busy at work that sometimes it is no time to think about something different