chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

Vzdělávání ve věznicích

Přidejte se ke komunitě EPALE, kterou tvoří více než 44 000 odborníků z oblasti vzdělávání dospělých a hodnoťte, komentujte a přispívejte!

 

Drazí kolegové EPALE,

v měsíci červenci jsme se zaměřili na téma vzdělávání ve věznicích. V tomto období publikovaly jednotlivé národní týmy EPALE spolu s komunitou vzdělavatelů dospělých mnoho inspirativních případových studií, článků, zpráv a dalších zdrojů. 

Podívejte se na souhrn našeho červencového tématu, který pro vás připravil tematický koordinátor Andrew McCoshan (EN).

 

Blogy

Hodnocení dovedností: Klíč k poskytování efektivních a individuálně uzpůsobených příležitostí k učení ve věznicích.  (EN, BG, HR)

Asistent projektu EAEA Georgios Karaiskos hovořil o významu posuzování schopností a potřeb vězňů, aby bylo vzdělávání ve vězení efektivnější. 

Jak úspěch buduje domov – rozhovor z vězeňského divadla s režisérem Hannele Martikainen (EN, DE, LV, FI, SV, SL)

Jak může být účast a úspěch v divadelní produkci revoluční záležitostí pro vězněného? Více o tomto tématu se dozvíte v článku autorky Hannele Martikainen

6 způsobů, jak v Evropě zlepšit přístup vězňů ke vzdělávání. (EN, HR, DE, LV, BG, SL)

Dr. Paul Downes z Dublinské univerzity v Irsku se zabýval tím, jak dokážeme překonávat překážky, které brání lepšímu vzdělávání vězňů v Evropě.

 

Novinky z celé Evropy

 

Červenec byl rušným měsícem v oblasti vzdělávání dospělých v celé Evropě:

Přidejte se k nám!

Nezapomeňte se zaregistrovat na EPALE, abyste mohli sdílet a komentovat všechny příspěvky! Přidejte se nyní a staňte se tak součástí komunity, kterou tvoří více než 44 000 odborníků ze vzdělávání dosplěých.