chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Ressurss

Asystent osoby z niepełnosprawnością intelektualną

Keel: PL

Postitaja Anna Kwiatkowska

Jedna z najnowszych publikacji PSONI, praca zbiorowa. Książka powstała na podstawie doświadczenia PSONI we wprowadzaniu dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną w samodzielne, niezależne życie.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością intelektualną jest mentorem objaśniającym świat, nauczycielem uczącym zupełnie nowych „przedmiotów” w szkole życia (lub utrwalającym zdobytą wiedzę), jest osobą wspierającą w sytuacjach społecznie trudnych dla osoby z niepełnosprawnością intelektualną, czasami także jest pielęgniarzem. A ponadto, musi wykazać się dużymi pokładami empatii i szacunku − i to zarówno wobec osoby z niepełnosprawnością, jak i wobec jej najbliższej rodziny, i równolegle − profesjonalizmem, który uchroni przed przekraczaniem granic w tak wieloaspektowo zakreślonej relacji.

 

" class="wysiwyg-break drupal-content" src="/sites/default/modules/contributed/wysiwyg/plugins/break/images/spacer.gif" title="<--break-->">

Interesujesz się edukacją osób ze specjalnymi potrzebami?
Szukasz inspiracji, sprawdzonych metod i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

  

Ressursi autor(id): 
różni autorzy
ISBN: 
78−83−65060−20−4
Avaldamiskuupäev:
Reede, 31 Märts, 2017
Dokumendi keel
Sisestage ressurss: 
Juhtumiuuring
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Kasutaja Dorota Szczepan-Jakubowska pilt

    Wiedzieć o tym, co powoduje stres i jak sobie z nim radzić powinien każdy, nie tylko osoba niepełnosprawna intelektualnie. Wielu dorosłych menedżerów nie wie o tym zgoła nic. Są zaskoczeni, że emocje wpływają na nasze ciało, że mają jakiś związek z konfliktem, że ciągłe napięcie przeszkadza w myśleniu. Dobrze zacząć od małych pigułek wiedzy.