chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

Uudistetoimetus

Cits skats uz mācīšanos

16/09/2016
looja Jānis Kutraitis
Keel: LV

/lv/file/gulbeneinovativamacisanas2016jpggulbene_inovativa_macisanas2016.jpg

Gulbene - cits skats uz macīšanos

Gunta Krevica, Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste stāsta par starptautisku ERASMUS+ projektu, kura ietvaros Gulbenes novada dome izstrādāja inovatīvu pedagoģisko rīku kopumu, lai pedagogi varētu pilnveidot savas prasmes un efektīvāk strādāt ar dažāda vecuma mērķgrupām.

Gulbenes novada dome ir iesaistījusies starptautiskā projektā “Looking [at] Learning” (Skats uz mācīšanos”), kura ideja ir meklēt dažādus veidus, metodes, paņēmienus, kā radīt efektīvāku un radošāku mācību vidi skolā, jauniešu centros, sociālajos centros, dienas centros, izmantojot gan formālās, gan neformālās izglītības metodes un pieejas. Projekta  rezultātā tiks radīts ideju apkopojums, metodiskie materiāli un rīki, kas palīdzēs strādāt ar bērniem un jauniešiem efektīvāk.

Līdz šim projekta ietvaros notikušas starptautiska un vietēja mēroga sanāksmes un apmācības, iepazīta “Escape room” metodoloģija, veikti eksperimenti ar dažādām metodēm, kuru rezultāti pēcāk apkopoti dienasgrāmatās.

Projekta īstenotājs un vadošais partneris ir biedrība “Humana People to People in Latvia”. Sadarbības partneri: Gulbenes novada dome, Youth exchange service (Nīderlande), Stichting Merakel (Nīderlande), Associacion Possibilidades de Futuro (Spānija), Espacio Joven Ayuntamiento de Maracena (Spānija).

Projekts "Looking [at] Learning", Nr.2014-2-LV02-KA205-000575, tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

/lv/file/lookinglerasmuspng-0lookingl_erasmus.png

“Looking [at] Learning”
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Kasutaja Monta Meikališa pilt
  Domājams ne tikai ''jauniešu centros'' utt , bet arī parastajās skolās tas būtu nepieciešams, jo prakses ietvaros, man pat viela ekonomikā palika skaidra no ''tirgus plača'' aktivitātes, kurā skolēni radoši sadarbojās spēles ietvaros. Katram ir savs veids kā apgūt mācību vielu, kādēļ gan to neatvieglot un nepadarīt baudāmāku. Nevienam nepatīk sausi fakti. 
 • Kasutaja Jekaterina Merkulova pilt
  Tagad - divdesmit pirmajā gadsimtā, kad viss strauji mainās, tai skaitā cilvēki un bērni, pedagogiem jāprot izmantot dažādas metodikas un paņēmienus bērnu mācīšanai un audzināšanai. Pateicoties šādiem projektiem un metodiskiem materiāliem pedagogi varēs uzlabot savu darbības procesu, kas palīdzēs strādāt ar bērniem un jauniešiem efektīvāk. Tāpat projekta laikā pedagogi varēs dalīties un apmainīties ar savu pieredzi un domām, kas arī varēs palīdzēt darba procesā. Šādiem projektiem jābūt lielākiem, lai visi pedagogi varētu attīstīt savu kompetenci.
 • Kasutaja Karína Nikulina pilt
  Šobrīd  apgūstot pedagoģiju secinu, ka aizvien vairāk ir projektu par izglītību kur smelties idejas, iedvesmu un citu pedagogu pieredzi. Iesākot darba gaitas jaunajam skolotājam palīdz  ne tikai kolēģi  un darba vide, bet arīprojektu rezultati un citu cilvēku viedoklis interneta tīmeklī. Man ir liels gandarījums par tiem cilvēkiem kuriem ir drosme iesaistīties projektos. Dod savu  redzējumu citiem. Noteikti vēlu veiksmi turpmāk šādus projektus īstenot vairāk. Fantastiski, ka apkārt ir tik spējīgi cilvēki. 
 • Kasutaja Ksenija Djomkina pilt
  Prieks zināt, ka pedagoģijas nozare Latvijā aktīvi attīstās. Mūsdienās sākas mainities pedagoģiskās darbības veidu formas, tādās apstākļos ir ļoti svarīgi daudzveidot un paplašināt metožu bāzi un veidot jaunās materiālu pasniegšanas veidus, kas atbilst aktuālakiem pedagoģijas uzdevumiem. 
 • Kasutaja Santa Lempa pilt
     Pozitīvi vērtējams projekta izvirzītais rezultāts - ''radīts ideju apkopojums, metodiskie materiāli un rīki, kas palīdzēs strādāt ar bērniem un jauniešiem efektīvāk'', turklāt svarīgi izcelt vārdu - ''efektīvāk''', jo, mainoties apkārtējai videi un strauji attīstoties tehnoloģijām, jaunā paaudze ir mainījusies salīdzinajumā ar pēdējām desmitgadēm - savādāk uztver jaunu informāciju un ar to saistītās prasmes, tāpēc daudzi vecie metodiskie materiāli un rīki var nedarboties.
     Mūsdienās svarīgi bērnu vai jaunieti ieinteresēt, rosināt līdzpārdzīvojumu, censties pārsteigt skolēnu, lai rosinātu viņu domāt un sekot līdzi apgūstamajai mācību vielai, tāpēc svarīgi saprast, kas skolēnu interesē, kas piesaista viņa uzmanību. Izmantojot, piemēram, interesantu tēmas iesākumu un izmantojot jaunas, mūsdienīgas metodes, iespējams palielinātos skolēnu interese par mācīšanos kopumā, arī jaunās mācību vielas kvalitatīvu apguvi.
 • Kasutaja Zane Baltgaile pilt
  Ir prieks par pedgogu izglītošanos, par iespējām, kas tiek dotas to darīt. Un tomēr es uzskatu, ka koncentrējoties uz to vien, lai mēs, kā pedagogi, padarītu skolēnu dzīvi interesantāku, aizmirstam par to, ka mūsu mērķis nav izklaidēt, bet iedot zināšanas, kuras skolēns atzītu sev par jēglpilnām un pielietojamām. Vide, manuprāt, ir atslēgas vārds - tāda vide, kurā skolēni ir "spiesti" apgūt tās zināšanas, kas ierakstītas mācību grāmatas, lai varētu piepildīt tās vēlmes un savus iekšējos uzdevumus, ko šī vide paģēr. Iemācīties vadīt auto un visu CSN grāmatu/noteikumus ir salīdzinoši viegli, jo Tu vēlies iegūt tiesības vadīt auto - tā ir iekšējā motivācija, un šim pasniedzējam nav nepieciešams izdomāt un pielietot neskaitāmus dažādus veidus, kā Tevi ieinteresēt, motivēt utt. Jaunas mācību metodes ir, protams, atbalstāmas, bet koncentrēties vajadzētu uz to, kā atraistīt skolēnos iekšējo motivāciju to darīt - apgūt konkrētās zināšanas, prasmes. 
 • Kasutaja Anete Kruglauza pilt
  Super, prieks! Pedagoga profesija ir tā, kurā ne brīdi nevar atslābt, nepārtraukti ir jāpilnveidojas un jāizglītojas, lai savas zināšas un metodes izmantotu veiksmīgāk darbā ar bērniem. Priecē, ka arī reģionālās izglītības iestādes nav vienaldzīgas un turpina izglītoties piedaloties dažādos projektos. 
 • Kasutaja Ieva Jaunaka pilt
  Projekta ideja ir lieliska-meklēt dažādus veidus, metodes, paņēmienus, kā radīt efektīvāku un radošāku mācību vidi skolā, jauniešu centros, sociālajos centros, dienas centros, izmantojot gan formālās, gan neformālās izglītības metodes un pieejas. Bet Svarīgākais ,lai  radītās idejas un metodika tiek pielietotas un izmēģinātas praktiski.
 • Kasutaja Maija Biksa pilt
  Apsveicami, ka mūsdienās ir tik daudz projektu, kuros skolotāji var apgūt jaunas mācīšanās metodes, dalīties praksē ar citiem skolotājiem. Tas ir tikai apsveicami. Pati arī esmu piedalījusies līdzīgā projektā un esmu ieguvusi ļoti daudz un noderīgu informāciju par darbu ar skolēniem, kā sekmīgāk mācīt un iemācīties. Īpaši svarīgi šādu projektu pieejamība ir jaunajiem pedagogiem, kuros viņi praktiski var apgūt studiju laikā iegūtās akadēmiskās zināšanas.
 • Kasutaja Viktorija Krīgerte pilt
  Man kā pedagogam ir ļoti patīkami redzēt, ka tiek veidoti šādi projekti, jo zinu, ka vēlāk būs iespēja smelties iedvesmu un pieredzi no projektā iesaistīto stāstiem. Noteikti šāda veida projektus vajadzētu vairāk, jo šobrīd uzsākot strādāt skolā, tajā jau ir savas mācību metodes, taču skolotājiem nav daudz iespēju saņemt palīdzību un ieteikumus darbam. Prieks, ka ir tik spējīgi un radoši cilvēki, kuri uzņemas šādu atbildību un ir gatavi iesaistīties jaunos projektos, lai palīdzētu citiem!