chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

Ajaveeb

Jak vytvořit úspěšné projektové partnerství?

24/06/2016
looja Martin Dobeš
Keel: CS

Pracovat pro sebe vždy neznamená, že byste museli pracovat sami.

Spolupracovat lze různými způsoby: prostřednictvím freelancerů nebo agentur, hubů a podobně. Firmy se mohou domluvit na joint venture. V tomto článku bude ovšem řeč o specifické spolupráci: projektovém partnerství.

 

Projektových partnerství ve vzdělávání dospělých vznikla v minulosti celá řada a to zejména v souvislosti s faktem, že jejich vznik výrazně podporovalo financování z některých evropských fondů. V některých případech bylo uzavření partnerství přímo podmínkou získání grantu (což se týká například současného nastavení programu Erasmus plus nebo v minulosti operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost).

 

Jak má vzniknout a vypadat takové typické projektové partnerství, se lze dočíst například v této publikaci, vydané pod záštitou právě operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

 

Pravda je ovšem taková, že projektové partnerství zdaleka není jen akt vyvolaný potřebou čerpat nějaký grant. Může jít o aktivitu naplánovanou a realizovanou na čistě komerční bázi. Rozjetí společného vzdělávacího kurzu, kde participují dvě vzdělávací instituce, je příkladem jednoduchého projektového partnerství. Stejně jako založení společného webináře, elektronické vzdělávací aplikace nebo dokonce sepsání publikace kolektivem autorů z různých firem nebo organizací. Možností je bezpočet.

 

Není ani třeba, abyste v rámci partnerství vytvářeli fyzicky jeden tým a pracovali společně. Prostě jste spojili síly za účelem dosažení konkrétního cíle a za určitou, předem stanovenou dobu.

 

 

Projektové partnerství znamená, že jste si sami vybrali partnera (nebo on vás), abyste zrealizovali jeden konkrétní projekt.

 

Jaké postupy jsou efektivní, pokud od takového partnerství očekáváte víc než jen sumu aktivit zrealizovaných sumou partnerů? Jinými slovy, jako to udělat tak, aby to bylo úspěšné? Nechme stranou administrativní záležitosti a podívejme se spíše na obecná doporučení.

 

50/50

Bývá výhodné, když do konkrétního projektu vloží partneři přibližně stejně velké úsilí - tedy, jinými slovy, když se jedná o rovné vlastnictví projektu. Účastní-li se projektu někdo, kdo do něj vkládá proporcionálně o dost méně než druhý, bývá problém s motivací. Projekt může mít svého "garanta", ale ten by neměl být v roli diktátora.

 

Jasné odpovědnosti a procesy

Zde se dá udělat zřetelná paralela k manželství, kde oba z partnerů by měli mít nastaveny své pevné role a odpovědnosti. Čím lépe budou popsány, tedy čím lépe bude nastaveno, jaké konkrétní kroky učiní ten či onen partner, tím lépe. Důležité je, aby každý pochopil, co se od něj v projektu čeká. Metoda SMART, užívaná jako standard nejen v byznysu, je velmi dobře aplikovatelná i v projektovém týmu.

 

Společné cíle a společná očekávání

Nebývá moudré, když jeden z partnerů nastavuje dopředu všechno sám. Tím se snižuje identifikace ostatních partnerů se společnými cíly. Cíle je dobré nastavovat společně a s ohledem na očekávání každého v týmu. Jak má vypadat výsledek, aby splnil očekávání všech partnerů? Jak se takový výsledek dá změřit? Kolik peněz a energie vloží každý z nich do projektu? Bývá rovněž prospěšné, když si lidé určí, jakým způsobem se bude postupovat, bude-li někdo z partnerů nespokojen s průběhem realizace projektu.

 

V čem je kdo silný?

Obvykle jdeme s někým do partnerství, chceme-li využít předností druhých, které sami nemáme. Proto nebývá marné před započetím udělat si takovou malou SWAT analýzu předností a slabin každého partnera. Na jejím základě lze nastavit odpovědnosti a konkrétní aktivity a procesy. 

 

Bavíme-li se o partnerství konkrétních lidí (a nikoli jen týmů či organizací), pak je dobré připomenout, že předešlá pozitivní zkušenost s někým (například v osobním životě) nemusí být sama o sobě zárukou fungování partnerství. Pokec u kávy nebo piva není totéž co společná práce. Je dobré zvážit způsob práce jednotlivých partnerů, jejich míru motivace a ochotu investovat do projektu své prostředky, ať už formou peněz, času, úsilí apod.

 

Půvabem projektových partnerství je výběr vhodného partnera. 

 

Volně využito článku, v původním anglickém znění:

http://www.inc.com/paul-jarvis/how-to-work-a-successful-project-partners....

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn