chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

Ressurss

Migrantų, pabėgėlių ir asmenų su mažesnėmis galimybėmis integracija į vietines bendruomenes

Keel: LT

Postitaja Rita Vargalytė

Kokios pagalbos reikia migrantams ir asmenims su mažesnėmis galimybėmis? Kaip jie jaučiasi vietinėse bendruomenėse? Ar jie patenkinti jiems teikiamomis paslaugomis ir gyvenimu migrantų/pabėgėlių bendruomenėse? Su kokiais sunkumais susiduria darbuotojai bei savanoriai dirbantys su šiomis grupėmis? Kaip sprendžia problemas?  Kokios šalies gyventojai laimingiausi ir labiausiai patenkinti gyvenimu?  Kas aktyviausiai dalyvauja neformaliojo švietimo veiklose? Atsakymus į šiuos ir kitus  klausimus rasite tyrimo ataskaitoje  apie migrantų, pabėgėlių ir socialinės rizikos grupės asmenų integracija į vietines bendruomenes.   Tyrimas atliktas  Norvegijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje  vykdant programos ,,Erasmus +“  projektą „Atvira ir liberali bendruomenė: iššūkiai ir galimybės suaugusiųjų švietimui“.  Projekto koordinatorius – Telšių švietimo centras, projekto parneriai: Contempla Trilhos (Portugalija), Berufskolleg Tecklenburger Land (Vokietija), Société Culturelle Franco-Allemande Auvillar (Prancūzija),  „Stord Vidaregåande Skule“ (Norvegija), projekto Nr. 2017-1-LT01-KA204-035211.

Rita Vargalytė – Telšių švietimo centro direktorė, ilgametė Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos narė.  „Epale“ komandoje atsakinga už  Telšių ir Tauragės regionų suaugusiųjų švietėjų informavimą. ir konsultavimą.

Ressursi autor(id): 
Telšių švietimo centras, Contempla Trilhos, Berufskolleg Tecklenburger Land, Société Culturelle Franco-Allemande Auvillar, „Stord Vidaregåande Skule“
Avaldamiskuupäev:
Esmaspäev, 2 September, 2019
Dokumendi keel
Sisestage ressurss: 
Muu
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
  • Kasutaja RASA POCEVIČIENĖ pilt
    Labai įdomus tyrimas ir rezultatai. Manau, kad visa tai padės spręsti ne tik imigrantų ir pabėgėlių, bet kitų atskirtį patiriančių grupių žmonių problemas. Jos kartu išryškina kiekvienoje kultūroje - į kiekvieną šalį galima būtų žiūrėti per kultūrinę prizmę - egzistuojančias netolerantiškumo, ypač praktinio, funkcinio neraštingumo šioje srityje, problemas. O žinant jas, galima kryptingiau organizuoti ir paramą, nes viena iš nepasitenkinimo esama situacija priežasčių yra tai, kad vykdoma parama dažnai neatitinka paklausos.