chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Uudistetoimetus

Suaugusiųjų mokymosi savaitės Alytuje atidarymo forumas: „Septyni žingsniai – aktyviam gyvenimui

24/11/2015
Keel: LT

Lapkričio 16 d.  Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos Alytaus krašto skyrius ir Alytaus miesto savivaldybė pakvietė Alytaus miesto suaugusiųjų švietimo organizacijas jungtis į suaugusiųjų švietimo forumą „Septyni žingsniai – aktyviam gyvenimui“.  Renginį organizavo ir koordinavo Algimanta Ščiglinskienė,  Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos Alytaus krašto skyriaus koordinatorė, verslo konsultacinio centro vadovė, Alytaus miesto savivaldybės Suaugusiųjų švietimo starteginės partnerystės platformos kūrimo ir veiklos koordinavimo tarybos pirmininkė. Tylos minute buvo pagerbti Lapkričio 13 d. vakaro teroro aukos Paryžiuje. Suaugusiųjų švietimo savaitė skirta ir pilietiškumui – pareigų atlikimo savo valstybei, tautai – ugdyti.  Į pilietiškumo sąvoką įeina vertybės, moralė, darbas, sąžiningumas ir dora, kalbėjo forumo atidarymą paskelbusi Alytaus miesto  teatre    renginio vedėja A. Ščiglinskienė.

 Lietuvos Suaugusiųjų Mokymosi savaitė „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui” tai 2016 - ųjų  metų šūkis Lietuvoje. Suaugusiųjų švietimo savaitė – tai globalus suaugusiųjų švietimo judėjimas, kurio tikslas – didinti pasitikėjimą mokymu ir mokymusi visoje Lietuvoje, kurti ir tobulinti žinių visuomenę. Toks judėjimas vyksta ir Europoje. Renginių metu bendruomenėse, darbovietėse pabrėžiamas mokymo/si svarbumas, apžvelgiamos galimybės. Suaugusiųjų švietimo savaitė sukviečia besimokančiuosius ir andragogus padiskutuoti apie suaugusiųjų neformalaus švietimo situaciją Lietuvoje ir konkrečiuose miestuose, bei apie tai, kaip tobulinti mokymą ir mokymąsi. Lietuvoje tai  jau 16 - oji  suaugusiųjų mokymosi judėjimo savaitė „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“.

Šios mokymosi savaitės metu buvo kviečiami visi suaugusieji atlikti septynis žingsnius, kuriuos vienam žmogui, galbūt, nedrąsu žengti. Septyni aktyvaus mokymosi žingsniai – tai SEPTYNIOS SAVAITĖS DIENOS, kurių kiekviena skirta vis kitai gyvenimo sričiai ir tos srities dalykų mokymuisi.

Renginį pagerbė LR švietimo ir mokslo viceministras dr. Rolandas  Zuoza. Susirinkusiuosius pasveikino ir pakvietė aktyviai mokytis Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas. Suaugusiųjų švietimo ekspertas Europoje,  Italijos EPALE (Elektroninė suaugusiųjų švietimo platforma) ambasadorius dr. Carlo Smaldone Villani, kalbėdamas apie Lietuvos ir pasaulio piliečius, pasidalijo informacija apie mokymąsi Italijoje, pasidžiaugė gausiu besimokančiųjų būriu Alytuje ir Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos žingsniais naujų mokymosi galimybių formavimui.  Pranešėjui labai patinka Lietuvos žmonės, nes jie labai vertina mokymąsi, o jis pats taip pat nori kuo daugiau išmokti, šiuo metu jis mokosi lietuvių kalbos. „Kai manęs kolegos pasiteiravo – Lietuva vos trys milijonai, gal geriau mokykis kiniečių kalbos, atsakiau, kad lietuviai, Lietuva ir lietuvių kalba yra „Europos Elitas”, o kiniečiams aš neturiu ką pasakyti”  juokavo ekspertas.  Iš tiesų, kad ir kokio amžiaus žmogus yra, jis siekia ir ieško, nori pokyčių ir naujovių – visa tai gali duoti mokymasis.

Alytaus muzikos mokyklos direktorė  prof. Aldona Vilkelienė paskaitė įdomią paskaitą apie muzikos terapiją „Aktyvumas ir gebėjimas jausti: muzikos  terapija šiandien ir visados“. Renginio dalyviai plačiau sužinojo, kas yra muzikos terapija. Tai sveikatos gerinimas įvairios muzikinės veiklos bei jos metu užsimezgusių tarpusavio santykių pagalba. Muzikos terapija gali būti taikoma visiems, kam jos reikia,  nes ji padeda atsipalaiduoti, patirti ramybę, paskatina vaizduotę ir suteikia teigiamas emocijas.

Ne tik mokėsi besimokantieji ir jų mokytojai, taip pat ir parodė kaip moka kurti eiles, dainuoti, groti ir šokti. Apskrities literatų klubas TĖKMĖ, vadovė Emilija Lukštytė – Krušinienė, deklamavo eilėraščius, dainavo pagal savo sukurtą muziką ir eiles. Kaip visada aktyvūs, įdomūs savo dainomis  vokalinis ansamblis JOTVAINIAI, vadovė Lina Butkevičienė, Klubas ARTRITAS, vadovė Janė Rinkevičienė,  senjorų klubas LABAS PAVAKARYS, vadovai Alvydas ir Regina Tamašauskai, Alytaus TAU etnografinis ansamblis su jo vadove Regina Zabitiene. Kiek puikių dainų buvo sudainuota, eilių išsakyta. Kaip gera, kai žmonės buriasi į kolektyvus, atranda save iš naujo po darbinės karjeros – nėra kada liūdėti, reikia toliau mokytis ir dalintis patirtimi su jaunesniais.

Su dideliu džiaugsmu visus pasveikino dalyvavęs ir visą renginį stebėjęs Alytaus dekanas, Garbės Kanauninkas Arūnas Užupis. Didelio susižavėjimo verti buvo ir tarptautinių studentų iš Alytaus kolegijos pasirodymai. Spalvingas ir švelnus tradicinis indų šokis, kurį atliko ANMOL KAUR, o  iš Kongo ir Nigerijos studentai kartu su Alytaus Adolfo Ramanausko - Vanago gimnazijos  grupe Alytaus jaunimo centro mušamųjų instrumentų klase ir jos vadove Jūrate Šametiene atliko tris nuostabias dainas, reikėjo net kartoti, nes publikos ovacijos ir paskleista energija nepaliko abejingo, net ir kojos pačios kilnotis  pradėjo

Renginys vyko laisvai judant svečiams po salę ir susipažįstant su Alytaus miesto bendruomenės kolektyvų ir organizacijų prisistatymais stenduose. Prasminga yra mokytis visas septynias savaitės dienas, tai ir reiškia, kad kiekviena diena yra mokymosi diena. Kasdiena atneša naujus žmones, įvairias patirtis, įgūdžius, žinias, kasdien tampame turtingesniais ir didesniais savo darbais, palikimu, pasidalijimu. Mokymosi septynios dienos atsispindėjo ir  kolektyvų savo veiklų pristatymuose pagal savaitės dienas:

PIRMADIENIS – ŽINGSNIS Į AKTYVŲ PILIETIŠKUMĄ, Alytaus Radijo FM99 surengta radijo laida,  Apskrities Literatų klubo Tėkmė eilės ir dainos; Alytaus kolegijos studentų dainos ir šokiai;

ANTRADIENIS – ŽINGSNIS Į DARBO RINKĄ IR VERSLO PASAULĮ – tai ir Alytaus jaunimo ir suaugusiųjų mokykla,  Alytaus Profesinio Rengimo Centras, Alytaus Dailiųjų Amatų Mokykla, kurių programos ir praktinis taikymas gyvenime dažnai tampa verslu ir pragyvenimo šaltiniu. Tai faktai, demonstruojami Forumo dalyvių.  Alytaus kolegija parengė stendą su naujausiomis studijų programomis, dalijo lankstinukus su naujausia informacija apie studijas.

TREČIADIENIS – ŽINGSNIS Į SAUGŲ GYVENIMĄ – Alytaus bendruomenės pareigūnai, Alytaus Atviros Jaunimo Erdvės, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Alytaus skyriaus prisistatymas;

KETVIRTADIENIS – ŽINGSNIS Į ELEKTRONINĘ ERDVĘ (EPALE) – EPALE stendas kvietė susipažinti su suaugusiųjų švietimo platforma, jos siūlomomis galimybėmis, pasidalinti naujienomis ir aktyviai dalyvauti suaugusiųjų švietime.

PENKTADIENIS – ŽINGSNIS Į SAVE, SAVO ŠEIMĄ, ARTIMUOSIUS, SUPANČIĄ APLINKĄ – gausių šeimų centras SKRUZDYNĖLIS, Alytaus TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS, Bočių bendrijos klubas MANO NAMAI, Senjorų klubas LABAS PAVAKARYS pritraukė didelį visų susidomėjimą ir džiaugsmą.

ŠEŠTADIENIS – ŽINGSNIS Į SAVO ŠALIES, REGIONO, VIETOVĖS PAŽINIMAS – Alytaus FOTOGRAFŲ klubas, Alytaus kraštotyros muziejus kvietė nebūti abejingais ir nepraeiti pro šalį, pro savo krašto istoriją, tradicijas.

SEKMADIENIS – ŽINGSNIS Į SVEIKĄ GYVENIMĄ – Alytaus sveikatos biuras, Artrito klubas, Alytaus muzikos mokykla, UAB „JAUSKIS GERIAU” pristatė savo mokymosi programas nepaligdami abejingų, tarp kurių ir svečias, Italijos  EPALE ambasadorius dr. Carlo Smaldone Vilanni.

Šios savaitės metu vien Alytaus krašte vyko virš 55 renginių, o Lietuvoje virš 400, skirtų šešioliktąjai suaugusiųjų mokymosi savaitei Lietuvoje paminėti.

Atkreipti dėmesį į savo tautos, Alytaus krašto žmonių poreikius tobulėti, kurti, dirbti ir džiaugtis gyvenimu, matyti perspektyvas yra labai svarbu ir to mes siekiame – komentavo renginio misiją ir savo mokyklos tikslą, Alytaus Jaunimo ir Suaugusiųjų mokyklos direktorius Gintautas Draugelis.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn