chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

Uudistetoimetus

Międzynarodowa konferencja społeczności EPALE: 2020: jak było?

19/10/2020
looja Malgorzata Dybala
Keel: PL
Document available also in: EN CS DE LV ES FR

EPALE Community Conference: Shaping the Future of Adult Learning in Europe - 6-7-8 October 2020 - Online event

   

Z przyjemnością informujemy, że nasza konferencja – pierwsza zorganizowana w pełni online! - była wielkim sukcesem. Platforma EPALE w tym dramatycznym roku jeszcze bardziej zwiększyła swój potencjał w zakresie efektywnej pracy na rzecz społeczności dorosłych.

Wydarzenie EPALE odbyło się w dniach 6 – 8 października i zgromadziło ponad 3,800 unikalnych widzów, co oznacza średnio około 1,250 praktyków edukacji dorosłych dziennie. W pierwszym dniu uczestniczyło w niej 1700 osób! W sumie zarejestrowano 500 polubień i 465 komentarzy. Udział w sesjach plenarnych był możliwy bez rejestracji, a panele dyskusyjne i warsztaty okazały się ogromnym sukcesem.

     

   

Cztery bezpośrednie wnioski są następujące:

1.   Nauka mieszana: Nie ma drogi powrotnej, przyszłością edukacji dorosłych przyszłości jest nauczanie hybrydowe.

2.   Nauka zindywidualizowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb: Edukacja dorosłych musi być adaptacyjna, dostosowana do uczniów: do różnych grup docelowych, do różnych potrzeb i harmonogramów. W tym względzie ważną rolę odgrywać będzie sztuczna inteligencja.

3.   Trenuj trenerów (train the trainers)!: Bardziej niż kiedykolwiek, szkolenie edukatorów i trenerów osób dorosłych jest kluczem do dostosowania się do nowych narzędzi i nowych treści.

4.  Włączenie społeczne i przepaść cyfrowa: Jednym z wielkich wyzwań jest dotarcie do osób dorosłych o niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej. W szczególności tych, którzy nie mają dostępu do Internetu i nie mają tabletów/komputerów osobistych lub nie posiadają podstawowych umiejętności czytania i pisania oraz umiejętności cyfrowych.

    

Wiele Krajowych Biur EPALE wniosło swój wkład, organizując własne panele lub warsztaty. Było to ciekawe działanie, które przyczyniło się do zwiększenia językowej różnorodności imprezy. Z pewnością skorzystamy z tego doświadczenia w przyszłości.

Nagrania z konferencji są dostępne na platformie (linki do nagrań znajdują się poniżej).

W szczególności polecamy obejrzenie wywiadu na temat sztucznej inteligencji z Donaldem Clarkiem (wywiad rozpoczyna się po 31 minucie nagrania).

Ponad 130 000 praktyków zajmujących się edukacją dorosłych odwiedza EPALE miesięcznie. Ponad 76 000 to zarejestrowani członkowie naszej niesamowitej społeczności, zainfekowani wirusem EPALE. Tym razem jednak jest to nieszkodliwy wirus a taki przynoszący pozytywne efekty! Ten wirus jest niezbędny dla zdrowia dorosłych! Jest to ważny i pozytywny znak w tych trudnych czasach.

     

Nagranie z 1. dnia można zobaczyć tutaj.

Nagranie z 2. dnia można zobaczyć tutaj.

Nagranie z 3. dnia można zobaczyć tutaj.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email