chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

Ajaveeb

Bezmaksas vebināri par digitālo pieejamību un iekļaušanu efektīvu attālināto mācību nodrošināšanai

10/07/2020
looja Aldis Lazda
Keel: LV
Document available also in: EN HR PL

Šo emuāru oriģināli angļu valodā publicēja Vikki Liogier.


FREE WEBINARS

 

Atvieglojot pandēmijas ierobežošanas pasākumus, aprises iegūst “jaunā norma”, tomēr attālinātā mācīšana joprojām būs aktuāla tiem studentiem, kuri ir apstākļu spiesti palikt atrasties mājās. Šis laiks mums ir atklājis jaunas iespējas, kas slēpjas tehnoloģiju izmantošanā, veicinot mācīšanos. Ierobežojumu apstākļos tiešsaistes mācības ir nodrošinājušas nepieciešamo izdzīvošanas virzienu, tomēr tehnoloģija pati par sevi nenodrošina kvalitatīvu mācību pieredzi un praksē dažiem var radīt šķēršļus mācībām. Izpratne par digitālo pieejamību un iekļaušanu var palīdzēt likvidēt šos šķēršļus un radīt labāku mācību pieredzi visiem attālināti izglītojamajiem, ne tikai tiem, kam ir īpašas izglītības vajadzības.

Lielbritānijas valdības finansētajā Izglītības un apmācības fondā (ETF), kas nodrošina ar darbiniekiem tālākizglītības un apmācības nozari, esam novadījuši bezmaksas vebināru sēriju, lai palīdzētu nozares profesionāļiem izprast dažādus tālmācības aspektus, pamatojoties uz digitālās pieejamības un iekļaušanas pamatprincipiem. Ekspertu grupa ir pievērsusi uzmanību tam, kā nodrošināt, lai attālinātā mācību pieredze būtu pēc iespējas pieejamāka un iekļaujoša visām izglītojamo grupām. Visi vebināri ir ierakstīti un tagad ir pieejami klausītājiem jebkurā izdevīgā laikā.

Tālāk ir sniegts pašlaik pieejamo bezmaksas ierakstu saraksts ar īsu aprakstu un saiti uz pieteikšanos:

Kā iegūt maksimumu no mācībām tiešsaistē

Lai visi studenti gūtu labumu no tiešsaistes materiāliem, ir svarīgi nodrošināt pieejamības pamatnosacījumus. Šī  nodarbība sniedz atbalstu, lai aptvertu pēc iespējas vairāk izglītojamo un garantētu tiem lietderīgu mācīšanos tiešsaistē.

 

Kā padarīt vebinārus iekļaujošākus

Praksē šobrīd attālinātās mācības tiek īstenotas ar vebināru palīdzību. Rīki un platformas, kas ir jūsu rīcībā, var ierobežot jūsu vadītā vebināra iekļaušanas iespējas. Šajā vebinārā tiek apskatītas visbiežāk sastopamās problēmas un iespējas samazināt to ietekmi.

 

Atbalsts izglītojamajiem: lasītprasmes tiešsaistē

Ir vairāki iemesli, kāpēc pastāv grūtības ar lasītprasmi, bet, neraugoties uz iemeslu, izglītojamie, strādājot attālināti, ir vairāk pakļauti prasmju noniecinājumam un neveiksmēm. Šajā vebinārā tiek pētītas iespējas, kā tehnoloģijas var sniegt atbalstu izglītojamajiem tiešsaistes lasītprasmes jomā.

 

Pasniegšana virtuālā klasē

Kā panākt, lai virtuālā klase labi darbotos praksē? Šajā vebinārā tiks pētīts, kā parasti, vebināru programmatūrā pieejami rīki var tikt izmantoti tiešsaistes nodarbībās, lai mainītu pedagoģisko pieeju.

 

Satura ātra pielāgošana darbam tiešsaistē

Šajā vebinārā tiek demonstrēts, kā nodarbībai paredzētās slaidrādes var viegli pielāgot izmantošanai tiešsaistē, ietverot tajās gan audio, gan video materiālus, gan arī piezīmes, lai izglītojamie varētu piekļūt visai papildus informācijai, kas parasti tiek sniegta nodarbībā. Tāpat šeit var uzzināt, kā kombinēt rīkus (Nearpod ar Skype/Zoom vai Teams), lai veidotu strukturētas un vienlaicīgi arī interaktīvas tiešsaistes nodarbības, izmantojot slaidrādes kā sākumpunktu.

 

Atbalsts izglītojamajiem virtuālajā mācību vidē

Kā mēs atbalstām izglītojamos, kuriem pēkšņi nākas mācīties vienatnē un tiešsaistē? Šajā vebinārā pētām rīkus, kas veido iezīmētu ceļu mācību saturā un sniedz bezsaistes atbalstu izglītojamajiem. Nodarbībā izmantojam Moodle platformu, lai demonstrētu, kā virtuālā mācību vidē atbalstīt mācīšanos tiešsaistē.

 

Izglītojamo iesaiste mācībās virtuālajā vidē

Kā motivēt un iesaistīt izglītojamos, kuriem pēkšņi ir jāmācās patstāvīgi un tiešsaistē? Šajā vebinārā apskatām rīkus, ko var izmantot virtuālajās mācībās (izmantojot Moodle kā piemēru), lai motivētu un iesaistītu izglītojamos, pievienojot uz sadarbību orientētas aktivitātes un spēļošanu.

 

Tikko ir parādījušies vēl divi vebināri, kas pieejami, uz tiem piesakoties:

Atbalsts izglītojamajiem rakstītprasmju jomā

Lai pasniegtu atsevišķas vai visas savas mācību stundas, daudzi skolotāji izmanto tādas virtuālās klases kā Zoom. Mēs apspriedīsim, kā pielāgot savu darbu šajās mācību stundās, ņemot vērā to izglītojamo vajadzības, kam ir grūtības ar rakstīšanu un sniegsim padomus par digitālajām tehnoloģijām, kas var sniegt atbalstu dažādās rakstīšanas stadijās.

 

Kritiskās analīzes spēju veicināšana

Daudziem skolotājiem mācības tiešsaistē ir jauna mācīšanas vide, tāpēc ir svarīgi sākt saprast, cik efektīvi šis darbs notiek. Šajā nodarbībā mēs pētām, kā kolektīva kritiska analīze kopā ar kolēģiem var palīdzēt identificēt panākumus un izaicinājumus, dalīties pārdomās par tiem un izstrādāt stratēģijas uzlabojumu panākšanai.

 

Visos vebināros tiek norādītas saites uz īsās nodarbībās sadalītiem bezmaksas apmācību resursiem, kas pieejami mūsu digitālās mācīšanas veicināšanas platformā “Enhance Digital Teaching Platform”. Šis mobilajām ierīcēm draudzīgais apmācības pakalpojums ietver 100 izglītības tehnoloģiju apmācības moduļus, kas sadalīti atbilstoši Lielbritānijas nacionālajai Izglītības un apmācības fonda (ETF) izglītības tehnoloģiju “Digitālās apmācības profesionālajai sistēmai” (DTPF). Sistēmā ir noteiktas digitālās mācīšanas kompetences definīcijas trijās attīstības stadijās, proti, izpētes, pielāgošanas, vadības posmā, kā arī tiek piedāvātas šīm stadijām pielāgotas apmācības par “Sekmīgas digitālās apmācības platformu” ar piesaistītiem elektroniskiem apbalvojuma žetoniem katrā no šiem trim līmeņiem, balvām par moduļu aizpildīšanu, iespēju apmainīties domām par mācībām un resursu iesniegšanu. Platforma piedāvā būtiskas apmācības sadaļas par digitālo pieejamību un iekļaušanu, kā arī ietver ceļvedi attālinātā darba atbalstam (PDF vai pilnībā pieejama Word versija), kurā tiek norādīti platformas moduļi, kas piedāvā risinājumus dažādām attālinātas mācīšanas un mācīšanās situācijām.

Pieprasījums pēc šāda atbalsta ir nepārprotams. Vebināri tika pilnībā rezervēti dažu stundu laikā pēc parādīšanās rezervācijas sistēmā, un mācību resursu apjoms mūsu platformā ir ievērojami palielinājies. Tā sauktā lokauta situācija ir parādījusi, cik svarīgi ir atvērt piekļuvi izglītībai, izmantojot tehnoloģijas – uzdevums ir nodrošināt vienlīdzīgas iespējas visiem izglītojamajiem.

Lai uzzinātu vairāk par visu ETF atbalsta piedāvājumu attālinātam darbam, apmeklējiet: https://www.et-foundation.co.uk/supporting/courses/

Covid-19 periodā ETF esam visā sektorā palielinājuši atbalstu skolotājiem un pasniedzējiem, kas strādā attālināti, lai sniegtu atbalstu izglītojamajiem. Palielinātais piedāvājums ietver bezmaksas pieejamu īpašu izdevumu “inTuition”, kas pieejams Izglītības un apmācības biedrības (SET) tīmekļa vietnē, kā arī pieeju iepriekšējām biedrības publikācijām. Lai saņemtu informāciju par jauniem pieejamā atbalsta veidiem, tajā skaitā par jauniem pieejamiem profesionālās tālākizglītības vebināriem un tiešsaistes moduļiem, parakstieties ETF jaunumu saņemšanai un sekojiet mirkļbirkai #ETFSupportsFE sociālajos medijos.

 

 

A photo of Vikki Liogier

Vikki Liogier

Nacionālā Izglītības un apmācības fonda Izglītības tehnoloģiju un digitālo prasmju nodaļas direktore,

Vikija Logjēra ir francūziete un dzīvo Anglijā kopš 1987. gada. Sākumā viņa strādāja par ārštata ilustratori un mācīja grafisko dizainu un ilustrēšanu Dienvidtemzas koledžā. 1993. gadā viņa iegādājās savu pirmo Apple Mac datoru, Wacom planšeti, krāsu printeri, Adobe Suite programmatūru un skeneri, kas viņai ļāva paredzēt, kā šāda tehnoloģija ietekmēs radošās industrijas un izglītību. Kopš tā laika viņu interesē digitālās pratības un spēju izpētes integrēšana pašas dzīvē un kursu pasniegšanā. 2008. gadā Vikija Logjēra kā dedzīga un agrīna tehnoloģiju izmantotāja nolēma savu karjeru pārorientēt uz pārmaiņu vadību un digitālajām iespējām. 2018. gadā viņa tika iekļauta Lielbritānijas izglītības tehnoloģiju EdTech 50 sarakstā – šo balvu piešķir cilvēkiem, ražojumiem un projektiem, kas ietekmē izglītības un tehnoloģiju sektora virzību visā Lielbritānijā.

 

 

Iespējams, jums interesē arī šādi resursi: 

Prasmju pilnveides ceļi: EPALE Lielbritānija 2019 video intervijas (EN)

Digitālās mācības tiešsaistē – paraugs nākotnei? (EN) (emuārs)

Kā pagatavot vebināru ievārījummaizi – tiešsaistes mācības pašizolācijā (EN) (emuārs)

Donna Mora, kopienas stāsts no Skotijas, Lielbritānija (EN) (emuārs)

Mācīšanas ekselence: klausāmmateriāls (EN

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email