Liigu edasi põhisisu juurde
News
Uudised

Bibliotēku nedēļa 2020 – pirmās attālinātās Bibliotēku nedēļas veiksmes stāsts

Laikā no 2020. gada 20. līdz 26. aprīlim Latvijā notika gadskārtējā Bibliotēku nedēļa. Tā kā sakarā ar valstī izsludināto “Covid-19” ārkārtas stāvokli klātienes pasākumu organizēšana bija aizliegta, lielākā daļa Bibliotēku nedēļas aktivitāšu norisinājās tiešsaistē. Vairums aktivitāšu tika izvērstas sociālajos medijos, kas lielākoties tika izmantoti kā platforma dažādu pakalpojumu, iespēju un informācijas materiālu popularizēšanai. Bibliotēku nedēļā piedalījās visu veidu bibliotēkas visā Latvijā – lielākoties publiskās bibliotēkas, taču arī dažas skolu un akadēmiskās bibliotēkas. Pavisam kopā noorganizētas vismaz 250 aktivitātes.

Latvijas bibliotekāru biedrības mājalapā ievietots plašs nedēlas notikumu apraksts. Varēsiet iepazīties ar visiem nedēļas piedāvājumiem:

  • Virtuālās izstādes un konkursi;
  • Bibliotēku vēsture un novadpētniecība;
  • Oriģinālas lasīšanas veicināšanas aktivitātes;
  • Uzmanības centrā – bibliotekārs!;
  • Vebināri un citas Bibliotēku nedēļas aktivitātes;
  • Tiešsaistes kongress: “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno!”.

Raksta noslēgumā Māra Jēkabsone, LBB valdes prieksēdētāja, saka: "...esmu pārliecināta, ka, tieši pateicoties šajos īpašajos apstākļos notikušajai Bibliotēku nedēļai, bija tik daudz interesantu un radošu pasākumu, kuri pierādīja bibliotekāru drosmi un prasmes un nostiprināja viedokli par bibliotēkām kā nozīmīgām un modernām kultūras institūcijām, kas spēj iedvesmot, iesaistīt, iespējot un vienot Latvijas sabiedrību.

 

Avots: http://www.bibliotekari.lv/?p=8830

Login (0)

Soovid artiklit kirjutada?

Ära kahtle!

Vajuta allolevale lingile ja alusta uue artikli postitamisega!

Viimased arutelud

EPALE 2021 fookusteemad. Alustame!

Kutsume sind rikastama eelseisvat aastat oma panuse ja ekspertiisiga! Alustuseks võta osa veebiarutelust, mis toimub teisipäeval, 9. märtsil kell 10-16 (CET). Kirjalik arutelu toimub otseülekandena ja juhatab sisse 2021. aasta fookusteemad. Arutelu juhivad EPALE toimkonna nimel Gina Ebner ja  Aleksandra Kozyra EAEA-st.

Veel

EPALE kogukond: Jagage oma edukaid täiskasvanuhariduse projekte töökohal õppimise kohta.

Töökohal õppimise temaatilise fookuse osana tahame kuulda teie – EPALE kogukonna – arvamusi kõigi edukate projektide, algatuste ja programmide kohta.

Veel