chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Kalender

Tvorivá dielňa pre celú rodinu k výstave "Architekt Alexander Skutecký (1883 – 1944)"

Postitaja Peter Maľa 3 kuud 4 nädalat tagasi

Laupäev 28 September 2019
Banská Bystrica
,

Stredoslovenská galéria pozýva všetkých záujemcov na sobotnú tvorivú dielňu pre celú rodinu k výstave Architekt Alexander Skutecký (1883 – 1944). Je to prvá samostatná výstava úspešného architekta prvej polovice 20. storočia, ktorá predstavuje jeho osobnosť a tvorbu, vrátane jeho nerealizovaných návrhov, napr. súťažných návrhov na Národný dom v Banskej Bystrici v rokoch 1912, 1924 a 1925.

Na tvorivom popoludní v galérii sa účastníci zoznámia s rodinou maliara Dominika Skuteckého, ktorá žila vo vile. Zo štyroch detí Dominika Skuteckého boli traja nadanými umelcami rôznych profesií – žiaľ životy všetkých troch boli ukončené zásahom holokaustu. V poradí druhý potomok maliara bol Alexander, ktorý sa stal významným architektom.
Návštevníci sa oboznámia s povolaním architekta a vyskúšajú si navrhnúť byt a jeho zariadenie. Používať pri tom budú kartóny, farebné papiere a rôzne materiály.

O živote Dominika a Alexandra Skuteckého sa dozvedia viac aj pri hre, v ktorej si prejdú ich hlavné životné udalosti. Okrem toho sa môžu zahrať aj so zaujímavými kartovými hrami “Ars et Labor”, v ktorých sa v priamom aj širšom spoločenskom a kultúrnom kontexte dozvedia viac o živote a diele Dominika Skuteckého.

Záujemcovia sa budú môcť viac zoznámiť s dielom a životom medzivojnového architekta Alexandra Skuteckého prostredníctvom lektorátu.

 

Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Miesto konania: Vila Dominika Skuteckého, Horná 55, Banská Bystrica
Termín: 28. september 2019 o 13.00 – 16.00 hod. (sobota)

Program je vhodný pre dospelých a rodiny s deťmi od 5 rokov.

V prípade záujmu sa prosím objednajte vopred na tel. č: 048/4701624, 048/4701615, 0917 294 527 alebo mailom na edukacne@ssgbb.sk do piatku 27. 9. 2019 do 12.00 hod.

Kontaktné osoby: Martina Martincová, Zuzana Medzihorská

Vstupné: 4,- € dospelí / 2,- € deti, žiaci, dôchodcovia / ZŤP zdarma

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.

 

/et/file/alexanderskuteckyarchitektjpgalexander_skutecky_architekt.jpg

Osavõtutasu: 
Jah
Registreerimistähtaeg: 
27/09/2019
Veebiüritus: 
Ei
Korraldaja: 
Stredoslovenská galéria
Korraldaja tüüp: 
Muu üritus
Kontaktandmed: 
edukacne@ssgbb.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn