European Commission logo
Logi sisse Kontot looma

Popular searches on EPALE

EPALE - Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

15 Veebr
2023

Täiskasvanute koolitaja koolitus Tartus

Tartu, Eesti
Kolmapäev, veebruar 15, 2023 - 10:00 CET to Neljapäev, Mai 18, 2023 - 17:00 CEST

Meil on  heameel rõõm taaskord kutsuda Sind praktilisele koolitusele, mille raames saad teadlikumaks täiskasvanute koolitamise põhimõtetest ja eripäradest, leiad enda isikupärase stiili koolitajana, praktiseerid erinevaid nippe teadmiste ja oskuste edasiandmiseks oma õppijatele ning suurendad meie mentorite- coachide toel enesekindlust jätkata iseseisva koolitajajana. 

Mitmekesine koolitajate meeskond võimaldab Sul kogeda erinevaid lähenemisi ja saada osa koolitajatöö “köögipoolest”, sest oled lahkesti palutud ka meie koolitustele töövarjuks. Lisandväärtusena pakume Sulle soovi korral individuaalset nõustamist (mentori-coachi-superviisori poolt) kuni 2 ak.tunni ulatuses. 

Koolitusel lähtume Sinu vajadustest ja täiskasvanute koolitaja kutsestandardi tasemete 5 ja 6 nõuetest. Koolituse tulemusena valmib Sinu koolitaja e-portfoolio kavand, mille koostamine on osa meie kursuse kulgemisest, nii ei lähe sellega kiireks, kui soovid minna kutset taotlema. Loe täpsemalt kutsetaotlemise kohta http://www.andras.ee/et/node/1992  

Sihtgrupp: alustavad ja juba praktiseerivad koolitajad, kes soovivad enesekindlamalt jagada oma teadmisi, kogemusi ja inspiratsiooni uute täiskasvanud õppijatega ning vajavad teoreetilisi ja praktilisi lisateadmisi.  

 

Eesmärk: täiskasvanute koolitaja, tase 5 ja 6 kutsestandardite kompetentside arendamine ja täiustamine. Koolituse läbinu analüüsib end täiskasvanute koolitajana ning planeerib oma tegevusi õppeprotsessi ettevalmistamisel, läbiviimisel ja hindamisel täiskasvanuõppe põhimõtteid järgides.   

 

Koolitusteemad:

  • sissejuhatus koolitusse: ootused ja eesmärgid. Koolitaja kompetentsid ja rollid.
  • Eneseanalüüsi meetodid.
  • Täiskasvanud õppija eripärad. Motiveeriva õpikeskkonna loomine.
  • Õppemeetodid. Erinevad aktiivõppemeetodid täiskasvanute koolitamisel.
  • Täienduskoolituse õppekava koostamine.
  • Õppeprotsessi ettevalmistus ja läbiviimine. Grupi arengufaasid ja koolitaja tegevused õppija arengu toetamisel.
  • Õppeprotsessi hindamine: reflektsiooni- ja tagasisidestamise võimalused. Kvaliteedijuhtimine ja kvaliteedinäitajad.
  •  Õppijate erivajadustega arvestamine: hariduslikud, psüühilised, füüsilised, sh. varjatud erivajadused.
  • Keerukad olukorrad koolitusel ja nendega toimetulek.
  • Minikoolituste läbiviimine.
  • Koolitaja eneseareng. Erinevad eneseregulatsiooni meetodid stressi ja läbipõlemise ennetamiseks. Õppivad kogukonnad, koostöövõrgustikud.
  • Kovisioon ja supervisioon koolitaja vaimse tervise toetamisel.
  • Portfoolia ja/või eneseanalüüsi esitamine.

Koolituse tulemusena osaleja:

  • planeerib teadlikumalt oma enesearengut ennastjuhtiva õppijana;
  • koostab oma täiskasvanute õpetamise alase portfoolio projekti, arvestades kutsestandardit v. oma asutuse nõudeid;
  • valmistab ette täiskasvanud õppijate koolitusprotsessi analüüsides õppijate vajadusi;
  • valib sobivad aktiivõppe meetodid;
  • kirjeldab grupiprotsessside juhtimist täiskasvanute koolitusel;
  • analüüsib keerukate olukordadega toimetulekut koolitusel;
  • koostab täiskasvanute koolituse seadusest tulenevatele nõuetele vastava väljundipõhise õppekava oma planeeritava koolituse kohta. 

Õpitulemuste hindamise viis:

  • õpilane on osalenud vähemalt 80% õppetööst
  • esitanud praktilised tööd (sh. puudumiste kompenseerimine täiendava kodutööga

Hindamismeetodid ja kriteeriumid. Osaleja esitab vähemalt 6 kodutööd: 

  • kirjaliku enese lühitutvustuse ja õpimotivatsiooni esitamine õppekeskkonnas;
  • iga õppesessiooni järgselt enesereflektsiooni esitamine ühele põhikoolitajale; 
  • ühe aktiivõppemeetodi ettevalmistamine ja läbiviimine õppesessioonil;
  • õppija koostab oma planeeritava koolituse kohta väljundipõhise õppekava, mis vastab “Täiskasvanute koolituse seadusele” ja “Täiendkoolituse standardi” nõuetele; 
  • minitunni läbiviimine
  • etteantud vormil eneseanalüüsi esitamine.

Tunnistus ja tõend: Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud koolitatavale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud koolitatavale väljastatakse tõend koolitusel osaletud mahu ja läbitud teemade kohta.

Koolitajad: Kaire Valge, Anu Vaagen, Kaire Viil, Marju Koor

 

Jako koolitus

Event Details
Olek
As planned
Ürituse veebisait
Korraldaja tüüp
Muu üritus
Hybrid event
Ei
Organiser name
Jako Koolitus OÜ
Sihtrühm
Õppejõud, üliõpilased, teadurid andragoogika alal
Täiskasvanute õppe võrgustikud ja organisatsioonid
Projektid ja partnerlused
Osavõtutasu
Jah