chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Kalender

Sztuka edukacji. Przestrzeń uważnych relacji

Postitaja Marcin Szeląg 3 kuud 3 nädalat tagasi

Neljapäev 21 November 2019 kuni Reede 22 November 2019
Bytom
,

Sztuka edukacji to cykl dorocznych konferencji dotyczących szeroko pojętej kultury w programach nauczania oraz możliwości współpracy między szkołą a publicznymi i niepublicznymi instytucjami kultury (m.in. samorządowymi instytucjami kultury czy organizacjami pozarządowymi) przy tworzeniu projektów edukacyjnych. Organizatorzy twarzą przestrzeń do rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń. Wspólnie z uczestnikami szukają miejsca dla kultury i sztuki w szkole oraz zastanawiają się, jak można na wzajem się uzupełniać. Poprzez prezentację dobrych praktyk wskazywane są wartości wynikające ze współpracy między środowiskami przy realizacji projektów.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w Bytomiu w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK oraz Bytomskim Centrum Kultury.

Do udziału w konferencji zaproszeni są dyrektorzy szkół, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, edukatorzy, animatorzy kultury i artystyści. Konferencja ma charakter ogólnopolski.

Program konferencji zostanie wyłoniony w otwartym konkursie. Projekty mogą zgłaszać dyrektorzy placówek, nauczyciele, pedagodzy, edukatorzy, animatorzy i artyści. Zgłoszenia należy przysyłać od 16 września do 6 października 2019 roku.

Rejestracja uczestnictwa w konferencji zostanie uruchomiona dnia 14 października 2019 roku i będzie trwała do 27 października 2019 roku.

Interesujesz się edukacją kulturową? Szukasz inspiracji, sprawdzonych metod i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

Jesteś nauczycielem? Szukasz inspiracji, sprawdzonych metod i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

Põhikeel:
Sündmuse tüüp : 
Konverents
Osavõtutasu: 
Ei
Registreerimistähtaeg: 
27/10/2019
Veebiüritus: 
Ei
Korraldaja: 
Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Partnerzy: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK i Bytomskie Centrum Kultury
Korraldaja tüüp: 
Muu üritus
Kontaktandmed: 
sztukaedukacji@zacheta.art.pl, tel. 22 556 96 42
Eesmärgid: 
Tym razem przedmiotem zainteresowań będą projekty edukacji kulturalnej i artystycznej, które przyczyniają się do budowania i pogłębiania relacji między uczniami, nauczycielami i rodzicami. Przy wyborze projektów na konferencję, organizatorzy będą szukali również propozycji wychodzących poza szkolną społeczność, umożliwiających poszerzanie tych relacji o innych uczestników, a także o inne obszary: relacje z dziełem, sztuką, kulturą. Oddając głos młodzieży i przyglądając się projektom wybranym w otwartym konkursie, będą szukali odpowiedzi na pytania: co tak naprawdę jest ważne w edukacji? Co pozostaje w osobach, które uczą i co same chcą przekazać w procesie uczenia? Jaką funkcję pełnią projekty kulturalne w życiu szkolnym?
Eeldatavad õpitulemused: 
Konferencje stanowią świetną okazją do nawiązania relacji, które mogą stać się początkiem wspólnych projektów oraz do propagowania idei, że kultura jest niezbędnym narzędziem, by funkcjonować w społeczeństwie.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn