chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Kalender

„Образование за сите – јазик за сите во училиште“

Postitaja Rozita Petrinska Labudovikj 2 kuud 3 nädalat tagasi

Reede 15 November 2019
Skopje (Скопје)
,

КОНФЕРЕНЦИЈА

на тема: Меѓународна класификација на функционирање, попреченост и здравје (Светска здравствена организација, 2001)

 

Конференцијата носи наслов „Образование за сите – јазик за сите во училиште“ и ќе се одржи на 15 ноември 2019 година (петок) во ИНОФЕИТ Центарот при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) во Скопје. 

Заинтересираните учесници можат да се пријават со пополнување на е-формуларот кој е достапен на следниов линк: https://forms.gle/Zikb54GK7kLYJkJ29 или на е-мејл адресата: contact@educationforall.org.mk. Учеството е бесплатно, а пријавените учесници на конференцијата ќе добијат сертификат за учество. Рокот за пријавување е до 5-ти ноември 2019 година.

„Образование за сите“ од Скопје и партнерите од проектот „Заеднички јазик во училиште“ срдечно ве покануваат да земете учество на конференцијата. Повеќе детали за проектот се достапни на веб-страницата: www.icf-school.eu.

Põhikeel:
Sündmuse tüüp : 
Konverents
Osavõtutasu: 
Ei
Registreerimistähtaeg: 
05/11/2019
Veebiüritus: 
Ei
Korraldaja: 
Здружение за унапредување на образованието, културата и спортот „Образование за сите“ Скопје
Korraldaja tüüp: 
Muu üritus
Kontaktandmed: 
contact@educationforall.org.mk www.educationforall.org.mk
ELi projekti nr: 
2018-1-AT01-KA201-039199
Osalejate arv: 
< 100
Sihtrühm: 
Täiskasvanute õppe võrgustikud ja organisatsioonid
Projektid ja partnerlused
Poliitikakujundajad
Kaetud teema:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn