chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Ajaveeb

Daugavpils vecāku forums – līdzdalība lēmumu pieņemšanā

23/05/2019
by Ilze Onzule
Keel: LV

/lv/file/viduslatgales-vecaku-forumsjpgviduslatgales-vecaku-forums.jpg

 

Kas ir forums? Vienkāršā valodā – vecāku jeb iedzīvotāju forums ir sanāksme, kuras laikā vecāki sanāk kopā, vērtē sava novada izglītības, dzīves kvalitāti un pieņem lēmumus par pārmaiņām, ko vēlas piepildīt jau tuvākajā nākotnē un vienojas par to, ko un kādā veidā varētu pašu spēkiem mainīt un izdarīt.

Pirms kāda laika M.Rotko centrā notika Dienvidlatgales Vecāku forums, kas pulcēja kopā ap 100 vecāku no Krāslavas, Daugavpils novada un pilsētas. Foruma dalībnieki 6 darba grupās noskaidroja labākās lietas, kas notiek pašvaldībās attiecīgajā jomā un apzināja problēmas, kuras būtu jārisina. Pirms foruma tika veikta vecāku Aptauja, lai apzinātu tās jomas, kuras uztrauc vecākus.

/lv/file/daugavpils-vecaku-forums-2019djpgdaugavpils-vecaku-forums-2019d.jpg

/lv/file/daugavpils-vecaku-forums-2019cjpgdaugavpils-vecaku-forums-2019c.jpg

 

Forumā vispirms uzstājās eksperti, pēc tam foruma dalībnieki tika sadalīti 6 darba grupās:

  • Karjeras un izaugsmes jautājums un sadarbība starp iestādēm;
  • Vecāku, skolas un pašvaldības sadarbības iespējas. Projektu nozīme;
  • Interešu izglītības prioritāšu noteikšana;
  • Veselīga dzīvesveida nodrošināšana pašvaldībā un vecāku iespējas līdzdarboties;
  • Vasaras nodarbinātība. Nometnes;
  • Vecāku aktivizēšana un ieinteresēšana.

Katru darba grupu vadīja kāds no ekspertiem un tika pakopotas problēmas, kuras uztrauc vecākus un kura līmeņa institūcijām (ģimenei, skolai, pašvaldībai, reģionam, valstij) tās jārisina. Foruma noslēgumā katra grupa prezentēja savu veikumu.

Forumā apkopotā informācija tika prezentēta izglītības iestāžu vadītājiem, pašvaldības deputātiem, kuri pieņem lēmumu par situācijas uzlabošanu.

Pie „labajām lietām” tika nosauktas DPIP karjeras speciālists, psihologu pieejamība, vasaras nometnes bērniem, kā arī profesionālie interešu izglītības skolotāji. Bet ir vairākas lietas, kuras mēs vēlamies uzlabot.

/lv/file/daugavpils-vecaku-forums-2019jpgdaugavpils-vecaku-forums-2019.jpg

 

Forumā ar labās prakses piemēriem dalījās Daugavpils 17.vidusskolas skolotāja Marina Pučka un Krāslavas pamatskolas skolotāja Velta Daņiļeviča.  Daugavpils Universitātes Karjeras un iniciatīvu atbalsta centra vadītāja Mārīte Kravale - Pauliņa pastāstīja par karjeras prasmju pilnveidi bērnu dzīvē, par pieprasītākajām prasmēm, par to, ka karjeras attīstība ir katra indivīda personīgās dzīves, izglītības un darba vadības process mūža garumā. Kā arī lika pieaugušajiem aizdomāties par savu profesijas izvēli. Daugavpils pilsētas izglītības psihologu metodiskās apvienības vadītāja Anastasija Petrovska ne tikai pastāstīja, bet arī nodemonstrēja kā vecākiem labāk izprast savus bērnus.

Projekts tiek finansēts no LR Kultūras ministrijas un Dienvidlatgales NVO atbalsta centra savstarpēji noslēgtā līguma par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā ietvaros. Finansējuma Līgums Nr. 03/KM.

 

Ilze Onzule, projekta "Dienvidlatgales vecāku forums" vadītāja
E-pasts: ilze.onzule@inbox.lv, tālr. 29252443

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Kasutaja Iveta Šķirus pilt
    Uzskatu, ka šādas tikšanās reizes ir ļoti svarīgas un nepieciešamas. Jo pārsvarā mēs "vārāmies savā sulā"par notiekošo, bet rezultāta nav. Manuprāt šis tiešām ir ļoti labs labās prakses piemērs. Kaut vairākos novados tādi tiktu veidoti. Ar šādu forumu palīdzību ir iespējams izprast galvenās problēmas novadā, kā arī izglītot vecākus. Lai būtu motivēti un zinoši jaunieši, tādiem jābūt arī viņu vecākiem.