chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Blog

Vaata järele: Sisekoolituse konverents 2018

28/11/2018
por Rando Proomet
Idioma: ET


(Aasta Sisekoolitaja 2018 I kategooria nominendid (vasakult: Ingrid Viinapuu, Marju Meejärv, Elina Roosi)

23. novembril toimus sisekoolituse konverents 2018: Mida peab teadma täna, et olla valmis homseks?
Tänavu keskendus sisekoolituse konverents sellele, mida peab teadma, et käia sisekoolitustega ajas kaasas ning kindlustada tulemuslikud sisekoolitused ka homme.
 

Inimkapitali trendid 2018

Siiri Sutt Deloitte Eesti koostööpartner tutvustas ülemaailmse konsultatsioonifirma Deloitte sel aastal kuuendat korda läbi viidud HR uuringu, mis tutvustab organisatsioonide ees seisvaid väljakutseid ning räägib juhtide laual olevatest olulistest teemadest. Küsitluses osales üle 11 000 tippjuhi ja personalijuhi 124st riigist. Selleaastane uuring toob välja sotsiaalse vastutuse teema – edukad ei ole enam need ettevõtted, kes jälgivad ainult oma kasumi- ja käibenumbreid, vaid üha tähtsamaks muutub see, kui palju ja kuidas ettevõte suudab ühiskonnale tagasi anda ja inimeste jaoks oluliste sotsiaalsete probleemidega tegeleda. Samuti kasvab õppimise tähtsus – organisatsioonid teevad suuri jõupingutusi, et luua oma ettevõttes õppimise kultuuri.

 

Millised uskumused mõjutavad õppimist?

Katrin Poom-Valickis Tallinna Ülikooli Haridusteaduste Instituudi ülddidaktika dotsent kõneles uskumustest õppimisvõime kohta – millised uskumused ja kuidas mõjutavad õppimist? Kas ja kuidas saab muuta uskumusi, mis mõjutavad õppimist? Mida saab sisekoolitaja teha, et toetada negatiivsete õppimist mõjutavate uskumuste muutmist?

 

Kuidas muuta kiire õppimine tulemuslikuks õppimiseks Eesti EL Nõukogu eesistumiseks ettevalmistumise näitel?

/es/file/marisvainojpgmaris_vaino.jpg

Foto: ESAL

Maris Vaino endine Riigikantselei EL eesistumise koolitusjuht, Riigikontrolli personalijuht.
2017. aasta II pooles täitis Eesti esimest korda Euroopa Liidu (EL) Nõukogu eesistuja rolli. Kuna Eesti ei olnud kunagi varem eesistujariik olnud, siis seisis Eestil ees täiesti uus vastutus, mis nõudis korralikku ettevalmistust. Ette oli vaja valmistada ligikaudu 1300 inimest. Enamik arendus- ja koolitustegevusi korraldati keskselt, tagamaks vajalike ja ühtse kvaliteediga teadmiste ja oskuste omandamine. Maris Vaino räägib, kuidas toimus kiire ja tulemuslik õppimine Eesti EL Nõukogu eesistumiseks ettevalmistumise näitel ning millised olid peamised õppetunnid.

 

Koolitused neile, kes teavad kõike, aga ei oska midagi


Kai Realo Circle K Eesti peadirektor kõneles oma ettekanses, sellest, kuidas koolitada uut põlvkonda, kelle jaoks kõik teadmised on hiirekliki või näpuvajutuse kaugusel, aga kes ei oska vahel ka elementaarseid töövõtteid? Kuidas võistelda sisekoolitustega tähelepanu pärast, mida jätkub vaid minutiteks? Kui generatsioonis Y on kõik erilised, siis kas saab koolitada kõiki ühtmoodi?

 

Sisekoolitused multikultuurses organisatsioonis

Katri Kuuse Ericsson personalijuht kõneles ettekandes oma ettevõtte kogemusest, eripäradest ja sellest, millega tuleb arvestada, kui viia läbi sisekoolitust multikultuurses organisatsioonis.

 

 

Millised on Euroopa täiskasvanuhariduse keskkonna EPALE võimalused sisekoolitajale?

Georgi Skorobogatov Sihtasutusest Kutsekoda välisprojektide juht ning on EPALE Eesti eestvedaja tutvustas EPALE võimalusi koolitaja professionaalses arengus ja koostöös.

 

Rahvusvaheline koolitaja koolitusprogramm – kuidas arendada koolitaja kompetentse?

Monica Marfeldt ETKA Andras projekti koordinaator kõneles Erasmus+  projekist „Taking to the Top – Adult Educators on the Journey (TTop)“, mille raames tegi ETKA Andras koostööd partneritega Kreekast, Portugalist, Rootsist, Šveitsist, Ühendkuningriigist ja Eestist. Projekti tulemusena valmis väljundipõhine üheksa mooduliga raamõppekava täiskasvanute koolitajatele. Õppekava moodulid on vastavuses EQF raamistikuga ja lähtuvad kaasaja täiskasvanute koolitajatele vajalikest kompetentsidest. Lisaks sisaldab iga moodul erinevaid praktilisi tegevusi. Raamõppekava võimaldab koostada koolitusprogramme vastavalt vajadustele ja on hea võimalus kõigile koolitajatele oma kompetentside tõstmiseks.

 

Kuidas luua kergust sisekoolitajana, olles korraga mitmes rollis?

Katrin Alujev holistiline regressiooniterapeut ja koolitaja, enda eppekandega andis vastused küsimustele
Miks ja kuidas mõjutab enesehinnang kergust?
Kuidas mõjutab teadlikkus endast ja ärksameelsus kergust sisekoolitajana?
Kuidas ma otsuseid teen?
Mis on müügil pistmist sisekoolitusega?

 

Konverentsil tehti teatavaks ka Aasta Sisekoolitaja 2018. Käesoleval aastal valiti Aasta Sisekoolitaja kahes kategoorias. Konkursil osalesid  27 tublit kandidaati - I kategoorias (osalise ajaga sisekoolitaja) tiitli pälvis Elina Roosi DHL Estonia ASist. II kategoorias (täisajaga sisekoolitaja) osutus võijaks Agnes Ojarand Rimi Eesti Food ASist. Konverentsi fotoalbumit vaata ESALi Facebooki lehel

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn