European Commission logo
Create an account
Resource Details
RECURSO

5 grafů popisujících budoucnost vzdělávání

5 grafů popisujících budoucnost vzdělávání

Pokud se mají dnešní děti v budoucnosti prosadit na trhu práce, je zapotřebí, aby se učily sociálním a emočním dovednostem. Toto zjištění přináší zpráva Světového ekonomického fóra.

Jeho nový výzkum ukazuje, že podobně jako pracovní prostředí utváří ekonomie postavená na moderních technologiích, formují ho též sociálně-emoční dovednosti. Mezi ně se na příklad řadí spolupráce, řešení problémů, nebo komunikace. A právě tyto dovednosti budou s postupnou mechanizací tradičních pracovních pozic stále důležitější.

Fakt, že se od více než poloviny současných dětí očekává, že jednou budou pracovat na pozicích, které v současné době ještě ani neexistují, dokazuje, že se přizpůsobivost stává klíčovou dovedností.

Co jsou to sociální a emoční dovednosti?

Jedná se o skupinu dovedností, jež nespadá do základní gramotnosti, kam patří například čtení, psaní nebo počítání. Sociální a emoční dovednosti nám umožňují rozvíjet kreativitu, řešení problémů nebo komunikační schopnosti. Jejich samotný základ je tvořen sociálními interakcemi.

Světové ekonomické fórum ve své zprávě identifikuje 16 dovedností důležitých pro 21. století. 12 z nich se řadí právě do skupiny sociálních a emočních dovedností.

Celá článek naleznete ZDE.

Anglický originál 5 charts that explain the future of education napsal Adam Shirley, přeložila Johana Kapošváryová.

Resource Details
Autor del recurso
Adam Shirley
Tipo de recurso
Artículos
País
Česká republika
Fecha de publicación
Idioma del documento
Česky
Login (0)

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!