chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Blog

Caur bērniem uz vecākiem – Itālijas pieredze

02/10/2017
por Ingrida Muraskovska
Idioma: LV

/es/file/caurberniemuzpieaugusajiemjpgcaur_berniem_uz_pieaugusajiem.jpg

projekts ODEon

Teātris NUCLEO aktīvi iesaistās vietējās kopienas iedzīvotāju integrācijā. Teātris atrodas Ferrāras pilsētā, kuras iedzīvotāju sastāvs ir daudznacionāls, pēdējā laikā īpaši pieaugot migrantu skaitam. Pilsētas nomalē dzīvo daudz trūcīgo slāņu iedzīvotāju, kuri tikai retu reizi dodas uz pilsētas centru. Ir cilvēki ar ierobežotām iespējām, atšķirīgu reliģisko piederību. Kopienas sastāvs ir dinamisks, iedzīvotāju nacionālās un sociālā dažādība kļūst par iemeslu grupu nošķirtībai. Taču kopienas labklājība lielā mērā ir atkarīga no tās locekļu attiecībām. Līdz ar to kopienas integrācijas veicināšana kļūst par vienu no sociālajām problēmām, kuras risina Emilio Romagna reģions. Reģiona Kultūras ministrija katru gadu piešķir  finansējumu noteiktu sociālo prioritāšu īstenošanai, un NUCLEO teātris iesaistās šajā programmā ar saviem projektiem.

Teātris sociālos projektus īsteno ar drāmas metodi, atrodot tai atšķirīgus pielietojumus. Kā tuvināt pieaugušos, kuri  neuzticas citu grupu piederīgajiem? NUCLEO teātris piedāvā interesantu risinājumu. Kopīga vērtība visiem pieaugušajiem ir viņu bērni. Un teātris ir iestudējis bērnu izrādi, uz kuru tiek aicināti visi vecāki. Izrāde ir par problēmu, kas satrauc pašus bērnus – atstumtība. Tajā piedalās vairāku tautību bērni no tuvējām skolām, tai skaitā no speciālās skolas. Mūzika, kustība, video – bērni atveido dažādas sāpīga pārdzīvojuma pilnas situācijas, vēršas ar uzrunu pie skatītājiem. Skatītāju zāle ir pārpildīta: jauni un veci, sievietes un vīrieši – visi ir saviļņoti un vēlas atbalstīt bērnus. Šis ir piemērs, kā kultūrizglītības aktivitātes spēj sniegt praktisku ieguldījumu sabiedrības integrācijā.

Metodes apraksts sagatavots projekta ODEon ietvaros (Nr. 2016-1-LV01-KA204-022704). Metodi prezentē Itālija.

Attēls: Līksma Puķīna

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Mostrando del 1 - 6 al 6
 • Imagen de Made Jete Jance
  Ideja ir tiešām atbalstoša. Iedzīvotājiem ir jāizprot, ka tikai mijiedarbībā varam veikt lielas lietas! Ar atstumtību jaunieši saskaras ikvienā skola, arī Latvijā. Šī problēma ir jāaktualizē un jācenšas to izzudināt. Šogad sociālajos portālos varēja lasīt vairākus sabiedrībā zināmus cilvēkus, kuri dalījās ar saviem stāstiem par to, kā viņi izdzīvojuši skolas vecumu. Šis ir kā pirmais solis atstumtības mazināšanai.
 • Imagen de Jelena Kuzmina
  Sabiedrības integrācija- aktuāls jautājums arī Latvijā. Par dramas metodi dzirdēju pirmo reizi, taču parliecināta, ka kopīga vērtība visiem pieaugušajiem ir viņu bērni.Ceru, ka Latvijas Kultūras ministrija arī vares atrast finansējumu šada veida sociāliem projektiem.
 • Imagen de Anda Kalveniece
  Lai arī Latvija ir uzņēmusi salīdzinoši mazu skaitu Imigrantu, uzskatu, ka būtu ar viņiem jāstrādā, lai gan imigrantiem būtu vieglāk integrēties, gan vietējiem pieņemt iebraucējus ar atšķirīgo kultūru. Ja lietas labā nekas netiek darīs, šī nelielā sabiedrības daļa atšķeļas un laika gaitā var izveidoties tik pat nepatīkama situācija kā daudzās Eiropas lielvalstīs, kur ir dažādu tautību/reliģigu rajoni un pamatiedzīvotājiem ir jāizvairās no ieiešanas šajos rajonos, jo tas var beigties slikti.
  Šādi pasākumi varētu arī spert pirmos soļus nacionālistu atslābšanai starp krievvalodīgajiem un latviešiem, jo galu galā esam vien tie paši cilvēki, tikai katrs ar savu pieredzi un uzskatiem.
 • Imagen de Inese Irmeja
  Man ļoti patīk šī ideja, jo tādā veidā vecāki redz to grupu pārstāvju bērnus, ar kurām viņi paši iespējams nekomunicētu, esot kopā ar saviem bērniem; tas palīdz viņiem atgādināt, ka, ja jau bērni nešķiro cilvēkus, tad arī viņi paši varētu būt atvērtāki pret citiem. Domāju, ka svarīgi būtu arī šādai domāšanas paradigmu maiņai nodrošināt ilgstpēju, ko būtu iespējams izdarīt šāda teātra noslēgumā sniedzot īstu lekciju par kādu no šai sabiedrībai aktuāliem tematiem, kā arī izmantot izdevību, lai uzaicinātu uz plašāku lekciju kursu. Būtu svarīgi izmantot šādu pasākumu, kas vairāk strādā uz emocijām, lai ievirzītu procesu attīstībā, kas būtu padziļinātāka un tādā veidā ilgtspējīgāka. 
 • Imagen de Ilze Onzule

  Kopīga darbošanās rada vecākos vēlmi labāk izprast bērnus. Ja vecāki jūtas atstumti, tad arī bērni tā jutīsies. 

 • Imagen de Inese Balode
  Prieks lasīt par šādu pieredzi. Kopīga darbošanās vienmēr satuvina cilvēkus - gan lielos, gan mazos. Gan bērniem, gan viņu vecākiem līdz ar šo izrādi veidojas kopīga pieredze, kura var raisīt tālāku draudzību. Ja arī cieša draudzība neizveidosies, tāpat šiem cilvēkiem uz ilgu laiku (pat uz mūžu) paliks tā labā kopā būšanas un savstarpējas sapratnes sajūta.
  Šāda teātra izrāde, manuprāt, var celt gan bērna, gan vecāku pašapziņu, kas ļaus viņiem labāk iekļauties jaunajā dzīvesvietā un arī izglītības iestādē. Lieliski būtu, ja visi atbraucēji, kuru vēlas, varētu piedalīties šādā teātra izrādē kā socializācijas un iekļaujošā pasākumā.