Pasar al contenido principal
Blog
Blog

Kopienas teātra iespējas pieaugušo izglītošanā – Itālijas pieredze

Pieaugušie no sociālā riska grupām visbiežāk ir ar zemu pašapziņu, kas traucē viņiem iesaistīties izglītībā. Šo problēmu ar drāmas metodi lieliski risina kopienas teātris. Metodes apraksts izveidots projekta ODEon ietvaros.

Kopienas teātris ir sociālā darba veids, kurā tiek izmantots teātris. Teātris NUCLEO ir šāds kopienas teātris, kas  1980. gadā izveidots Argentīnā, bet patlaban darbojas Itālijā.  Tā mērķis ir integrēt kopienu, izmantojot mākslinieciskas darbības, piemēram, aktieru darbu, mūziku, dejas, kostīmu un dekorāciju izgatavošanu. Darbības pamatā ir dažādu paaudžu cilvēku sadarbība un ideja par kolektīvas atmiņas atgūšanu. Tam tiek izmantotas īpašas metodes un vingrinājumi, kā arī iesaistīti aktieri, mūziķi un citu skatuves mākslu profesionāļi.

Savas darbības laikā NUCLEO teātris ir izveidojis metodisko ietvaru pieaugušo iesaistei izglītībā ar drāmas metodi. Teātris veido savus projektus gan ar iedzīvotājiem, gan arī ar citu jomu profesionāļiem - pedagogiem, psihologiem, psihoterapeitiem, sociālajiem darbiniekiem. Šie speciālisti ir piedzīvojuši pieaugošu pieprasījumu pēc iejaukšanās sarežģītās sociālās situācijās, kurās nepieciešama cilvēka personības potenciāla stiprināšana. Tas ļauj izstrādāto pieeju izmantot plašāk, radot labvēlīgus apstākļus izglītības pieejamībai un motivācijai iesaistīties.

Dalībnieku tikšanos laikā tiek izmantotas tādas darba metodes kā kopienas dziesmas un ritma spēles, fiziskās pašizteiksmes un deju vingrinājumi, skatuvisko un kostīmu dizaina principi, marionetes.

Teātris NUCLEO  strādā ar tādām sociālā riska grupām kā garīgi slimie, ieslodzītie, seniori. Darba pieredzē ir gūta atziņa, ka kopīga šo grupu problēma ir zema pašapziņa, un tieši no šīs problēmas risinājuma ir atkarīgas iedzīvotāju iesaistes iespējas kopienas dzīvē un izglītībā.  Vienā no projektiem teātris iestudē izrādi ar ieslodzītajiem. Jo tā šiem cilvēkiem ir pašrealizācijas iespēja, kas ļauj justies brīvi nebrīvē un vieš cerību par nākotni. Cits projekts veltīts senioru iesaistei. Dāmas un kungi gados mācās izteikt sevi kustībā, skaņā, komunikācijā. Šis projekts parāda, cik nozīmīga loma mācīšanās procesā ir emocijām. Atklājot iespējas sevī, dalībnieki atklāj no jauna pasauli, un tas vedina turpināt mācīšanās ceļu.

Metodes apraksts sagatavots projekta ODEon ietvaros (Nr. 2016-1-LV01-KA204-022704). Metodi prezentē Itālija.

Attēls: Līksma Puķīna

Login (0)

Users have already commented on this article

Inicia sesión o Regístrate para publicar comentarios.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Últimos debates

Enfoques temáticos de la EPALE 2021. ¡Empecemos!

Os invitamos a enriquecer con vuestras aportaciones y conocimientos lo que va a ser un año intenso. Empecemos por participar en este debate en línea. El debate en línea tendrá lugar el martes 9 de marzo de 2021 de 10 a 16 horas CET. La discusión escrita será introducida por un directo con una introducción a los focos temáticos de 2021, y será presentada por Gina Ebner y Aleksandra Kozyra de la AEEA en nombre del Consejo Editorial del EPALE.

Más

Discusión de EPALE: Aprendizaje mixto en la educación de adultos

En este contexto, el jueves 26 de noviembre de 2020, a partir de las 10.00 horas hasta las 16.00 horas CET, EPALE acogerá un debate en línea sobre el aprendizaje mixto en la educación de adultos. El debate tendrá un nuevo formato, comenzando a las 10 con una transmisión en vivo de 30 minutos, acompañado y seguido por el debate sobre los comentarios de la plataforma.

Más

Debate en EPALE: inclusión social de la población envejecida y aprendizaje intergeneracional

El miércoles 28 de octubre, a partir de las 10 a.m. CEST, EPALE acogerá un debate en línea sobre la inclusión social de la población envejecida y el aprendizaje intergeneracional. Los comentarios estarán abiertos el 19 de octubre para que los participantes puedan presentarse y enviar sus comentarios con antelación. ¡Únete a nuestro debate en línea!

Más