chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Recurso

Asystent osoby z niepełnosprawnością intelektualną

Idioma: PL

Enviado por Anna Kwiatkowska

Jedna z najnowszych publikacji PSONI, praca zbiorowa. Książka powstała na podstawie doświadczenia PSONI we wprowadzaniu dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną w samodzielne, niezależne życie.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością intelektualną jest mentorem objaśniającym świat, nauczycielem uczącym zupełnie nowych „przedmiotów” w szkole życia (lub utrwalającym zdobytą wiedzę), jest osobą wspierającą w sytuacjach społecznie trudnych dla osoby z niepełnosprawnością intelektualną, czasami także jest pielęgniarzem. A ponadto, musi wykazać się dużymi pokładami empatii i szacunku − i to zarówno wobec osoby z niepełnosprawnością, jak i wobec jej najbliższej rodziny, i równolegle − profesjonalizmem, który uchroni przed przekraczaniem granic w tak wieloaspektowo zakreślonej relacji.

 

" class="wysiwyg-break drupal-content" src="/sites/default/modules/contributed/wysiwyg/plugins/break/images/spacer.gif" title="<--break-->">

Interesujesz się edukacją osób ze specjalnymi potrzebami?
Szukasz inspiracji, sprawdzonych metod i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

  

Autor(es) del recurso : 
różni autorzy
ISBN: 
78−83−65060−20−4
Fecha de publicación:
Viernes, 31 Marzo, 2017
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Estudio de caso
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Mostrando del 1 - 1 al 1
  • Imagen de Dorota Szczepan-Jakubowska

    Wiedzieć o tym, co powoduje stres i jak sobie z nim radzić powinien każdy, nie tylko osoba niepełnosprawna intelektualnie. Wielu dorosłych menedżerów nie wie o tym zgoła nic. Są zaskoczeni, że emocje wpływają na nasze ciało, że mają jakiś związek z konfliktem, że ciągłe napięcie przeszkadza w myśleniu. Dobrze zacząć od małych pigułek wiedzy.