chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Sala de prensa

Pilietiškumas praktiškai ir įtraukiai

20/03/2017
por Vitalija Banaitienė
Idioma: LT

Siekdama, kad jauni suaugusieji taptų aktyviais ir pilietiškais visuomenės nariais, Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė nuolat skatina įvairias praktines pilietiškumo akcijas, įtraukdama kuo daugiau bendruomenės narių.

Ne išimtis buvo ir šių metų Vasario 16-osios ir Kovo -11- osios renginių kalendorius.

Atvira pilietiškumo pamoka „Tėvynė tiek gyva yra, kiek ji žmogaus širdyje gyva“ Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Pataisos namų skyriuje prasidėjo giedant Lietuvos himną, o po istorijos mokytojo R.Milinio priminimo apie niūrų laiką Lietuvoje 1918 m. vasario mėn., tęsėsi mokinių skaitomomis rašinių ištraukomis, J. Marcinkevičiaus eilėmis.

Vasario 16 –osios dienos minėjimą Mokymo centro bendruomenė pažymėjo kartu su Pušaloto mikrorajono, kuriame įsikūręs Centras, bendruomene. Ištiesę Lietuvos vėliavos spalvų juostas renginio dalyviai jomis tarsi apjuosė visą Lietuvą. Iškiliai ir šventiškai skambėjo daina „Gražiausios spalvos“, primindama, kad tautos dvasia gyva, bet ją reikia ir ateityje puoselėti bei nuolat gaivinti.

Nepriklausomybės dienai skirtą integruotų istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros pamokų ciklą „Šimtmečio žmonės“  parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja O.Narbutaitė  ir istorijos mokytoja A.Stonienė. Mokiniams buvo siūloma apmąstyti ryškiausių šimtmečio asmenybių svarbą Lietuvos valstybingumo formavimuisi, kultūros ir lietuvių kalbos istorijai, nes žmonių gyvenimo istorijos būna svarbios visai Lietuvai — dėl žmonių, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie visos tautos likimo.

Jaunimo klasių mokiniai buvo įtraukti į Centro interjero papuošimą. Per dailės, ikiprofesinio mokymo pamokas jie kūrė interjero papuošimo akcentus ir erdvinę kompoziciją. Centras pasipuošė   mokytojų D.Petrauskienės organizuota mokinių kūrybinių darbų paroda „Lietuvių liaudies simboliai“ bei  mokytojų S.Ulkytės ir A.Grilauskienės projektu „Prezidentų alėja“.

Šventės finalu tapo aktyviausiai dalyvavusių mokinių apsilankymu kino filme „Emilija iš Laisvės alėjos“,po kurio mokiniai bendravo su filmo režisieriumi ir pagrindiniais aktoriais.

Istorinės atminties puoselėjimas, savojo kultūros paveldo, įpinant jį į šiuolaikines gyvenimo formas, saugojimas yra Centre vykdomo projekto „Geltona žalia raudona“   tikslas. Projekto metu 8-10 jaunimo klasių ir III, IV suaugusiųjų gimnazijos klasių moksleiviai dalyvavo populiariausių dainų apie Lietuvą atrankoje. Mokinių atrinktos 20 populiariausių tautinių dainų skamba Centre pertraukų metu.

Minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną medžius prie Centro mokiniai papuošė Tautine trispalve ir paukščiais, o pačiame Centre vyko poezijos popietė su eilėraščių apie Lietuvą  autore I-os gimnazijos klasės mokine Inesa Jablonskaite.

IVc gimnazijos klasės mokinės Vidos Palionienės tapybos darbų parodos „Meilė Lietuvai“ atidarymas  vainikavo šventinį maratoną. Po renginio Mokymo centro ir  Pušaloto mikrorajono  bendruomenės pasidalijo savo mintimis, ką jiems reiškia Lietuvos valstybingumo šventės, ko reikia, kad teigiami pilietiškumo pokyčiai, jau vykstantys Lietuvos visuomenėje, būtų dar ryškesni.  Dalyvių nuomone, ir toliau reikėtų puoselėti patrauklias, įtraukiančias, netradicines pilietiškumą ir visuomeniškumą ugdančias priemones, kurios skatina jaunų suaugusiųjų aktyvumą, parodo giluminius pilietiškumo aspektus.

Vitalija Banaitienė

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo centro mokytoja

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn