chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Recurso

Slovník EQF/EKR. Nástroj celoživotného vzdelávania

Idioma: SK

Enviado por Katarina Dubcova

Slovník EQF/EKR obsahuje terminológiu vo vzťahu k Európskemu kvalifikačnému rámcu (European Qualifications Framework - EQF) a predstavuje orientačnú príručku v pojmoch s anglickým ekvivalentom výrazov, ktoré sa vo vysokej frekvencii používajú pri porozumení a preklade dokumentov a textov opisujúcich Európsky kvalifikačný rámec. Preklad, definícia ako i uvedenie zdroja poskytuje užívateľovi základný prehľad v slovnej zásobe i dokumentoch. Zjednotenie terminológie je nevyhnutné pre účely správnej využiteľnosti jednotnej terminológie v legislatívnych procesoch a postupoch. 

Slovník EQF/EKR vznikol v rámci projektu NCP/EQF Národného ústavu celoživotného vzdelávania (NÚCŽV), zameraného na implementáciu Národného kvalifikačného rámca na Slovensku s odkazom na úrovne Európskeho kvalifikačného rámca v rokoch 2013 - 2014, financovaného s podporou Programu celoživotného vzdelávania Európskej únie. Jednou z kľúčových aktivít projektu bolo zadefinovanie a zhrnutie základných pojmov týkajúcich sa Európskeho kvalifikačného rámca.

So slovníkom je možné pracovať aj na webovej stránke Národného ústavu celoživotného vzdelávania. Jeho obsah sa bude priebežne revidovať a dopĺňať, aby tak spĺňal praktické i odborné požiadavky týkajúce sa jeho formy a obsahu. 

 

Autor(es) del recurso : 
Alexandra Junášková
Eva Brázdilová
Zuzana Štrbíková
Fecha de publicación:
Viernes, 31 Enero, 2014
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Otro(s)
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn