Pasar al contenido principal
News
Noticias

Ginti. Saugoti. Padėti. Mokyti.

„Ginti. Saugoti. Padėti.“ – Lietuvos policijos šūkis. Po šio šūkio žodžiais slepiasi policijos misija. Ginti – žmogaus teises ir laisves. Saugoti – visuomenę ir valstybę. Padėti – žmogui, šeimai ir bendruomenei. Šį šūkį galima papildyti dar vienu žodžiu – „mokyti”, mokyti visuomenę kaip išvengti sukčių pinklių ir kaip elgtis patekus į tokią situaciją.

Stovintis policijos tarnybinis automobilis Trečiojo amžiaus universiteto kieme senjorų jau nebestebina. Bendruomenės pareigūnai Marijampolės TAU studentams-senjorams teisinį švietimą vykdo jau ne pirmą kartą. Ankstesniuose susitikimuose kalbėta apie aktualias kiekvienai bendruomenei problemas, akcentuota Saugios kaimynystės svarba, gyventojai buvo skatinti burtis į Saugios kaimynystės grupes.

Šį kartą bendruomenės pareigūnės Akvilė Klimavičiūtė ir Edita Ežerskienė vykdydamos prevencinę veiklą su Teisės fakulteto studentais-senjorais aptarė sukčiavimo būdus ir kaip elgtis patekus į sukčių pinkles. Aptarti sukčiavimai telefonu pranešant apie nelaimę (eismo įvykis, kito asmens sužalojimas), apie laimėjimą bei sukčių apsilankymą namuose prisistatant įvairių įstaigų, įmonių darbuotojais.

Susitikimo metu paaiškėjo, kad dažniausiai senjorai susiduria su telefoninių sukčiavimų atvejais pranešant apie neva įvykusią nelaimę. Bendruomenės pareigūnės mokė, kaip asmenys turėtų elgtis patekę į tokią situaciją, kad netaptų sukčių aukomis:

·       Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų.

·       Skambinančiojo klauskite smulkmenų, vardų, gimimo metų ar kitos informacijos, kuri leistų įsitikinti, jog kalbate su jums svarbiu žmogumi.

·       Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.

·       Neperdavinėkite pinigų nepažįstamiems asmenims.

·       Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.

·       Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.

·       Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju numeriu 112.

Bendruomenės pareigūnės su senjorais aptarė ir fiktyvius pranešimus apie laimėjimą loterijoje, taip pat priminė neatidarinėti durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė. Akcentavo, kilus įtarimui, kad tai sukčiai, nedelsiant skambinti į policiją.

Senjorai džiaugėsi, jog pareigūnės vykdo teisinį visuomenės švietimą. Tokiu būdu suteikiama informacija, kaip išvengti situacijų, kuriose galima tapti  auka, mokoma, kaip pasielgti pavojingose situacijose, apsaugoti save bei artimuosius.

Login (0)

¿Quieres escribir un artículo?

¡No dudes en hacerlo! ¡Haz click en el link que aparece debajo y comienza a publicar un artículo nuevo!

Últimos debates

Enfoques temáticos de la EPALE 2021. ¡Empecemos!

Os invitamos a enriquecer con vuestras aportaciones y conocimientos lo que va a ser un año intenso. Empecemos por participar en este debate en línea. El debate en línea tendrá lugar el martes 9 de marzo de 2021 de 10 a 16 horas CET. La discusión escrita será introducida por un directo con una introducción a los focos temáticos de 2021, y será presentada por Gina Ebner y Aleksandra Kozyra de la AEEA en nombre del Consejo Editorial del EPALE.

Más

Discusión de EPALE: Aprendizaje mixto en la educación de adultos

En este contexto, el jueves 26 de noviembre de 2020, a partir de las 10.00 horas hasta las 16.00 horas CET, EPALE acogerá un debate en línea sobre el aprendizaje mixto en la educación de adultos. El debate tendrá un nuevo formato, comenzando a las 10 con una transmisión en vivo de 30 minutos, acompañado y seguido por el debate sobre los comentarios de la plataforma.

Más

Debate en EPALE: inclusión social de la población envejecida y aprendizaje intergeneracional

El miércoles 28 de octubre, a partir de las 10 a.m. CEST, EPALE acogerá un debate en línea sobre la inclusión social de la población envejecida y el aprendizaje intergeneracional. Los comentarios estarán abiertos el 19 de octubre para que los participantes puedan presentarse y enviar sus comentarios con antelación. ¡Únete a nuestro debate en línea!

Más