chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Sala de prensa

Ginti. Saugoti. Padėti. Mokyti.

12/02/2017
Idioma: LT

„Ginti. Saugoti. Padėti.“ – Lietuvos policijos šūkis. Po šio šūkio žodžiais slepiasi policijos misija. Ginti – žmogaus teises ir laisves. Saugoti – visuomenę ir valstybę. Padėti – žmogui, šeimai ir bendruomenei. Šį šūkį galima papildyti dar vienu žodžiu – „mokyti”, mokyti visuomenę kaip išvengti sukčių pinklių ir kaip elgtis patekus į tokią situaciją.

Stovintis policijos tarnybinis automobilis Trečiojo amžiaus universiteto kieme senjorų jau nebestebina. Bendruomenės pareigūnai Marijampolės TAU studentams-senjorams teisinį švietimą vykdo jau ne pirmą kartą. Ankstesniuose susitikimuose kalbėta apie aktualias kiekvienai bendruomenei problemas, akcentuota Saugios kaimynystės svarba, gyventojai buvo skatinti burtis į Saugios kaimynystės grupes.

Šį kartą bendruomenės pareigūnės Akvilė Klimavičiūtė ir Edita Ežerskienė vykdydamos prevencinę veiklą su Teisės fakulteto studentais-senjorais aptarė sukčiavimo būdus ir kaip elgtis patekus į sukčių pinkles. Aptarti sukčiavimai telefonu pranešant apie nelaimę (eismo įvykis, kito asmens sužalojimas), apie laimėjimą bei sukčių apsilankymą namuose prisistatant įvairių įstaigų, įmonių darbuotojais.

Susitikimo metu paaiškėjo, kad dažniausiai senjorai susiduria su telefoninių sukčiavimų atvejais pranešant apie neva įvykusią nelaimę. Bendruomenės pareigūnės mokė, kaip asmenys turėtų elgtis patekę į tokią situaciją, kad netaptų sukčių aukomis:

·       Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų.

·       Skambinančiojo klauskite smulkmenų, vardų, gimimo metų ar kitos informacijos, kuri leistų įsitikinti, jog kalbate su jums svarbiu žmogumi.

·       Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.

·       Neperdavinėkite pinigų nepažįstamiems asmenims.

·       Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.

·       Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.

·       Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju numeriu 112.

Bendruomenės pareigūnės su senjorais aptarė ir fiktyvius pranešimus apie laimėjimą loterijoje, taip pat priminė neatidarinėti durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė. Akcentavo, kilus įtarimui, kad tai sukčiai, nedelsiant skambinti į policiją.

Senjorai džiaugėsi, jog pareigūnės vykdo teisinį visuomenės švietimą. Tokiu būdu suteikiama informacija, kaip išvengti situacijų, kuriose galima tapti  auka, mokoma, kaip pasielgti pavojingose situacijose, apsaugoti save bei artimuosius.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn