chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Sala de prensa

Marijampolės senjorai ir vėl neramūs

23/10/2016
Idioma: LT

 

Mėnesio pradžioje Marijampolės Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujus, jau dvyliktuosius, mokslo metus. Vos spėjus nurimti šventiniam šurmuliui, Universiteto bendruomenė vėl susirinko Marijampolės Kultūros centre, kuriame vyko Tarptautinis senjorų folkloro festivalis „Laukiam, sveteliai, mes Jūsų“. Tai jau antrasis tarptautinis senjorų folkloro festivalis, sulaukęs daugiau nei 160 dalyvių iš užsienio bei Lietuvos regionų. Festivalį organizavo Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete prieš šešerius metus įkurtas senjorų folkloro ansamblis „Senapilė“, vadovė Dalia Venckienė.

Festivalyje dalyvavo ansambliai iš visų Lietuvos regionų bei kaimyninių užsienio šalių. Linksmai armonikomis grojo Dzūkijos atstovai – Varėnos krašto muzikantai (vadovas Stasys Junda), Kretingos rajono Kultūros centro ansamblis „Gervelė“ (vadovė Elena Šalkauskienė). Įdomu tai, kad šio ansamblio didžiąją repertuaro dalį sudaro iš tėvų, senelių išmoktos dainos. Atvykęs Klaipėdos TAU folkloro ansamblis „Jūrainė“ (vadovė Virginija Manšienė) suteikė galimybę ne tik pasigrožėti Mažosios Lietuvos tautiniais rūbais, tviskančiais delmonais, bet ir pasiklausyti Mažosios Lietuvos dainų. Sutartinių giedotųjų grupės „Kadujo“ dėka (vadovė Laura Lukenskienė) festivalio dalyviai ir svečiai turėjo progą išgirsti aukštaičių sutartines, kurios  2010 m. oficialiai buvo įtrauktos į UNESCO paveldo sąrašą.

Džiaugėmės sulaukę svečių iš kaimyninės Lenkijos. Šventėje dalyvavo Wyszkow Kulturos Centro „Hutnik“ dainos ir šokio ansamblis „OBEREK“ (vadovai - Danuta Deptuła ir Stanislaw Kadłubowski) bei Varšuvos TAU kultūros namų ZACISZE ansamblis „Zaciszańska Nuta“ (vadovas Jan Czerwiński), kurio repertuare daugiau nei šimtas miesto folkloro dainų. Rusų liaudies dainas ir romansus atliko Marijampolėje susibūręs ansamblis „Mozaika“ (vadovė Vera Kvietkauskienė), o baltarusų liaudies dainomis žavėjo choras „УЗВышша“ (vadovė Vera Vasiljevna Kuncevič), prieš dvejus metus įkurtas Grodno Aukso amžiaus universitete.

Antrąjį Tarptautinį senjorų festivalį „Laukiam, sveteliai, mes Jūsų“ užbaigė ir festivalio dalyvius bei svečius dainomis sveikino festivalį organizavęs Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto folkloro ansamblis „Senapilė“. Džiugu, kad festivalio dalyviai vieni kitiems dovanojo ne tik gyvą muziką, bet ir autentiškas savo šalių bei regionų dainas. Galbūt šis festivalis taps ne tik gražia tradicija, bet ir galimybe užmegzti glaudesnius ryšius bei taps simboline erdve pasidalinti kultūriniu savitumu.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn