chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Sala de prensa

Mokomės mokydami

19/10/2016
Idioma: LT
Document available also in: EN

Suaugusiųjų švietimas, neformalus mokymasis, mokymasis visą gyvenimą – tai veiklos, kurios  tampa vis svarbesnės šiuolaikinėje visuomenėje. Atliktų tyrimų duomenimis daugiau kaip 70 procentų suaugusiųjų nori mokytis, tačiau vis greitėjantis gyvenimo tempas, laiko ir pinigų trūkumas yra didžiausios kliūtys, kurios užkerta kelią tobulėti. Tad viešosios bibliotekos tampa vieta, kur suaugusieji su bibliotekininkų-andragogų pagalba gali nemokamai pagilinti įvairių sričių žinias. 

Bet kas moko pačius mokytojus? Sakoma, kad greičiausiai tobulėjame mokydami kitus. Visgi norint dalintis savo žiniomis neužtenka puikiai išmanyti profesinę sritį. Kitų mokymas tai ne tik enciklopedinių žinių pateikimas, tai bendravimas su skirtingomis auditorijomis, gebėjimas laisvai, drąsiai, bet kartu dalykiškai ir išsamiai kalbėti viešai. O kur dar drebančių rankų, išsausėjusios gerklės ir tiesiog baimės suvaldymas? Daugelis šių andragoginės (suaugusiųjų mokymo) veiklos aspektų atbaido būsimus suaugusiųjų mokytojus.

Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešoji biblioteka kartu su partnerėmis iš Bulgarijos, Lietuvos ir Latvijos 2017 metų rudenį pristatys virtualią mokymosi platformą, kurioje kiekvienas būsimas ar esamas andragogas galės sau tinkamu laiku  pagilinti žinias apie suaugusiųjų mokymą virtualioje aplinkoje. Mokymų programa  bus sudaryta  iš   keturių  pagrindinių  temų: efektyvi  komunikacija, suaugusiųjų  mokymo  metodai,  mokymų  programos  rengimo  principai ir tikslinės  auditorijos. Įsisavinę teorines žinias ir susipažinę su praktiniais pavyzdžiais, dalyviai galės laikyti testą ir gauti pažymėjimą už pasirinktas temas arba visą programą.

Projektui pasibaigus, mokymų programa ir toliau bus atnaujinama, o gavę pažymėjimus dalyviai, galės įsitraukti į tolesnių mokymų  organizavimą  kaip  naujų  dalyvių  mentoriai. Taip pat mokymosi platformoje sudarytos sąlygos patiems besimokantiems  talpinti ir  viešinti   naują    informaciją, dalintis sėkmės  istorijomis  ir  veiklos  pavyzdžiais. Tad tikimasi, kad ši sistema skatins nenutrūkstamą procesą, kuris įtrauks vis daugiau andragogika besidominčių bibliotekininkų ar kitų sričių specialistų, gyvenančių ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir atokiuose miesteliuose ar kaimuose. Įgiję naujų įgūdžių suaugusių švietėjai labiau pasitikės savimi, o tai suteiks daugiau noro dalintis savo žiniomis su kitais ir dar aktyviau įsitraukti į suaugusiųjų švietimą.

 

Programos "Erasmus+" KA2 Projektas „Andragogy: virtual learning environment for librarians“ 

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Mostrando del 1 - 1 al 1
  • Imagen de Hayat Faqeer

    I agree. Inspiring