Pasar al contenido principal
News
Noticias

Graikiško ciklameno tikrumas, arba, žmonės, tikri dėl savo vertybių

Graikijoje viešiu ne pirmą kartą. Ir kiekvieną kartą atrandu ją naujai. Ne turistinės ieškau spalvos, o tikrumo. Istorijos, kuri, papasakota skirtingų žmonių, suprantama savaip; meno, persipyniusio su mitais ir nūdiena; religijos atspindžių šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Žmonės mus suranda patys. Bendraminčiai, kūrėjai, draugai, su kuriais viena diena neprailgsta, bet tampa ilgo laiko tarpo verte, nes per ją labai daug  sužinai ir pasidalini su kitais. Įprasta, kad, vykdant tarptautinį projektą, vertinamas jo rezultatas, poveikis tikslinėms grupėms, tačiau mažai kalbama apie pačių projekto rengėjų patirtis. Apie tai, ko išmokstama savaime...

Projekto "Erasmus+" KA2 “Technologinis, lingvistinis ir emocinis raštingumas per muziką” kelias, atvedęs į Atėnus ir jų aplinkinius regionus, atskleidė mažai turistams žinomus faktus, mitus, reginius ir supažindino su asmenybėmis.

I. Dimitra: mitų ir dabarties paralelės

 

Dimitra, projekto dalyvė, Graikijos švietimo ministerijos atstovė, lydėdama mane Atėnuose, pasakoja, kad antikos mitai atsikartoja naujomis spalvomis šiuolaikiniame gyvenime. Galima rasti daug paralelių tarp to, ką aprašė Homeras, ir nūdienos gyvenimo. Pasak jos, Odisėjas, keliaudamas po pasaulį su savo jūreiviais, patyrė daug nutikimų. Ne visi jie baigėsi laimingai, tačiau daugelis jų yra pamokomi ir vertingi. Odisėjo kelionės – gražus komandinio darbo pavyzdys, kai drauge su jūreiviais jis įveikė daug pavojų, kai visi drauge spręsdavo problemas. Visgi, viena problema išliko aktuali iki šių dienų. Tai – žmogiškos silpnybės, tokios kaip, godumas, nepasitikėjimas, vedančios žmogų nuo tikslo į priešingą pusę. Štai dešimtojoj Homero “Odisėjos” giesmėj rašoma, kad išvykdamas iš Ajolo salos, Odisėjas iš salos valdovo dovanų gavo maišą, kuriame vėjų karalius užrišo ir paslėpė visus priešingus vėjus, palikdamas tik palankų, link Odisėjo namų pučiantį vėją. Pakeliui jūreiviai ėmė įtarinėti savo kapitoną gavus daug aukso ir turtų. Tad, jam užmigus, atrišo paslaptingą maišą ir, žinoma, paleido į laisvę vėtras, kurios bloškė laivą atgal į atvirą jūrą. Kitą kartą, patekę pas Kirkę, Odisėjo jūreiviai neatsispyrė malonumams. Išbadėję jūreiviai puotavo ir gėrė, kol pagaliau ėmė virsti kiaulėmis, šunimis, vilkais ir kitais gyvuliais. Jie pamiršo namus, tai, kad reikia grįžti namo į Įtakę...

Žmogus virsta vartotoju, sako Dimitra. Ar vartotojų visuomenė neužmirš savosios Itakės? Savo prigimties, namų ir vertybių?

Grįžusi į savo viešbutį, pirmiausiai atsiverčiau Homero “Odisėją”. Dabar ji yra internete. Kūrinys, skirtas mokiniams, tačiau suaugusiam jis irgi neprošal, ypač, kai bandai ieškoti sąsajų su dabartimi. Susidomėjote? Įdedu nuorodą ir linkiu gero skaitymo plėtojant technologinio raštingumo galimybes.

ebiblioteka.mkp.emokykla.lt/kuriniai/odiseja

Aldona Vilkelienė, Erasmus+ KA2 projekto “Technologinis, emocinis ir lingvistinis raštingumas per muziką” koordinatorė

Alytaus muzikos mokykla

Login (0)

¿Quieres escribir un artículo?

¡No dudes en hacerlo! ¡Haz click en el link que aparece debajo y comienza a publicar un artículo nuevo!

Últimos debates

Enfoques temáticos de la EPALE 2021. ¡Empecemos!

Os invitamos a enriquecer con vuestras aportaciones y conocimientos lo que va a ser un año intenso. Empecemos por participar en este debate en línea. El debate en línea tendrá lugar el martes 9 de marzo de 2021 de 10 a 16 horas CET. La discusión escrita será introducida por un directo con una introducción a los focos temáticos de 2021, y será presentada por Gina Ebner y Aleksandra Kozyra de la AEEA en nombre del Consejo Editorial del EPALE.

Más

Discusión de EPALE: Aprendizaje mixto en la educación de adultos

En este contexto, el jueves 26 de noviembre de 2020, a partir de las 10.00 horas hasta las 16.00 horas CET, EPALE acogerá un debate en línea sobre el aprendizaje mixto en la educación de adultos. El debate tendrá un nuevo formato, comenzando a las 10 con una transmisión en vivo de 30 minutos, acompañado y seguido por el debate sobre los comentarios de la plataforma.

Más

Debate en EPALE: inclusión social de la población envejecida y aprendizaje intergeneracional

El miércoles 28 de octubre, a partir de las 10 a.m. CEST, EPALE acogerá un debate en línea sobre la inclusión social de la población envejecida y el aprendizaje intergeneracional. Los comentarios estarán abiertos el 19 de octubre para que los participantes puedan presentarse y enviar sus comentarios con antelación. ¡Únete a nuestro debate en línea!

Más