Pasar al contenido principal
Blog
Blog

Mācības mūža garumā – interneta iespējas

Pat tie, kas jau ir ieguvuši kādu izglītību, vienmēr var atrast jaunas lietas, ko iemācīties. Kā to izdarīt, neizejot no mājām? Vienkārši – izmantojot internetā piedāvātos kursus.

Mācības mūža garumā – interneta iespējas

Pat tie, kas jau ir ieguvuši kādu izglītību, vienmēr var atrast jaunas lietas, ko iemācīties. Kā to izdarīt, neizejot no mājām? Vienkārši – izmantojot internetā piedāvātos kursus.

Latvijā kursu piedāvājums nav īpaši liels, bet, acīmredzot, tas saistīts ar pieprasījumu. Vairums kursu ir par maksu, bet var atrast arī bezmaksas kursus.

Latvijas Tālmācības profesionālais centrs piedāvā iespēju iegūt profesionālu kvalifikāciju tādās specialitātēs kā sociālais darbs, bērnu aprūpe, aukle, lietvedība u.c. Izdevīgi tiem, kas vēlas mainīt profesiju, lai gan mācības ir par maksu.

Nodarbinātības valsts aģentūra būs vieta, kur jālūkojas pēc palīdzības, ja esat palicis bez darba. Eiropas Savienības fondu programmas paredz bezdarbnieku apmācības visdažādākajās specialitātēs bez maksas. Meklējiet informāciju šeit.

LIKTA (Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija) piedāvā bezmaksas kursus tiem, kas vēlas apgūt datorprasmes. 2 kursi izstrādāti īpaši pieaugušajiem.

Tiem, kas prot svešvalodas, iespēju ir nesalīdzināmi vairāk. Coursera ir viena no populārākajām vietnēm pasaulē, kur tiešsaistes kursus sastādījuši un vada profesori no izcilākajām ASV universitātēm. Vairāk kā 1000 kursu ir bezmaksas, tomēr par daudziem kursiem būs jāmaksā.  Ļoti daudz piedāvājumu ir tādās nozarēs kā bizness, informāciju tehnoloģijas, matemātika, sociālās zinātnes u.c.

Lieliska vietne, kurā visi kursi ir bez maksas, ir edX, kuras dibinātāja ir Harvarda universitāte. Pašlaik piedāvājumā vairāk nekā 1250 kursu tādos priekšmetos kā māksla un kultūra, arhitektūra, dizains, bizness, datorzinātne, valodas u.c. Iespējams izvēlēties līmeni, kurā apgūt izvēlēto tēmu, un pieteikties studēt sev izdevīgā laikā.

Cita vietne, kas piedāvā bezmaksas kursus, ir Open2Study. Mājas lapa ir bāzēta Austrālijā, bet mācoties internetā, tam nav nozīmes. Kursu piedāvājums šeit.

Nepalaidiet garām vietni Alison, kas piedāvā bezmaksas kursus 9 kategorijās un tādās nozarēs kā bizness, finanses, datordizains, projektu vadība, valodas u.c. Interesanti, ka par katru valsti var uzzināt statistiku, cik kursi apmeklēti, cik dalībnieku izglītojušies, kādi ir bijuši populārākie kursi. Statistika par Latviju šeit.

Visbeidzot minēšu OEDb datubāzi bezmaksas kursiem, kas aptver visdažādākās sfēras, piemēram, grāmatvedība, programmēšana, dārzkopība, vēsture u.c. Datubāzē iekļauti ap 10 000 kursi.

Login (2)

Users have already commented on this article

Inicia sesión o Regístrate para publicar comentarios.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Últimos debates

Enfoques temáticos de la EPALE 2021. ¡Empecemos!

Os invitamos a enriquecer con vuestras aportaciones y conocimientos lo que va a ser un año intenso. Empecemos por participar en este debate en línea. El debate en línea tendrá lugar el martes 9 de marzo de 2021 de 10 a 16 horas CET. La discusión escrita será introducida por un directo con una introducción a los focos temáticos de 2021, y será presentada por Gina Ebner y Aleksandra Kozyra de la AEEA en nombre del Consejo Editorial del EPALE.

Más

Discusión de EPALE: Aprendizaje mixto en la educación de adultos

En este contexto, el jueves 26 de noviembre de 2020, a partir de las 10.00 horas hasta las 16.00 horas CET, EPALE acogerá un debate en línea sobre el aprendizaje mixto en la educación de adultos. El debate tendrá un nuevo formato, comenzando a las 10 con una transmisión en vivo de 30 minutos, acompañado y seguido por el debate sobre los comentarios de la plataforma.

Más

Debate en EPALE: inclusión social de la población envejecida y aprendizaje intergeneracional

El miércoles 28 de octubre, a partir de las 10 a.m. CEST, EPALE acogerá un debate en línea sobre la inclusión social de la población envejecida y el aprendizaje intergeneracional. Los comentarios estarán abiertos el 19 de octubre para que los participantes puedan presentarse y enviar sus comentarios con antelación. ¡Únete a nuestro debate en línea!

Más