chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Blog

Mācības mūža garumā – interneta iespējas

23/09/2016
por Baiba Svenča
Idioma: LV

/lv/file/e-learningpnge-learning.png

Mācības mūža garumā – interneta iespējas

Pat tie, kas jau ir ieguvuši kādu izglītību, vienmēr var atrast jaunas lietas, ko iemācīties. Kā to izdarīt, neizejot no mājām? Vienkārši – izmantojot internetā piedāvātos kursus.

Latvijā kursu piedāvājums nav īpaši liels, bet, acīmredzot, tas saistīts ar pieprasījumu. Vairums kursu ir par maksu, bet var atrast arī bezmaksas kursus.

Latvijas Tālmācības profesionālais centrs piedāvā iespēju iegūt profesionālu kvalifikāciju tādās specialitātēs kā sociālais darbs, bērnu aprūpe, aukle, lietvedība u.c. Izdevīgi tiem, kas vēlas mainīt profesiju, lai gan mācības ir par maksu.

Nodarbinātības valsts aģentūra būs vieta, kur jālūkojas pēc palīdzības, ja esat palicis bez darba. Eiropas Savienības fondu programmas paredz bezdarbnieku apmācības visdažādākajās specialitātēs bez maksas. Meklējiet informāciju šeit.

LIKTA (Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija) piedāvā bezmaksas kursus tiem, kas vēlas apgūt datorprasmes. 2 kursi izstrādāti īpaši pieaugušajiem.

Tiem, kas prot svešvalodas, iespēju ir nesalīdzināmi vairāk. Coursera ir viena no populārākajām vietnēm pasaulē, kur tiešsaistes kursus sastādījuši un vada profesori no izcilākajām ASV universitātēm. Vairāk kā 1000 kursu ir bezmaksas, tomēr par daudziem kursiem būs jāmaksā.  Ļoti daudz piedāvājumu ir tādās nozarēs kā bizness, informāciju tehnoloģijas, matemātika, sociālās zinātnes u.c.

Lieliska vietne, kurā visi kursi ir bez maksas, ir edX, kuras dibinātāja ir Harvarda universitāte. Pašlaik piedāvājumā vairāk nekā 1250 kursu tādos priekšmetos kā māksla un kultūra, arhitektūra, dizains, bizness, datorzinātne, valodas u.c. Iespējams izvēlēties līmeni, kurā apgūt izvēlēto tēmu, un pieteikties studēt sev izdevīgā laikā.

Cita vietne, kas piedāvā bezmaksas kursus, ir Open2Study. Mājas lapa ir bāzēta Austrālijā, bet mācoties internetā, tam nav nozīmes. Kursu piedāvājums šeit.

Nepalaidiet garām vietni Alison, kas piedāvā bezmaksas kursus 9 kategorijās un tādās nozarēs kā bizness, finanses, datordizains, projektu vadība, valodas u.c. Interesanti, ka par katru valsti var uzzināt statistiku, cik kursi apmeklēti, cik dalībnieku izglītojušies, kādi ir bijuši populārākie kursi. Statistika par Latviju šeit.

Visbeidzot minēšu OEDb datubāzi bezmaksas kursiem, kas aptver visdažādākās sfēras, piemēram, grāmatvedība, programmēšana, dārzkopība, vēsture u.c. Datubāzē iekļauti ap 10 000 kursi.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Mostrando del 1 - 4 al 4
 • Imagen de Edmunds Labunskis
  Tālmācības kursi ir lieliska iespēja sevi pilnveidot, bet diemžēl Latviešu valodā šādiem kursiem iespējas tiešām ir ierobežotas. Problēma arī ir tajā, ka vairums nezina par tiem pašiem kursiem, kas jau ir pieejami. Kopumā šādu kursu daudzums ievērojami varētu nepalielināties, jo kā jau rakstā ir minēts, tam būtu nepieciešams liels pieprasījums kāda pagaidām. 
 • Imagen de Anastasija Jekarāševa
  Laba ideja, tomēr jāpiestrādā. Pati esmu piedālījusies tādos kursos šeit nepieminētā MOOC platformā. Principā, man patika, bija gan īsās "lekcijas" katru dienu, gan mājasdarbi. Tomēr mācību materiāls varētu būt pasniegts radošāk. Līdz ar to es rekomendētu rūpīgāk pieejiet pie pedagogu atlases šiediem kursiem, jo ne visiem pedagogiem, manuprāt ir spēja aizraut macībām pie datora sēdošo cilvēku. Tas arī izglītojamā macību motivācijas jautājums, bet jebkuram ne īpaši motivētam cilvēkam ir jābūt īpaši motivētam skolotājam!
 • Imagen de Ilze Ivanova

  Paldies autorei par lietišķo informāciju,bet vēlētos atgādināt, ka tālmācībā labus rezultātus var sasniegt tikai tad, ja cilvēks pats ir motivēts mācīties un prot mācīties.Institūcijām, kuras piedāvā  kursus tālmācībā, ļoti daudz vajadzētu domāt par labi strukturētiem mācību materiāliem  un labi sagatavotiem pedagogiem

 • Imagen de Ilze Ivanova

  Paldies autorei par lietišķo informāciju,bet vēlētos atgādināt, ka tālmācībā labus rezultātus var sasniegt tikai tad, ja cilvēks pats ir motivēts mācīties un prot mācīties.Institūcijām, kuras piedāvā  kursus tālmācībā, ļoti daudz vajadzētu domāt par labi strukturētiem mācību materiāliem  un labi sagatavotiem pedagogiem