chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Sala de prensa

Jak wspierać rozwój kompetencji zawodowych?

04/08/2016
por Anna Pokrzywnicka
Idioma: PL

Zapraszamy do udziału w konferencji „Dialog dla kompetencji jutra", która odbędzie się 30 sierpnia br. w Gdańsku. Wydarzenie organizuje PARP we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencją Programu Erasmus+.

Głównym celem spotkania jest tworzenie partnerstwa opartego na dialogu, a także promowanie otwartości w komunikacji wewnątrz firm. Uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z działaniami PARP adresowanymi do przedsiębiorców w ramach PO WER. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni praktycy – prezesi i wiceprezesi firm, specjaliści z dziedziny rynku pracy, zarządzania, eksperci w zakresie współpracy biznesu z edukacją oraz mentorzy, którzy odnosząc się do swoich praktycznych doświadczeń, będą zachęcać uczestników do inwestowania w rozwój własnych firm.

W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, którzy zaprezentują ofertę programu Erasmus+ oraz wyjaśnią, jak ta unijna inicjatywa wspiera współpracę między szkołami a przedsiębiorcami oraz rozwój kompetencji pożądanych na rynku pracy. Ponadto osoby, które wezmą udział w konferencji, dowiedzą się, czym jest Europass, ECVET oraz platforma EPALE.

Konferencja „Dialog dla kompetencji jutra” będzie składać się z trzech części:
• I część (tutaj zostaną przedstawione trendy, które w najbliższych latach będą wpływać na rozwój firm oraz zaprezentowane działania PARP do 2020 r. w zakresie podnoszenia kompetencji przedsiębiorstw i ich pracowników);
• II część (ta część zostanie poświęcona budowaniu przewagi firm, planowaniu rozwoju i zarządzaniu zmianami z perspektywy praktyków biznesu);
• III część (zostanie ona podzielona na cztery równoległe ścieżki tematyczne dotyczące podnoszenia kompetencji pracowników, budowania dialogu i partnerstwa wewnątrz przedsiębiorstw oraz wdrażania rozwiązań przyczyniających się do rozwoju firm).

Wydarzenie odbędzie się 30 sierpnia 2016 r. w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto w Gdańsku. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na temat konferencji, w tym formularz rejestracyjny, można znaleźć na stronie www.wydarzenia.parp.gov.pl.
 

Źródło: FRSE

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Mostrando del 1 - 2 al 2
  • Imagen de Aleksander Kobylarek

    Z opisu nie wynika czy bedą tam zaproszeni specjaliści ze świata nauki zajmujący się problematyką kompetencji kluczowych oraz ekonomią pracy przyszłości. Z moich doświadczeń wynika, że spotkanie świata praktyków i teoretyków przynosi zawsze o wiele większe korzyści, niż obradowanie samych praktyków lub samych teoretyków. Dobrze byłoby pomyśleć też o utrwaleniu efektów spotkania w postaci jakiegoś raportu, zbioru postulatów, wniosków czy sprawozdania. Znów na podstawie doświadczeń mogę powiedzieć, że efekty zapisane i opublikowane bez porównania bardziej oddziaływują na środowisko niż efekty, które zostają tylko wśród uczestników spotkania. Nawet drobne wskazówki i wnioski mogą przyczynić się do sprawniejszego działania organizacji i ludzi z branży.

  • Imagen de Daria Sowińska-Milewska

    Cieszę się, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji) mówi do przedsiębiorców także o kompetencjach pracowników, o trendach w usługach rozwojowych. To właśnie pracodawcy są inicjatorami procesów edukacyjnych, to dzięki ich decyzjom (także finansowym) osoby zatrudniane w firmach i organizacjach mogą korzystać z szerokiej oferty doskonalenia, np. programów mentoringowych, podnosić swoje kompetencje. Przecież uczenie się nie oznacza tylko udziału w szkoleniach, słuchania wykładów czy czytania materiałów. Dorośli uczą się w interakcji, w dyskusji, w doświadczaniu.

    Mam nieustająco nadzieję, że stałe uczenie się w wieku dorosłym, jeśli jest wzmacnianie dobrymi wzorami w miejscu pracy staje się nawykiem i po prostu wchodzi w krew.