chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Sala de prensa

Prieiga ir galimybės visiems: kaip bibliotekos prisideda prie Jungtinių tautų 2030 m. darnaus vystymosi darbotvarkės

04/07/2016
Idioma: LT

2015 m. rudenį Jungtinių Tautų Organizacija patvirtino 2030 m. darnaus vystymosi darbotvarkę, kurioje nustatyta visuotinė strategija – iki 2030 m. panaikinti skurdą ir užtikrinti darnų vystymąsi.

Į darnaus vystymosi programos kūrimo procesą įsijungė Tarptautinė bibliotekų asociacijų ir institucijų federacija (International Federation of Library Associations and Institutions,  IFLA), kuri  aktyviai rėmė prieigos prie informacijos, informacinių komunikacinių technologijų, kultūros ir bendrojo raštingumo svarbą. Federacija tiki, kad bibliotekų ir informacijos įstaigų įtraukimas į nacionalinius ir regioninius vystymosi planus labai svarbus Jungtinių tautų darbotvarkės keliamų tikslų įgyvendinimui.

Atstovaudama ir remdama šį uždavinį IFLA 2016 m. birželio pabaigoje išleido bukletą, kuriame pateikia valdžios atstovams ir politikams skirtų rekomendacijų ir bibliotekų veiklos pavyzdžių – tokiu būdu  vaizdžiai demonstruojamas bibliotekų indėlis į darnų visuomenės vystymąsi.

Leidinyje surinkta daug bibliotekų sėkmės istorijų iš viso pasaulio. Šį leidinį planuojama pildyti papildomais aprašais, kurie bus prieinami per internetą. Šiuo metu leidinį galima parsisiųsti PDF formatu anglų, ispanų, vokiečių, rusų ir kitomis kalbomis bei atsispausdinti.  

IFLA kviečia bibliotekininkus nelikti abejingais ir įsitikinti, ar bibliotekos įtrauktos į jų šalių nacionalinius darnaus vystymosi planus įgyvendinant Jungtinių Tautų 2030 m. darnaus vystymosi darbotvarkę. Daugiau apie tai skaityti galima IFLA interneto svetainėje adresu  http://www.ifla.org/publications/node/10546.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn