Pasar al contenido principal
News
Noticias

Odvaha převzít odpovědnost

 

20. konference Forum 200016.-19. října 2016, Praha a další středoevropská města

Letošní konference Forum 2000 se uskuteční v Praze ve dnech 16. – 19. 10. 2016. V roce 2016 slaví Nadace Forum 2000 dvacet let své existence. „I letošní konference se bude věnovat jednomu z témat klíčových pro budoucnost demokracie, současně ale připomeneme i důležité milníky uplynulých let,“ říká Jakub Klepal, výkonný ředitel Nadace Forum 2000. Tématem letošní konference bude „Odvaha převzít odpovědnost“.L

Život a dílo Václava Havla, intelektuála, spisovatele, dramatika, politického vězně, obhájce lidských práv a prezidenta republiky je strhujícím příkladem převzetí osobní zodpovědnosti za stav věcí veřejných a stav světa jako celku. Zdá se však, že dnešní demokratické vlády čelí závažným problémům. Světoví lídři se potýkají s nedostatkem vize, a odvahy rozhodovat a převzít na sebe odpovědnost. Jsou současné demokratické systémy schopné generovat skutečné politické osobnosti? Je rostoucí autoritářství ve světě důsledkem slabosti demokracií? Kdo jsou lídři budoucnosti a kde jsou dnes osobnosti, jako byli Havel, Churchill nebo Mandela?

 

http://www.forum2000.cz/cz/projekty/konference-forum-2000/2016/

http://www.forum2000.cz/cz/o-nas/archiv-novinek/detail/20--vyrocni-konference-forum-2000/

Login (0)

¿Quieres escribir un artículo?

¡No dudes en hacerlo! ¡Haz click en el link que aparece debajo y comienza a publicar un artículo nuevo!

Últimos debates

Enfoques temáticos de la EPALE 2021. ¡Empecemos!

Os invitamos a enriquecer con vuestras aportaciones y conocimientos lo que va a ser un año intenso. Empecemos por participar en este debate en línea. El debate en línea tendrá lugar el martes 9 de marzo de 2021 de 10 a 16 horas CET. La discusión escrita será introducida por un directo con una introducción a los focos temáticos de 2021, y será presentada por Gina Ebner y Aleksandra Kozyra de la AEEA en nombre del Consejo Editorial del EPALE.

Más

Discusión de EPALE: Aprendizaje mixto en la educación de adultos

En este contexto, el jueves 26 de noviembre de 2020, a partir de las 10.00 horas hasta las 16.00 horas CET, EPALE acogerá un debate en línea sobre el aprendizaje mixto en la educación de adultos. El debate tendrá un nuevo formato, comenzando a las 10 con una transmisión en vivo de 30 minutos, acompañado y seguido por el debate sobre los comentarios de la plataforma.

Más